Tak ma wyglądać TBS przy Korzona

16
Share

Ratusz eksperymentuje na Targówku. We wtorek podpisano umowę na budowę budynku TBS w nowej formule. Jak wszystko się uda, to przy ul. Korzona za półtora roku zamieszkają 64 rodziny. 

 

O budowa tego TBS informowaliśmy już dawno, we wtorek spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ podpisała umowę z wykonawcą, firmą DORBUD. To oznacza, że lada moment zacznie się budowa.

Koszt przedsięwzięcia to 12 mln zł. Mieszkania mają być przeznaczone przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, seniorów. Chodzi o osoby, które nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt, ale zarabiają „za dużo”, żeby dostać mieszkanie komunalne.

Budynek dla takich właśnie rodzin ma stanąć przy ul. Korzona, na wąskiej działce zaraz przy Trockiej – na przeciwko przedszkola im. Króla Maciusia.

Dla kogo TBS przy Korzona

45 mieszkań zostanie przeznaczonych na wynajem dla mieszkańców, którzy nieznacznie (do 10%) przekraczają kryterium dochodowe, aby otrzymać mieszkanie komunalne. Te mieszkania warszawiacy będą wynajmować bezpośrednio od miasta. Pozostałe 19 lokali TBS Warszawa Północ wynajmie osobom wskazanym przez stołeczny ratusz – zgodnie z założeniami programu Mieszkania2030, będą to warszawiacy, którzy przekraczają kryterium dochodowe do otrzymania mieszkania komunalnego o 10-40%.

Kryterium dochodowe w 2016 roku na lokal komunalny w Warszawie wynosiło:

  • 1412,10 zł – w przypadku gospodarstwa wieloosobowego
  • 1941,63 zł –  w przypadku gospodarstwa jednoosobowego lub matki samotnie wychowującej dziecko

Jak będzie wyglądał TBS przy Korzona

TBS przy Korzona / materiały prasowe

Budynek będzie miał pięć kondygnacji w tym podziemny garaż. 56 mieszkań z 64 zostało zaprojektowanych jako jedno i dwupokojowe, część na ostatnim piętrze będzie posiadała dodatkowo antresole o powierzchni od 11 do 14 m kw., a kilka mieszkań także tarasy między 4,5 – 6 m kw.

TBS przy Korzona / materiały prasowe

Powierzchnia mieszkań wyniesie od 27 m kw. do 75 m kw (4 pokoje + kuchnia+ łazienka+ WC). Wszystkie mieszkania na parterze będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mieszkania będą wykończone. Na ścianach w pokojach będą białe tynki gipsowe, w łazienkach – glazura, na podłogach panele i gres, kuchnie wyposażone w zlewozmywak z szafką i kuchenkę elektryczną, a łazienki – w podstawową armaturę i biały montaż.

TBS przy Korzona / materiały prasowe

Zakończenie budowy jest planowane na 30 października 2018 r.

Tu ma powstać TBS Radzymińska / fot. targowek.info

Więcej TBS-ów na Targówku

Budynek przy Korzona nie będzie jedynym, który ratusz planuje w tej formule na Targówku. Kolejne mają stanąć po sąsiedzku przy Chyrowskiej (zakończenie budowy III kwartał 2019) i na Radzymińskiej na przeciwko dawnych zakładów tłuszczowych (IV kwartał 2019).

 

na pierwszym zdjęciu TBS przy ul. Korzona / materiały prasowe

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx