Ścieżka rowerowa wzdłuż całej Radzymińskiej | targowek.info

Ścieżka rowerowa wzdłuż całej Radzymińskiej

Mieszkańcy Zacisza za rok dostaną wygodne połączenie rowerowe do centrum. ZDM dokończy ścieżkę rowerową wzdłuż Radzymińskiej. 

 

To powinno być zrobione od razu. Ścieżka rowerowa (formalnie DDR – droga rowerowa ) wzdłuż al. Solidarności i ul. Radzymińskiej została wytyczona kilka lat temu. Nie wiedzieć czemu – tylko od Targowej do wysokości OBI na granicy Zacisza z Targówkiem.

Teraz Zarząd Dróg Miejskich chce pociągnąć ją dalej przez Zacisze, choć jeszcze nie do granicy Warszawy w Markach. Wczoraj drogowcy ogłosili przetarg na budowę drogi rowerowej od OBI do skrzyżowania Radzymińskiej z Bystrą i dalej do Ząbek.

Inwestycja będzie realizowana ze środków unijnych. W 2018 r. powstanie blisko 3-kilometrowy odcinek. Droga będzie przebiegać po północno-zachodniej stronie jezdni, ruch będzie jednak możliwy także po drugiej stronie, dzięki wykorzystaniu istniejącej jezdni serwisowej. Równocześnie powstanie również droga dla rowerów i chodnik wzdłuż ul. Bystrej do granicy z Ząbkami.

Na całym odcinku wzdłuż drogi dla rowerów powstanie nowy chodnik. Uporządkowana zostanie także zieleń uliczna.

Prace objęte przetargiem to dopiero pierwszy etap inwestycji. Na drugi – od ul. Bystrej do Trasy Toruńskiej – jeszcze trochę poczekamy. Ten niedługi odcinek przebiega częściowo przez Warszawę, ale też przez Ząbki i Marki, wiec trzy miasta muszą się porozumieć w tej sprawie.

 

Zdjęcie na początku artykułu ZDM zamieścił przy informacji o nowej drodze rowerowej. Nie wiemy o co chodzi. Czy to ma być typowa stylówka rowerzysty z Targówka?! ;) / fot. ZDM

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Ścieżka rowerowa wzdłuż całej Radzymińskiej

 • 18 marca 2017 o godz. 08:29

  Uwielbiam stwierdzenia dla lemingów typu „inwestycja zostanie zrealizowana ze środków unijnych” – czytaj: pochodzących od kosmitów!

 • 18 marca 2017 o godz. 10:06

  Przepraszam, a gdzie niby jest droga dla rowerów na wysokości np. ul. Szwedzkiej?

 • 18 marca 2017 o godz. 10:46

  Benny, nie przez kosmitów ale przez Niemców, Francuzów, jeszcze Brytyiczyków. Gdybt nie oni żyłbyś w infrastrukturalnym brudzie i ubustwie, bo na tyle stać ten „dumny” naród. I nie siej żenującego populizmu, że rzekomo dokładamy – akurat liczby trudno oszukać. A teraz załóż szaliczek i lecz swoje flustracje wykrzykując narodowe hasła na stadionie. Tylko ten stadion też wyremontowany za unijne środki, dojedziesz do niego drogą zbudowaną za środki unijne równie unijnym tramwajem. Nie lepiej wycofać się do zleceniodawców, do Moskwy – tam wszystko będzie swojskie, reżimowe.

 • 18 marca 2017 o godz. 14:26

  W ramach Dnia Wdziecznosci wywiesic ogromna flage niemiecka na Palacu Kultury raz. Z podpiem – nie chcemy trwac w ” brudzie i ubustwie” !!! Narut.

 • 18 marca 2017 o godz. 21:44

  Anu – jak zwykle w formie – dyżurny leming na tym portalu :-)

 • 20 marca 2017 o godz. 08:49

  gdyby nie zniszczono u nas przemyslu nie potrzebowalismy zadnych srodkow unijnych. wyeksplotowano nas do granic mozliwosci i rzuca sie nam smieszna jalmuzne

 • 20 marca 2017 o godz. 08:52

  a co do DDR to za mlodzienczo w strone Marek jest pobocze. budowa tam DDR to marnowanie pieniedzy.

 • 20 marca 2017 o godz. 12:52

  Brawo Anu, o twoim poziomie świadczą „fLustracje”, ROTFL. Używamy słów, których nie znamy, mądrzej zabrzmi, na pewno mądrzej od przeciętnego mieszkańca Targówka, z szaliczkiem na szyi, co?

 • 21 marca 2017 o godz. 09:59

  „Psy szczekają, a karawana jedzie dalej” idę po popcorn

 • 21 marca 2017 o godz. 10:32

  „Przepraszam, a gdzie niby jest droga dla rowerów na wysokości np. ul. Szwedzkiej?”
  Nie ma, jest za to bardzo niewygodne dla pieszych i rowerzystów skrzyżowanie. Podobnie w okolicach wiaduktu kolejowego i dalej. Tam są fragmenty jakiś ścieżek a nie DDR z prawdziwego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.