Jezioro Bardowskiego wreszcie ożyje

22
Share

Nad jedynym jeziorem na Targówku powstanie centrum sportów, w którym będzie można uprawiać wakeboarding, skimboarding, wspinaczkę, a nawet… paintaball z łukami.

 

Zalew Bardowskiego

Jezioro gotowe jest od dawna, ale do tej pory można nad nim uprawiać jedynie plażing. Urzędnicy długo nie wiedzieli co zrobić z jeziorem, które sami wybudowali, w końcu wpadli na pomysł, że lepiej zajmie się tym prywatna firma.

Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami rozstrzygnął właśnie konkurs na operatora obiektu. Jak podaje warszawa.wyborcza.pl, już w maju nad jeziorem Bardowskiego ma zacząć działać WakeFarma.

Będzie to ośrodek sportów ekstremalnych, z dominującym wakeboardem. „Na jeziorze powstaną dwa oświetlone wyciągi z przeszkodami oraz tor do skimboardu, a na plaży – boiska. Na lądzie odbywać się będą zajęcia z crossfitu, wspinaczki, archery games [połączenie paintballu i łucznictwa], jogi, pilatesu” – czytamy w portalu.

fot. targowek.info

Wreszcie czynna ma być wieża widokowo-wspinaczkowa, radio Eska podało z kolei, że będzie też tyrolka, czyli zjazd z wieży na linie. Ta sama stacja radiowa potwierdza, że we wrześniu nad jeziorem odbędzie się kolejna edycja Runmaggedonu na Targówku, tym razem w wydaniu nocnym.

Operator podpisał umowę na trzy lata. Zobaczmy czy w tym czasie przyciągnie ludzi nad jezioro.

 

Na zdjęciu na początku artykułu wakebaord w wydaniu ekstremalnym / fot. Red CreaDeporte CC 2.0

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx