Parkowanie pod kościołem na Bródnie

30
Share

Parkowanie na trawnikach to problem całej dzielnicy, ale pod kościołem szczególnie razi. No i w tym takim miejscu trudniej o interwencję straży miejskiej i urzędników. 

 

To już kolejna sprawa dotycząca problemów z parkowaniem. Pisaliśmy nie raz (i nie dwa), że w całej dzielnicy brakuje miejsc postojowych, ale to nie usprawiedliwia parkowania na trawie.

Tym razem nasz czytelnik (prosi o zachowanie anonimowości) przysyła zdjęcia z ulicy Żuromińskiej, z parkingu przed kościołem św. Faustyny. Wygląda na to, że walczy z tym procederem już dłuższy czas, ale na razie bezskutecznie.

„Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na odwieczny problem niszczenia trawników w okolicy kościoła przy ulicy Żuromińskiej 2. W każdą niedzielę w godzinach mszy oraz przy okazji świąt trawniki są rozjeżdżanie przez auta.

Straż miejska podejmuje interwencje sporadycznie lub po prostu przyjeżdża po zakończeniu mszy. Być może chroniąc wiernych. Urząd dzielnicy zbywa pismami, że coś zrobią – i nic nie robią.

Parafia jest w posiadaniu terenu, na którym mógłby powstać parking, niestety proboszcz nie chce o tym słyszeć” – pisze czytelnik.

Poszliśmy w święta na miejsce. Akurat nie było mszy, więc stanowisk do parkowania nie brakowało, ale gołym okiem widać, że w niektórych miejscach po trawnikach zostały już tylko klepiska.

Szkoda, że ksiądz nie chce choćby zaapelować do wiernych o szanowanie zieleni. To przecież nie kłóci się z zasadami wiary…

A tak wygląda Grób Pański w kościele św. Faustyny / fot. targowek.info

 

Na zdjęciu na górze parkowanie pod kościołem na Żuromińskiej / fot. od czytelnika

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx