Motocyklista zginął na Łodygowej | targowek.info

Motocyklista zginął na Łodygowej

Tragiczny wypadek na Zaciszu. W jakich okolicznościach pod kołami TIR-a znalazł się 25-letni mężczyzna?

 

Do wypadku doszło dziś około godziny 18 na ul. Łodygowej przy skrzyżowaniu z ul. Radzymińską.

Okoliczności wypadku nie są jeszcze do końca jasne. Niektórzy świadkowie podają, że motocykl Honda stał na czerwonym świetle, a gdy światła się zmieniły, kierowca wielkiego TIR-a go nie zauważył i ruszył, przygniatając 25-letniego motocyklistę. Z kolei portal wyborcza.pl pisze, że motocyklista tuż przed skrzyżowaniem wyprzedził ciężarówkę, a gdy zapaliło się czerwone światło zahamował – a kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować w porę.

Portal tvn24.pl podaje, że strażacy unieśli kabinę tira, żeby wyciągnąć ciężko rannego 25-latka, po czym rozpoczęli jego reanimacje. Obrażenia okazały się jednak zbyt rozległe – mężczyzna po kilkunastu minutach zmarł.

Ulica Łodygowa w stronę Radzymińskiej została zablokowana – autobusy linii 145 kierunek Żerań FSO i 345 kierunek Bródno Podgrodzie skierowane zostały na trasy objazdowe ulicami: … Warszawska – Janowiecka – Swojska – Księcia Ziemowita – Rozwadowskiego – Radzymińska…

W okolicy skrzyżowania Łodygowej i Radzymińskiej utworzyły się wielkie korki.

 

zdjęcie na górze: ul. Łodygowa przy Radzymińskiej / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Motocyklista zginął na Łodygowej

 • 27 marca 2017 o godz. 22:58

  „że motocyklista tuż przed skrzyżowaniem wyprzedził ciężarówkę, a gdy zapaliło się czerwone światło zahamował”

  Niestety Ustawa KD nie precyzuje dokładnej definicji „skrzyżowania” w sensie obrębu, w którym obowiązują odpowiednie przepisy.

  „skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;”
  [wydaje się, że brak metrycznych definicji sugeruje, że autorem powyższego tekstu był humanista]

  Pytanie: jak daleko od sygnalizatora, linii warunkowego zatrzymania, geometrycznego środka przecięcia się krzyżujących dróg?

  Oznakowanie poziome, które na co dzień widzimy („podwójne ciągłe”), w pobliżu skrzyżowania, sugeruje, że obręb tegoż może wynosić około 15 metrów. Ten TIR mógł być dłuższy. Wtedy wyprzedzanie dozwolone. A jeśli miał 14 metrów?

 • 28 marca 2017 o godz. 07:09

  abc,
  zginął człowiek a Ty tu o jakiś definicjach skrzyżowania – komentarz bez sensu

 • 28 marca 2017 o godz. 08:14

  Ze zmarłego zawsze zrobią winnego, chyba że rodzina będzie walczyć. ?

 • 28 marca 2017 o godz. 08:40

  Nie wiem kto jest winny w tym przypadku, ale, ale nie raz widzialam jak poruszaja sie mitocyklisci na tej trasie, a nie ma tam warunkow do tego typu brawury. Sama nie raz bylam zaskoczona moticyklista jadacym pod prąd żeby wyminac korek przed skrzyzowaniem.

 • 28 marca 2017 o godz. 09:43

  pomijać fakt smierci … szkoda wielka to za łodygową należy się KRYMINAŁ dla władz Targówka. Takichc dróg jest o wiele więcej i chyba tylko tragedia może coś zmienić w kwestii remontów…

 • 28 marca 2017 o godz. 09:47

  Jak zwykle naczelny temat portalu- jaranie się trupem, pożarem, wypadkiem…

 • 28 marca 2017 o godz. 12:24

  do abor: a co pisać maja o słoikach? to już nudne jest… bo słoje są wszedzie. Jak jadę rano 500 do pracy i słysze te rozmowy słoików przez telefony to rzygać się chce ….. co za wsiury :/ i moja dzielnica to już połowa słoje są :( widać po parkingach …. stająa na 3 miejscach

 • 28 marca 2017 o godz. 16:58

  Motocyklista zatrzymał się na czerwonym świetle, a ciężarówką go najechał.
  Nie znajduje winy motocyklisty…

 • 28 marca 2017 o godz. 22:28

  Opowiem Wam moją dzisiejszą przygodę na tym samym skrzyżowaniu z motocyklistą w roli głównej. Otóż na tym samym skrzyżowaniu, tylko że w przeciwnym kierunku jechałam sobie na wprost w kierunku Ząbek, a pewien motocyklista na dużej maszynie z czarną skórzaną okutą srebrem torbą z tyłu, usilnie próbował zajechać mi drogę jadąc z lewoskrętu na wprost. Nie udało mu się przed skrzyżowaniem, nie udało za skrzyżowaniem… Nie był zadowolony że nie pozwoliłam mu na łamanie przepisów.
  W końcu udało mu się wyprzedzić mnie w Ząbkach na pierwszych światła. Po wymianie uprzejmości, pan motocyklista raczył przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle w kierunku Chełmżyńskiej. I ślad o nim zaginął.
  Jeśli ten wczorajszy motocyklista postępował podobnie jak ten spotkany przeze mnie, to nie dziwię się że giną w wypadkach…

 • 29 marca 2017 o godz. 07:40

  Anu – jeszcze bez komentarza w tej sprawie???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.