Nowa stacja benzynowa przy Kondratowicza | targowek.info

Wkrótce nowa stacja benzynowa przy Kondratowicza

Czarny scenariusz dla ścisłego centrum Bródna jest coraz bardziej realny. Na rogu św. Wincentego i Kondratowicza powstanie stacja benzynowa. 

 

W sumie można się było tego spodziewać. Narożnik ul. św. Wincentego i ul. Kondratowicza po stronie Lasu Bródnowskiego, osiedla Park Leśny i nowego wieżowca APM wciąż porasta trawa – bo działka od lat należy do koncernu paliwowego Orlen, który od dawna nosił się z zamiarem budowy w tym miejscu stacji paliw.

Lecz gdy wszędzie wokół rosły mniejsze i większe bloki, można było mieć nadzieję, że i ten teren właściciel sprzeda deweloperom. Nadzieję, gdyż może deweloper postawiłby tu jakiś ładny budynek – a gdzie jak gdzie, ale akurat tutaj budynek o miejskim charakterze na narożniku ulic bardzo by się przydał.

Ale nie powstanie. Czytelnik Bartłomiej doszukał się informacji i przesłał ją do nas, że po latach czekania właściciel ostatecznie przymierza się do budowy na rogu Kondratowicza i św. Wincentego stacji benzynowej.

Potwierdziliśmy, że inwestor w grudniu 2016 r. wystąpił o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w lutym 2017 r. nanosił jeszcze poprawkę do planu przesuwając nieco wjazd. Formalnie ubiega się o „budowę stacji paliw płynnych i gazu płynnego z myjnią samochodową wraz z infrastrukturą techniczną” – czyli stacja Orlenu będzie praktycznie lustrzanym odbiciem znajdującej się po drugiej stronie ulicy stacji Statoil. Tylko większa, bo powstanie na większej działce.

Ratusz wystąpił do Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego i do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z wnioskiem o dalsze uzgodnienia. Załatwianie papierków trochę zajmie, ale skoro inwestor już się za to zabrał, zapewne dopnie swego. 

Tym bardziej, że dla tego terenu jest już plan zagospodarowania przestrzennego, dopuszczający w tym miejscu budowę stacji benzynowej. Uchwalono go w 1999 roku, gdy myślenie o mieście było całkiem inne.

„Jako mieszkaniec Bródna jestem trochę rozczarowany – żeby przy takim ważnym skrzyżowaniu, tuż obok ratusza były w narożnikach aż dwie stacje paliw i myjnia. Myślę, że to skrzyżowanie zasługuje na bardziej reprezentacyjne funkcje, bardziej miastotwórcze. W końcu tuż obok są pawilony z kawiarniami, będzie niedługo stacja metra… – pisze Bartłomiej i trudno się z nim nie zgodzić.

 

Na zdjęciu działka, na której powstanie stacja benzynowa / fot. Google StreetView

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Wkrótce nowa stacja benzynowa przy Kondratowicza

 • 31 marca 2017 o godz. 08:09

  jak dumnie teraz brzmi nazwa osiedli PARK LEŚNY. ZIELONE ZACISZE.
  czy można coś zrobić żeby to zablokować???

  czy w tym kraju ktoś jest w stanie jeszcze postawić dobro człowieka i przyrody nad piniądz???

 • 31 marca 2017 o godz. 08:15

  Myślałam, że w tym miejscu planowany jest parking wielopoziomowy, który pomógłby opanować natłok samochodów dojeżdżających do metra.

 • 31 marca 2017 o godz. 08:49

  Ta stacja będzie tam pasowała jak kwiatek do kożucha. A gdzie tramwaj który ma tamtędy jechać. Może i zbudują tam stację ale nie myślę że będą tam zarabiać kokosy. Lepiej jak by Orlen tą działkę sprzedał.

 • 31 marca 2017 o godz. 09:02

  jakby sprzedał, powstałby kolejny blok; więc pytanie co jest mniejszym złem

 • 31 marca 2017 o godz. 09:07

  Słyszałem, że zniknąć ma za to stacja Statoil i za kilka lat na jej miejscu wybudowany ma być wysoki punktowiec. Takie plany ma podobno SM Bródno…

 • 31 marca 2017 o godz. 09:20

  hehehe no i git

 • 31 marca 2017 o godz. 09:45

  Fatalny kawałek Bróddna, bloki bez ładu i składu, istne getta, bez parkingów dla gości, bez możliwości przejścia, urywająca się droga, debilizmy jeden na drugim. Szkoda. Tam będzie masakra. Gdzie są urzędnicy miejscy, planiści…?

 • 31 marca 2017 o godz. 10:09

  Dzielnica powinna postarać się wykupić ten teren.

 • 31 marca 2017 o godz. 10:31

  Super, będzie można śmigać na Hod dogi i nabijać punkty VITAY ;-)

 • 31 marca 2017 o godz. 10:49

  Bez sensu. Polska.

 • 31 marca 2017 o godz. 11:04

  Serdeczne podziekowanie wszystkim ekipom, które zarządzały i zarządzają dzielnicą. Za każde zaniedbanie, zaniechanie, indolencję.
  My też mamy was w du*ie.

 • 31 marca 2017 o godz. 11:10

  W Orlenie rządzi PiS więc może radni tego ugrupowania to zastopują? Podobno PiS ma jedno z największych wsparć właśnie na Targówku? Pokażcie więc Radni i Portalu swoje możliwości!

  Swoją drogą stacje paliw na osiedlach to skandal. Docelowo ten obszar będzie w związku z budową metra lekko modyfikowany (tory tramwajowe, dodatkowy pas na końcówce Św. Wincentego) więc na co komu teraz jeszcze do tego kolejna stacja paliw ludziom pod oknami?
  Może lepiej kilka wysokich drzew?

 • 31 marca 2017 o godz. 11:26

  Okolica dla budynku mieszkalnego średnia bo tam często pachnie szambem. Obok jest stacja benzynowa. Nie potrzeba kolejnej. Wzdłuż Radzyminskiej jest ich bardzo dużo. Przejechanie kilometra raczej nawet na dużej rezerwie nie stanowi problemu. Stacja nie należy do pięknych walorów infrastruktury miejskiej. Szczególnie, w okolicach parku leśnego. Nie popieram pomysłu. Raczej budynki usługowe w tej okolicy.

 • 31 marca 2017 o godz. 12:04

  TROLLE OD PUNKTÓW VITAY I HOTDOGÓW…..

  SMACZNEGO OBIADU W NIEDZIELE DLA MIESZKAŃCÓW NOWYCH BLOKÓW CO TAM ZROBILI.

  PO CO W TAKIM RAZIE TEN LAS/ WYKARCZOWAĆ DO KOŃCA I DOKOŃCZYĆ GETTO TARGÓWKOWSKIE

 • 31 marca 2017 o godz. 12:11

  Gdy powstanie nowa stacja paliw, należy bacznie obserwować ceny paliw na sąsiedniej, konkurencyjnej stacji Statoil. Jeżeli nie spadną z powodu bliskiej konkurencji, to będzie to oznaczało zmowę cenową. I fakt ten trzeba będzie zgłosić do UOKiK. Swoją drogą kto i kiedy sprzedawał działkę znajdującą się pomiędzy ul. Św. Wincentego a lasem? Miał tam być kiedyś aquapark. Dlaczego nie powstał? Kto za ziemię wziął pieniądze? Na co wydał? Tego z gazet się nie dowiemy.

 • 31 marca 2017 o godz. 12:31

  Eee a myślałem ze będzie kolejna biedronka….

 • 31 marca 2017 o godz. 14:04

  Nie wolno budować tam stacji! W krzakach koczuje menel. Względy humanitarne.

 • 31 marca 2017 o godz. 14:06

  @Dzorcz ochłoń proszę
  Co ma las do pustej działki budowlanej.
  @Sim mam wrażenie że ślą ciebie jest skandalem to że samochody jeżdżą po ulicach :-)

 • 31 marca 2017 o godz. 14:26

  I bardzo dobrze. Kolejne blokowisko w tym miejscu potrzebne jest jak wrzód. Blok na bloku i tylko pasaż przy Wincentego jakoś ratuje. Skoro Statoil zniknie to dobrze ze Polska stacja ją „zastąpi”

 • 31 marca 2017 o godz. 14:28

  Tam to by się przystanek autobusowy przydał…

 • 31 marca 2017 o godz. 15:08

  Pryma aprilis jest jutro?????

 • 31 marca 2017 o godz. 15:52

  Fakt że SM Brodno chce na działce Statoila i obok wybudować blok przecież bedzie tuz obok stacja metra:)

 • 31 marca 2017 o godz. 16:16

  Skoro mają być niedziele bez handlu, to Orlen przyjdzie ludziom w potrzebie ;-)

 • 1 kwietnia 2017 o godz. 07:46

  Tam na tych osiedlach jest taki smród jak przy zlewni szamba na Odlewniczej. Trzeba być desperatem by tam mieszkać. Stacja paliw większego syfu niż jest nie zrobi. Aż żal d* ściska jak się przypomni Bródno sprzed trzydziestu lat.

 • 1 kwietnia 2017 o godz. 11:03

  Gdzie tam stacja paliw pasuje?jakas bzdura przecie stacja juz jest obok poza tym bedzie tam stacja metra.Dwie stacje paliw kolo ratusza w centrum Bródna to idiotyzm.

 • 2 kwietnia 2017 o godz. 07:03

  A jakie było hasło APM… Twoje wymarzone mieszkanie przy nowej stacji. Oni twierdzili, że metra, ale o Orlenie było wiadomo od dawna. Niech budują będzie mniej wieśniaków jeżdżących po trawie i chodnikach.

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 09:14

  do hipolit: oczywiscie:D najlepsze ze sprzedali mieszkania mówiąc, że metro już zaraz, a jak się okazuje w 2025 będzie na Kondratowicza metro :) no to postoją kilka ładnych lat w korkach

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 23:13

  Przecież statoil niedługo już będzie musiał zmienić nazwę… idealny moment by znany orlen zbił tu fortunę.

 • 5 kwietnia 2017 o godz. 09:41

  Nareszcie.
  Czekam na tą stację już prawie 20 lat. Orlen to w końcu Orlen, a nie jakiś Statoil.
  CPN-y zawsze były w Warszawie, choć nie zawsze można było dostać paliwo.
  Miasto to miasto. Bloki będą rosnąć, ludzi przybywać i tak dalej.
  Kiedyś w Lasku Bródnowskim można było spotkać sarnę, a teraz po weekendowym spacerze w okolicy grodziska przestaję się dziwić, że i dziki stamtąd spier*lalają.

 • 1 marca 2018 o godz. 20:50

  Mówiłem że mieszkanie przy cmentarzu będzie najlepsze, bać się trzeba żywych a nie duchów ?. Swoją drogą to chyba normalne że miasta się zagęszczają, kiedyś było luźno w centrum a Targówek wogóle nie był Warszawą, teraz i tu robi się ciasno więc zaraz Warszawa się powiększy o Marki i Ząbki i tam będzie coraz ciaśniej itd. Wszystko ma wady i zalety, mieszkanie w mieście to blisko do pracy daleko do natury i czystego powietrza, mieszkanie na wsi blisko do natury ale daleko do pracy. Wyboru każdy musi dokonać sam, ale nie ma co się łudzić że ktoś u władzy weźmie pod uwagę zdanie kogoś na dole kto kupił mieszkanie w bloku i wokół chce mieć tylko las rzekę piejące o świcie koguty i oczywiście metro ??

 • 7 listopada 2018 o godz. 14:02

  Z tego co wiem jest już decyzja środowiskowa, ktoś wie co ona mówi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.