Zamykają skrzyżowanie Naczelnikowskiej i Ziemowita – już dziś! | targowek.info

Zamykają skrzyżowanie Naczelnikowskiej i Ziemowita – już dziś!

Nagłe przyspieszenie na Zabranieckiej: w weekend ZDM robi frezowanie odcinka tej ulicy od budowy Trasy Świętokrzyskiej aż do Naczelnikowskiej.

 

To dobra wiadomość, choć pojawiła się niespodziewanie. Jeszcze miesiąc temu odcinek Naczelnikowska – Zabraniecka znajdował się na „liście rezerwowej” drogowców, do realizacji na samym końcu, gdyby znalazły się dodatkowe pieniądze. Pisaliśmy wtedy na targowek.info, że mocno liczymy, że ten remont przeskoczy z listy rezerwowej do faktycznej realizacji – gdyż bez tego zaraz po zjeździe z Trasy Świętkorzyskiej będą się od razu tworzyły gigantyczne korki.

No i „rzutem na taśmę” udało się. Jak podało przed chwilą ZDM, w ten weekend nową nawierzchnię otrzyma ciąg ulic Zabraniecka – Rybieńska – Naczelnikowska na odcinku od Zabranieckiej 65 (granica robót ZMID przy Trasie Świętokrzyskiej) do skrzyżowania z ul. Księcia Ziemowita. Wymieniona zostanie nie tylko straszliwie zniszczona nawierzchnia jezdni, ale również chodniki.

W związku z pracami remontowany odcinek będzie całkowicie zamknięty dla ruchu – wraz ze skrzyżowaniem Naczelnikowska – Księcia Ziemowita.

Roboty rozpoczną się już dziś, 31 marca, o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku 3 kwietnia do 4.00 rano.

Objazd dla samochodów i autobusów został wyznaczony ulicami: gen. T. Rozwadowskiego, Rzeczna i Księżnej Anny.

Dzięki takiemu przyspieszeniu drogowcom udało się w ostatniej chwili skoordynować frezowanie z budową nowego skrzyżowania ul. Zabranieckiej i Trasy Świętokrzyskiej, realizowaną przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak już pisaliśmy przed kilkoma dniami, opóźniony remont tamtego fragmentu Zabranieckiej zostanie ostatecznie zakończony w poniedziałek 3 kwietnia.

Czyli: w najbliższy poniedziałek o świcie zostanie oddana do ruchu cała ulica Zabraniecka pomiędzy Księcia Ziemowita a Księżnej Anny. 3 kwietnia rano – po dokładnie ośmiomiesięcznej przerwie – wrócą na tę ulicę na stałe trasy linie autobusowe 138 i N16.

 

zdjęcie na górze: robotnicy kładą nową nawierzchnie na ul. Zabranieckiej / fot. ZMID

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Zamykają skrzyżowanie Naczelnikowskiej i Ziemowita – już dziś!

 • 1 kwietnia 2017 o godz. 06:48

  jeśli piszecie to piszcie prawdę nie cala „Czyli: w najbliższy poniedziałek o świcie zostanie oddana do ruchu cała wyremontowana ulica Zabraniecka: od Księcia Ziemowita aż po Księżnej Anny! tylko kawalek za z skszyrzowaniem z trasa świeto krzyska

 • 1 kwietnia 2017 o godz. 06:51

  z trasą Świętokrzyską

 • 1 kwietnia 2017 o godz. 16:59

  „od budowy Trasy Świętokrzyskiej aż do Naczelnikowskiej”

  aż do – jakby to było z kilometr, a co z odcinkiem do Ks. Anny?

 • 1 kwietnia 2017 o godz. 18:52

  Szkoda że kierowcy mają to gdzieś i odsuwają barierki aby jednak przejechać

 • 2 kwietnia 2017 o godz. 20:24

  Ale wczoraj wpadła Policja po południo i trzepała cwaniaków co bariery odsuwała. Mieli żniwo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.