Znika autobus 134, pojawia się 214. Linia 176 bez zmian (na razie)

5
Share

Wydłużenie linii tramwajowej na Białołęce zmieniło linie autobusowe na Bródnie. Taki nasz lokalny „efekt motyla” :)

 

Już od poniedziałku 27.02.2017 r., od początku kursowania linii dziennych, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza stałe zmiany w kursowaniu autobusów linii 134 oraz 214.

Bródno traci autobusy linii 134 – obecnie kończą trasę na Żeraniu, ale od poniedziałku pojadą bezpośrednio aż do stacji metra Marymont. Tyle, że nie będą już zjeżdżały z Trasy Toruńskiej na Łabiszyńską, Kondratowicza, Bazyliańską itd. więc mieszkańcy Bródna – z wyjątkiem tych, którzy mieszkają bezpośrednio przy Trasie – z nowego wygodnego połączenia do metra nie skorzystają.

Niejako w zamian w poniedziałek wjadą na Bródno autobusy nowej linii 214. Zasadniczo łączą one wielkie białołęckie osiedla Derby i Tarchomin – ale po drodze „zahaczą” o dzielnicę tak, jak dziś to robi 134.

Dokładna trasa 214 będzie wyglądała tak:

TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – Toruńska – Ostródzka – Berensona – Oknicka – Lewandów – GRODZISK.

Powrót:
GRODZISK – Lewandów – Głębocka – Berensona – Ostródzka – Toruńska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Bazyliańska – Wysockiego – Toruńska –  zjazd na pętlę ŻERAŃ FSO – Modlińska – Światowida – Myśliborska – Porajów – Świderska – Ćmielowska – Światowida – Świętosławskiego – TARCHOMIN

Na szczęście ZTM zrezygnował ze swojego innego pomysłu na „reformę komunikacji”, czyli skrócenia autobusów linii 176 od blisko 45 lat dowożącego mieszkańców Białołęki i Nowego Bródna na praski Plac Hallera. Choć samorządowcy z Targówka byli skłonni poprzeć takie rozwiązanie, opór mieszkańców podczas konsultacji już po raz trzeci zmusił urzędników do rezygnacji ze skracania tej linii. 176 jeździć więc będzie bez zmian – aż do czwartej próby…

 

zdjęcie na górze: archiwum/ZTM

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx