Sprawdź, jak szybko dojdziesz do metra

13
Share

15, 10 czy może w 5 minut dojdziesz do metra? Można to sprawdzić na najnowszej mapie Zarządu Transportu Miejskiego. 

 

Metro na Targówek ma dojechać już za dwa lata. Trudno w to uwierzyć, ale wiele wskazuje na to, że naprawdę się uda. Jak zmienią się wtedy nasze przyzwyczajenia i codzienne podróże do pracy?

W wyobrażeniu sobie tego pomaga najnowsza grafika przygotowana przez Macieja Florczyka z ZTM. Autor naniósł na niej wszystkie wejścia do stacji i wyznaczył strefy dojścia do nich w 5, 10 i 15 minut.

Nas interesują oczywiście stacje Targówek oraz Trocka (Bródno i Zacisze jeszcze muszą chwile poczekać):

 

Ile czasu zajmie ci dojście do metra

 

Kształty nie są regularne, bo mapa uwzględnia istniejące chodniki dostępne dla pieszych. Tam gdzie jest płot, który trzeba ominąć, trasa naturalnie się wydłuża. Świetnie to widać przy stacji Targówek, gdzie SM Praga przegrodziła przejście między blokami Goławicka 7 i 9. Ich mieszkańcy znaleźli się w strefie „10 minut od metra”, choć odległość wskazywałaby, że mogą dojść w 5 minut.

Autor wyliczeń zastrzega, że to tylko model, czyli uproszczone przedstawienie rzeczywistości. Bo oczywiście jedni chodzą szybciej inni wolniej. W miarę wiernie przedstawia jednak sytuację. Po tym adresem możecie obejrzeć szczegółową mapę, a także wpisać (lupa po lewej stronie) swój adres i zobaczyć, w której strefie mieszkacie.

Generalnie jest się z czego cieszyć. Cały Targówek Mieszkaniowy, a nawet część Zacisza, będą w odległości najwyżej 15 minut piechotą od stacji metra. Do tego dodajmy kwadrans na podróż kolejką i już jesteśmy w centrum!

 

Na górnym zdjęciu dojścia do metra uwzględnione w modelu / fot. ZTM Google Earth

 

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx