Zaczęła się budowa domu komunalnego i przedszkola na Bródnie | targowek.info

Zaczęła się budowa domu komunalnego i przedszkola na Bródnie

Nie było fanfar ani nawet „gospodarskiej wizyty” burmistrza. Budowa 156 mieszkań komunalnych oraz publicznego przedszkola już trwa.

 

Projekt budynku komunalnego na ul. Odrowąża, pomiędzy Pożarową i Budowlaną, pokazaliśmy i opisaliśmy na targowek.info jako pierwsi już w sierpniu ubiegłego roku. Powstanie tam 156 niedużych mieszkań komunalnych, w których zgodnie z planem zamieszka łącznie ponad 400 osób. W budynku w kształcie wielkiej litery L zmieści się także nowe publiczne przedszkole oraz przeniesiona z sąsiedztwa poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Architekt Agnieszka Duda z Białegostoku zaplanowała wykończenie budynku „wysokiej klasy materiałami”, a w mieszkaniach od strony ul. Budowlanej zaplanowano okna dźwiękochłonne. Wtedy bowiem jeszcze miasto planowało budowę w tym miejscu końcówki Trasy Krasińskiego – teraz wyciszające okna nie będą aż tak potrzebne

Wg wizualizacji i projektów nowy blok ma wyglądać tak:

mat. UD Targówek

 

Szacunkowy koszt inwestycji to 40 mln złotych. Budowa ruszyła po cichu już miesiąc temu. Prace toczą się bez rozgłosu, zazwyczaj towarzyszącego publicznym inwestycjom, i na razie bez przeszkód. W ostatnich tygodniach robotnicy wyrównali teren i wykonali już wykop pod fundamenty budynku.

Formalnie zakończenie budowy nowego budynku komunalnego na Bródnie planowane jest w 2019 roku – z tablicy informacyjnej wynika jednak, że ma to być ostatni dzień listopada 2019, więc tak naprawdę mieszkańcy i przedszkolaki wprowadzą się tam w roku 2020.

 

Początek budowy domu komunlanego przy ul. Odrowąża / fot. targowek.info

 

Wykonawcą prac jest firma Dorbud z Kielc / fot. targowek.info

 

Gdzie będą nowe domy komunalne i TBS na Targówku [MAPA]

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Zaczęła się budowa domu komunalnego i przedszkola na Bródnie

 • 28 marca 2017 o godz. 10:34

  jedni zapieprzają na kredyty inni dostają za darmo, promocja nieróbstwa

 • 28 marca 2017 o godz. 11:06

  Jak ktoś chce mieszkać na osiedlu zamkniętym w wybranej przez siebie lokalizacji, to niech zapieprza na kredyt, jego wybór i jego sprawa. Większość takich osób to przyjezdni, więc nie rozumiem tego lamentu o kredycie Zmusza ich ktoś? Jak chce mieszkać wygodnie w Warszawie, a ze sprzedaży ziemi na wsi nie starczyło, to trudno.

  Mieszkań komunalnych u nas i tak jest jak na lekarstwo. Mnie zastanawia tylko skąd się wzięła ta moda na przenoszenie publicznych instytucji i łączenie ich z budynkami mieszkalnymi, jak np. przeniesienie OPS do dawnego hotelu na Wincentego. Albo teraz tu przedszkole i poradnia psychologiczna, dla mnie to jest dziwne i trochę niepoważne.

 • 28 marca 2017 o godz. 12:14

  dlaczego musi być tak wielkie i tak brzydkie? naprawdę wielka płyta ma więcej uroku….

 • 28 marca 2017 o godz. 12:25

  a bedzie Lidl i Rossmann?! Proszę prosze! bo tak mało nam tych sklepów. Bo że Żabka będzie to było wiadome już przed budową …

  MASAKRA

 • 28 marca 2017 o godz. 12:34

  Skąd przeświadczenie ze jak ktoś kupuje mieszkanie na kredyt to zaraz jest z wiochy? Ja prdl

 • 28 marca 2017 o godz. 13:07

  do Mmm: bo większosc osób które biorą kredyt w Wawie (Bialoleka, Targowek itp.) to są słoje. Ojciec sprzedał pole i taka robota. Wielkie paniska ze wsi na 40 metrach w gettcie na Białołęce.

 • 28 marca 2017 o godz. 13:53

  Nie musi być, ale jeżeli jest stąd to tym bardziej gadanie o kredycie jest żenujące. Czy ktoś zmusza kredytobiorców do zaciągania kredytu? Nie. Więc jeżeli ktoś decyduje się na życie w mieszkaniu o wyższym standardzie, lepiej położonym itd. to wie, że musi za to zapłacić, bo nowe mieszkanie to życiowy wydatek. Więc nie ma ani jednego powodu do płaczu nad kredytobiorcami.

 • 28 marca 2017 o godz. 14:28

  „dlaczego musi być tak wielkie i tak brzydkie? naprawdę wielka płyta ma więcej uroku….”

  Jak na warszawskie standardy to jest bardzo ładny budynek, nie rozumiem o co ci chodzi? Ja mógłbym w nim mieszkać, nie ma problemu. Budynek wielki, bo to miasto, trudno, żeby ktoś budował 2-piertowy budyneczek na kilkanaście mieszkań… mniejsze nie zawsze jest piękniejsze.

  Zauważ, że większość bloków, które teraz mamy to przecież szare syfo-gołębniki z balkonami 1 m2, brudne i zapuszczone, więc to porównanie to wielkiej płyty (swoja drogą to się zastanawiam czemu ludzie tak hejtują wielką płytę, przecież większość nas tak mieszka – pewnie chodzi kompleksy tych co wydali fortunę na nowe) jest lekko nie trafione.

 • 28 marca 2017 o godz. 15:01

  Ględzicie głupoty i tyle, jakby te ojce jak nazywacie sprzedawały pola żeby kupić mieszkanie to nie trzeba by brać kredytu. Kredyty to biorą młode małżeństwa na dorobku, uczciwie pracujące, czyli takie które nigdy sie nie załapią na mieszkanie komunalne, bo nie są wszelkiej maści patolą

 • 28 marca 2017 o godz. 15:06

  PO co miasto buduje komunalne mieszkania ? Żeby sprzedać je za 10 % wartości . Tak się kupuje POparcie.

 • 28 marca 2017 o godz. 15:13

  Mieszkania budują Developerzy a szkoły , drogi itp samorząd. Na Targówku wszystko postawione na głowie.

 • 28 marca 2017 o godz. 15:38

  Nie można było umieścić przedszkoda w bloku, sam blok obniżyć o 2 kmondygnacje, zamknąć w kwartał i przedszkole dać po środku? Tak jak w bardziej cywilizowanych czasach bywało? A tak budynki porozsypywane jak klocki z pudełka, a zamiast zacisznego podwórka na wyższych kondygnacjach hula wiatr i zrzuca rzeczy z balkonów. Skąd się bierze to zamiłowanie do dziadowskiej urbanistyki to ja nie wiem….

 • 28 marca 2017 o godz. 15:39

  No super… ja mam spłacać kredyt przez 30lat, bo „mnie stać”, bo nie wagarowałem i się uczyłem, bo jestem przedsiębiorczy i mam dobrą pracę, a darmozjady, nieudacznicy i patologia społeczna dostaną za free. Jeszcze dajcie im w nagrodę pensję 10tyś. za nieróbstwo i samochody, przynajmniej po 2 na jedną pato-rodzinę. Chory kraj, gdzie ludzi zaradnych wali się po pysku, a margines faworyzuje.

 • 28 marca 2017 o godz. 15:48

  do Anonim: oj majO majO kredyty młodzi, ale słoje to inna kategoria w Warszawie. Mozna byc ksiazki o tym pisac, eseje, epopeje!!!

 • 28 marca 2017 o godz. 15:50

  Do Orzeł
  Witaj w klubie…
  Dajcie im jeszcze więcej zasiłków 500 plus mieszkań i nie wiem czego jeszcze. Oczywiście rozumiem ze miejsce w przedszkolu zapewnione? Ja mam do prywatnego dać bo przecież mnie stać

 • 28 marca 2017 o godz. 15:57

  Z komunalnych bloków wychodzą rowerzyści: Śpiewak itp.

 • 28 marca 2017 o godz. 20:10

  Zamiast budować szkoły kupuje PO głosy !!!

 • 28 marca 2017 o godz. 21:29

  A po roku patologia wszystko i tak zniszczy. Nie mówię, że tylko tacy tam będą mieszkać, ale wielu nic nie uszanuje. Chętnie bym zobaczył minę burmistrza gdyby go zabrano na spacer po mieszkaniach komunalnych które oddano do użytku 5 lat temu. Część korytarzy jak po wojnie. A lenie tam mieszkający tylko siedzą na zasiłkach i pracą się nie skalają.

 • 28 marca 2017 o godz. 22:46

  @Orzeł
  Ja też się uczyłem i kupiłem mieszkanie za gotówkę – bez kredytu, bo kredyt to rozwiązanie niemądre. Nie uzbierałbym gotówki – nie kupiłbym własnego M. Trudno. C’est la vie.

  Co do Twojej wypowiedzi. „Jeszcze dajcie im w nagrodę pensję 10tyś. za nieróbstwo i samochody”
  Może jednak popełniłeś błąd i trzeba było wtedy się nie uczyć, gdy był czas po temu. Być może dziś miałbyś te „10tyś. i samochody”. Może nawet parking.

 • 29 marca 2017 o godz. 00:16

  Super, fajnie że ten budynek powstaje. Dobra informacja dla Targówka :)

 • 29 marca 2017 o godz. 15:20

  Podobno są już pierwsi najemcy lokali usługowych – będą to sklepy: Alkohole 24, Wina świata, Galeria Piwna, Słod i Chmiel, Trunki regionalne, Twój monopolowy oraz sklep internetowy nakacu.pl

 • 29 marca 2017 o godz. 15:59

  Do orzeł
  Chciałeś to wziąłeś kredyt na 30 lat nikt Cię do tego nie zmuszał podjąłeś decyzje taka a nie inna a pisanie że się uczyłeś itp jest zbędne bo osoby które dostają te mieszkania nie musza być patologią, nieudacznikami itp. Twoja wypowiedz jest tak żałosna że właśnie takim pisaniem pokazujesz jak bardzo jesteś wykształcony.

 • 29 marca 2017 o godz. 21:25

  Swiat sklada sie z roznych ludzi…Dajmy zyc wszystkim tak jak chca.Nie wszyscy w tych mieszkaniach to patologia.Oni znalezli sie w trudnej sytacji z roznych powodow.Zwyczajnie zycie koryguje nasze plany…Marzenia.Tez bylam w trudnej sytuacji.Ludzie mi pomogli.Teraz ja pomagam…”Zyj tak by slady Twych stop przezyly Ciebie”

 • 29 marca 2017 o godz. 22:21

  No to witamy kolejną wylęgarnię „patoli” na Bródnie!!! Strach będzie tramwajem jeździć…

 • 30 marca 2017 o godz. 11:14

  Komunalni to nie patologia. Przecież Śpiewak , Kukiz itp wywodzą się z komunalnych mieszkań. Dzisiaj to są aktywiści.

 • 30 marca 2017 o godz. 14:35

  Noz sie w kieszeni otwiera. „Mogles nie brac kredytu, nikta cie nie zmuszal”. Tak moze pisac czlowiek, ktoryze wszystko dostaje od mamusi i tatu. Ja niestety musialam zarobic na wszystko. Nie dostawalam prezentow. Pensje mialam przecietna. Moj maz tez. Zycie, dziecia kosztowaly nas. Musieliśmy sie wspierac kredytami. Nie narzekam, ale rozdawanie kwadratow wydaje mi siesię strasznie niesprawiedliwe. To ku*two jest…

 • 30 marca 2017 o godz. 18:42

  Nie mam nic przeciwko budowie domów komunalnych, niech ich będzie jak najwięcej. Komunalne powinny przysługiwać każdemu rdzennemu mieszkańcowi, którego nie stać na kredyt. Tylko żeby były zasiedlane ludźmi, którzy prowadzą normalny tryb życia- pracują, zarabiają, mają dzieci… A nie patologicznym hubom, które pasożytują na społeczeństwie, piją, demolują mieszkania, nie płacą czynszu itd.

 • 30 marca 2017 o godz. 19:15

  komunalne i parkingi hahahahah wszystko na ten temat

 • 30 marca 2017 o godz. 23:28

  zamiast komunalki postawiliby garaże albo stworzyli miejsca parkingowe, o remoncie ulic nie wspominam nawet….

 • 31 marca 2017 o godz. 12:04

  Co za id…i piszą te komentarze o kredytach! A co z ludźmi, którzy ciężko tyrają, żeby mieć coś swojego, są z W-wy, nie mają rodziny z hajsem, która im kupi mieszkanie, nie łapią się na socjalne/komunalne mieszkanie – a chcą mieć własne mieszkanie???? Biorą kredyt i taka jest większość – przyjezdni często wykładają gotówkę, bo „tata sprzedał kawałek pola”. Owszem nikt ich nie zmusza!!!! Ale żeby mieć coś swojego – niekoniecznie w „najwyższym standardzie” – bla bla musi wziąć kredyt, bo Państwo mu ku..a mać nie da!!!!!!!!! Nie ma sprawiedliwości i jeszcze komunałke budować w najwyższym standardzie – to po prostu przyciąga leni i nierobów – i nie chodzi mi oczywiście o ludzi w trudnej sytuacji życiowej, schorowanych, czy z niepełnymi rodzinami, gdzie ciężko np. samemu będąc z dzieciakami ogarnąć kase i kredyty !!!!!!!!!!!

 • 31 marca 2017 o godz. 12:13

  Wkurzona_Aś
  „Biorą kredyt i taka jest większość – przyjezdni często wykładają gotówkę, bo „tata sprzedał kawałek pola” ” – wśród tych przyjezdnych co znam to tak samo każdy ma kredyt i na niego tyra.
  W tym kraju to tylko politycy i złodzieje chyba nie tyrają ;)

 • 31 marca 2017 o godz. 12:30

  Nie chciałam porównywać przyjezdnych i tutejszych od zawsze, nie mniej chciałam się odnieść do tego że tutejsi (i nie tylko) biorą kredyty nie z wielkiej chęci bratania się z bankiem na kilkadziesiąt lat, a z tego że nie mają innego wyjścia, żeby mieć coś własnego! Nie lubię dzielić ludzi na warszawiaków i przyjezdnych, bo to jeden kraj i powinniśmy być sobie równi. Bardziej niż tzw. „słoje” wkur…ą mnie trole, które siedzą całymi dniami przed komputerem i zastanawiają się komu i w jaki sposób można jeszcze pojechać/doje..ć, a tak naprawdę większość to zapewne zakompleksione gówniarstwo! Kropka.

 • 1 kwietnia 2017 o godz. 07:36

  Blok komunalny ok. Ale standard podstawowy. I mieszkania max 40 m.kw. I czynsz taki by pokryć budowę i utrzymanie bloku. Wszelkie zniszczenia bloku mieszkancy pokrywają solidarnie. Brak zapłaty dwóch czynszów podstawą do wywalenia na bruk. I kontrola zasiedlania. Miałeś bracie kontakt z organami ścigania, byłeś karany, masz problem z alkoholem – WON.

 • 2 kwietnia 2017 o godz. 15:42

  Nie wiem jak to skalkulować,od tego są ekonomiści, ale dobrze by było, gdyby mieszkań komunalnych ,o średnim metrażu i standarcie było jak najwięcej.Tak, żeby młody człowiek, średnio sytuowany,mógł wynajmować mieszkanie po cenie niższej niż komercyjna.Czynsz powinien być tak skalkulowany, żeby dom się po jakimś czasie zamortyzował oraz żeby odkładał się fundusz remontowy..Ale to powinno być przedsięwzięcia non profit.Kredyt brałby ten, kto chciałby mieć deweloperskie mieszkanie na własność. Kiedyś, w słusznie minionych czasach, gdy mieszkań było grubo za mało, były lokale komunalne, i spółdzielcze : lokatorskie i własnościowe. To z całą pewnością byłoby rozwiązanie pro-rodzinne i sprzyjało by wzrostowi demograficznemu.Chyba bardziej, niż 500+. Rodziny, nie obciążone kredytem, mogłyby myśleć o posiadaniu dzieci.

 • 3 kwietnia 2017 o godz. 21:18

  Uff

 • 15 kwietnia 2017 o godz. 15:04

  szacunek dla komentarza warszawiaka, ktory wykracza poza myslenie przecietnego mieszkanca tego miasta, co widac po pozostalych komentarzach. To odpowiedz ” Skąd się bierze zamiłowanie do dziadowskiej urbanistyki”

 • 21 kwietnia 2017 o godz. 11:35

  Mieszkania komunalne powinny być dla tych co mają trudną sytuację i są stałymi mieszkańcami Warszawy – dzielnicy, w której się buduje, oby tylko nie dla tych przyjezdnych wsioków. Jak im się Warszawy zachciało to niech spłacają całe życie kredyty.

 • 13 grudnia 2017 o godz. 09:40

  Będzie pewnie tak jak z komunałkami na Ossowskiego 9 i II Rejonu AK / Oszmiańska: klatki wysprejowane, szyby powybijane, brud. Nie twierdzę że nie mieszkają tam „zwykli, normalni” ludzie, ale naprawdę wystarczy kilku „patoli” aby zdemolować cały budynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.