Łodygowa dużo tańsza niż przewidywano

13
Share

Hiszpańska firma chce zbudować Łodygową o wiele taniej niż przewidział Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Oby nie opóźniło to rozpoczęcia inwestycji. 

 

Jak bardzo potrzebna jest modernizacja Łodygowej, przypominać nie musimy. Jak duże wzbudza kontrowersje, też raczej wszyscy wiedzą. A teraz dochodzą nowe.

ZMID otworzył koperty w przetargu na wykonawcę przebudowy Łodygowej. Zgłosiły się cztery firmy, które zaproponowały ceny od 36 mln do 51 mln zł. Najniższą ofertę złożyła hiszpańska firma Balzola. Problem w tym, że jak podaje Gazeta Stołeczna, według wyliczeń drogowców inwestycja miała kosztować 57 mln zł.

To pozornie dobra wiadomość, że uda się ulicę wybudować taniej, niż przewidywano. Ale w przeszłości wynikały już z tego duże problemy. Firmy budowlane chcąc zdobyć kontrakt zaniżały ceny, a potem okazywało się, że tak tanio jednak się nie da i budowa utykała w martwym punkcie.

Dlatego zgodnie z procedurą ZMID zapewne zapyta firmy skąd tak niska wycena. Jeśli wyjaśnienia będą wiarygodne, to budowa powinna się zacząć w wakacje i zakończyć jesienią 2018 roku.

Przy okazji ZMID pokazał też wizualizację, jak ma wyglądać nowa ulica (na górze artykułu). Podoba nam się żywopłot, ścieżka rowerowa, ale zdecydowanie nie podobna nam się, że budowana przez Dolcan Galeria Łodygowa wciąż jest opuszczonym betonowym szkieletem…

 

na górze strony: wizualizacja ul. Łodygowej po remoncie / mat. ZMID

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx