Dziki w akcji: tak wygląda zaorane Podgrodzie

18
Share

Wędrówki dzików po niemal całym Bródnie są gorącym tematem ostatnich dni. Lecz chyba jeszcze nikt nie przyjrzał się zniszczeniom, jakie powodują te zwierzęta.

 

Wychodzące z lasku Bródnowskiego dziki nie są żadną nowością, ale w tym roku jest ich wyjątkowo wiele. Nasz artykuł sprzed kilku dni, w którym opisaliśmy coraz odważniejsze wędrówki zwierząt po ulicach Bródna, wywołał wielkie zainteresowanie mieszkańców – i zerową reakcję służb odpowiedzialnych za porządek w dzielnicy.

A porządek należałoby zrobić. Po pierwsze z samymi dzikami, gdyż choć na razie zwięrzęta są łagodne, zawsze jest ryzyko, że wyrządzą komuś krzywdę (albo ktoś im…). A po drugie – trzeba uporządkować liczne ślady działalności zwierząt, które ryją w ziemi szukając pożywienia, szczególnie larw owadów.

Na ten drugi temat zwraca uwagę nasz czytelnik Piotr:

„Dziś podczas spaceru z przykrością zaobserwowałem jak wyglądają efekty tej dziczej działalności dokonanej przez tegoroczną zimę. Znaczny obszar terenu rekreacyjnego w lesie jest dosłownie przeryty, ziemia wywrócona do góry nogami. Podobnie wyglądają również trawniki wzdłuż św. Wincentego i Głębockiej. To były dotąd zadbane ulice, a teraz?”

– pisze w mejlu do redakcji pan Piotr i dołącza zdjęcia z ulicy św. Wincentego i lasku Bródnowskiego:

 


Ulica świętego Wincentego i lasek Bródnowski gruntownie przekopane przez dziki / wszystkie zdjęcia: Piotr, czytelnik targowek.info

 

„Zastanawia mnie czy władze dzielnicy dostrzegają problem? Czy są dokonywane odłowy tych zwierząt? Za moment dziki przeryją każdy wolny skrawek zieleni na Bródnie…” – kończy mejla pan Piotr.

W lesie stoją odłownie dzików, które jednak przestały być skuteczne. Odstrzału zwierząt chyba nikt nie chce. Jeśli warszawskie służby nie mają innych pomysłów na zniechęcenie dzików do wypraw do miasta, to mogłyby chociaż po nich posprzątać.

 

Kolacja na mieście ??? #bródno #targówek #warszawa #dziki #w #wielkim #mieście #brodno #wieczór #kolacja

Post udostępniony przez Targówek – moja dzielnica (@targowek_moja_dzielnica) 

Dziki na ul. Kondratowicza – fot. Instagram/rainy_darkness

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx