Radzymińska zwężona w długi weekend

0
Share

W długi weekend drogowcy biorą się za frezowanie Radzymińskiej. Ulica będzie zwężona w kierunku Marek. Na szczęście nie od soboty, a dopiero od niedzieli w nocy. 

 

Ten remont zapowiadany jest od dawna i kilka razy przekładany. Teraz wygląda na to, że termin jest ostateczny. Remont prowadzony będzie od niedzieli (30 kwietnia) od godz. 22. A więc kto ma zamiar wyjechać z Warszawy na długi weekend, zdąży to zrobić w sobotę.

Remont Radzymińskiej do czwartku

Gorzej z powrotem, bo remont trwa do czwartku (4 maja) do godz. 4 w nocy. A więc 3 maja – w dniu powrotów z majówki – jezdnia wciąż będzie zwężona.

 

Oficjalna mapka z urzędu m.st. Warszawy. Praga Północ pomyliła im się z Targówkiem… ;)

 

Zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Radzymińskiej na odcinku od ul. Łodygowej do granicy miasta. Wschodnia jezdnia to ta w kierunku Marek. Ruch w obie strony będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku.

Kierowcy jadący w kierunku granicy Warszawy czy do centrum handlowego M1 przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na skrzyżowaniu z ul. Łodygową, a na właściwą jezdnię wrócą w rejonie wjazdu do centrum handlowego.

Zamknięty będzie wyjazd na ul. Radzymińską z ulic Kokoszków, Krynoliny i Bystrej. Autobusy linii 199 i nocnej N66 pojadą więc prosto ul. Radzymińską i dalej w Ząbkach ulicą Wolności.

To pierwszy etap frezowania tego rejonu Radzymińskiej. Na następnym etapie (w któryś z kolejnych weekendów) wymieniony będzie asfalt na jezdni zachodniej na odcinku Bystra-Młodzieńcza.

 

Co to jest frezowanie

Co to właściwie jest frezowanie? To szybka naprawa nawierzchni ulicy. Prace zazwyczaj trwają 54 godziny, czyli od piątku wieczorem do poniedziałkowego poranka (w zwykłe weekendy). Zaczyna się od frezowania, czyli usunięcia starych warstw jezdni. Kolejny krok to przygotowanie nawierzchni zapewniające właściwe połączenie między kolejnymi warstwami. Najpierw pojawia się nowa warstwa wiążąca, która stygnie do niedzieli. Następnie układana jest nowa warstwa ścieralna. Ostatni etap to wymalowanie pasów.

 

fot. Infoulice

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx