Gdzie powstanie wielopoziomowy parking P+R przy metrze Trocka? | targowek.info

Gdzie powstanie wielopoziomowy parking P+R przy metrze Trocka?

Budowa P+R Trocka jest już właściwie pewna – urzędnicy rozważają jeszcze tylko dwie lokalizacje. Gdzie dokładnie stanie wielki parking, jak będzie wyglądał i kiedy zostanie otwarty?

 

O tym, że po otwarciu metra Targówek Mieszkaniowy czeka najazd samochodów, a władze planują postawić przy ulicy Trockiej piętrowy parking przesiadkowy P+R (Park and Ride, Parkuj i Jedź) na kilkaset samochodów, już pisaliśmy na targowek.info. Teraz znamy szczegóły tego planu.

Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji wielopoziomowego parkingu na Targówku. Urzędnicy nie mogą się jeszcze zdecydować, gdzie on dokładnie ma stanąć, więc zwycięzca przetargu będzie musiał przedstawić dwie koncepcje dla dwóch lokalizacji – a potem ZTM wybierze jedną z nich do realizacji.

Gdzie jest planowany parking P+R na Targówku?

Wariant I:
Na działce po północnej stronie ulicy Trockiej i wschodniej ulicy Korzona w odległości ~140 m od planowej stacji II linii metra C18 „Trocka” – czyli tam, gdzie teraz znajduje się pętla autobusowa „Targówek”.

Wariant II:
Na działce po północnej stronie ul. Trockiej, pomiędzy pętlą, a pawilonami handlowymi, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej stacji II linii metra C18 „Trocka” – czyli tam, gdzie obecnie znajduje się parking dla mieszkańców bloków RSM „Praga”. W materiałach przetargowych nie ma słowa, co się stanie z samochodami mieszkańców w przypadku wybrania tego wariantu.

Jak będzie wyglądał parking przesiadkowy na Trockiej?

To zostanie dokładnie obliczone przez zwycięzcę ogłoszonego wczoraj przetargu. Urzędnicy zakładają, że będzie to obiekt wielopoziomowy (ilość kondygnacji będzie wynikać z oszacowanej na podstawie analizy popytu ilości miejsc parkingowych), gdzie na poziomie 0 (poziom terenu) będzie znajdować się pętla techniczna dla 15 autobusów ZTM – bez dostępu dla pasażerów – oraz miejsca postojowe, a na kondygnacjach nadziemnych tylko miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Wjazd i wyjazd dla pojazdów osobowych i autobusów musi być realizowany oddzielnie.

Co jeszcze znajdzie się na parkingu P+R obok stacji metra?

Najbliżej wyjścia z parkingu w stronę stacji Trocka będą miejsca postojowe dla inwalidów. Mają też być zaprojektowane stanowiska do ładowania pojazdów o napędzie elektrycznych (3 stanowiska na każde 100 miejsc postojowych). Będą też miejsca postojowe / stojaki dla rowerów oraz, z „innej beczki”, toalety dla kierowców autobusów i pasażerów.

Kiedy zostanie zbudowany parking przesiadkowy na Targówku Mieszkaniowym?

Ogłoszony wczoraj przetarg ma być przeprowadzony błyskawicznie. Termin składania ofert mija już 26 maja o godz. 13, a zwycięzca ma przygotować projekt w ciągu 80 dni od podpisania umowy. Jak podaje portal transport-publiczny.pl, gotowy parking P+R miałby zostać udostępniony najpóźniej do czerwca 2020 r.

Nawet jeśli uda się dochować tych terminów, oznacza to co najmniej kilka miesięcy całkowitego parkingowego chaosu na Targówku po otwarciu stacji II linii metra (w 2019 r.). A później, gdy po otwarciu P+R sytuacja parkingowa się uspokoi, pozostanie olbrzymi ruch samochodów ciągnących do metra na ulicy Trockiej.

 

Parking „Parkuj i jedź” na osiedlu Niedźwiadek. Ten na Trockiej będzie prawdopodobnie podobny / fot. ZTM
PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Gdzie powstanie wielopoziomowy parking P+R przy metrze Trocka?

 • 16 maja 2017 o godz. 07:07

  Standardowo, redakcja musiała wpleść ton narzekający, w którymś z akapitów. Portal powinien się nazywać „targowek.info – narzekamy na wszystko”

 • 16 maja 2017 o godz. 08:05

  I za to ich lubimy, xyz

  Od klepania sie po pleckach i smyrania po jajkach jest w internecie inne miejsce, blisko zwiazane z pewnym lysym radnym w okularkach :)

 • 16 maja 2017 o godz. 08:38

  Zamiast zbudować parking w okolicy stacji Targówek -wjazd od Radzymińskiej na wysokości przejazdu kolejowego przy Naczelnikowskiej, cały ruch właduje się w wąską Trocką i osiedlowe uliczki.

 • 16 maja 2017 o godz. 08:40

  Po otwarciu kolejnego odcinka metra ruch się zmniejszy. Ale dla mieszkańców metro pozostanie :-)

 • 16 maja 2017 o godz. 09:25

  Przecież tyle razy było trąbione i mówione że ul. Trocka/Borzymowska są uliczkami wąskimi, dla ruchy lokalnymi przewidzianymi, przy nich są dwa przedszkola jeszcze gimnazjum a od września podstawówka, żadnych świateł na przejściach po za tymi przy gim 141.
  Tak samo zbudowano P+R na Natolinie stoi do połowy pusty bo jest pośrodku linii metra, a na noc zamykany by okoliczni nie mogli parkować.
  Taki parkin najwyższy czas budować już teraz ale przy Trasie Toruńskiej by jak dojedzie tam metro był gotowy

  Pytanie do Was mieszkanców Askenazago Gajkowicza Mokra Orłowska Zamiejska i okolicznych uliczek czy jesteście za parkingami P+R w tym rejonie?
  Jeśli nie to robimy petycje i zbieramy podpisy.

 • 16 maja 2017 o godz. 09:37

  M K – mistrzowsko to ujęte zostało, tez tam uważam, a Targówek.info robi to po co został stworzony i nie owija w „POduchę”

 • 16 maja 2017 o godz. 09:39

  Adamie – absolutnie jestem przeciw. Jedyne, na co mogłabym się zgodzić, to parking podziemny w miejscu, gdzie teraz jest pętla – z pętlą na poziomie 0 i parkingiem na -1 (ewentualnie) -2. Już teraz w naszych okolicach jest parkingowy koszmar – będzie gorzej, P+R będzie stał pusty, a cała Białołęka i inne peryferia zastawią nam resztki przestrzeni.
  P+R – jeśli już musi powstać, szpecić i śmierdzieć – powinien być dostępny także dla mieszkańców okolicy. Po przedłużeniu Metra powinno się go zmienić w ogólnodostępny parking dla mieszkańców dzielnicy i ich gości. Czynny również w nocy!

 • 16 maja 2017 o godz. 09:52

  Idiotyczny pomysł. Ulica Trocka będzie całkiem nieprzejezdna, tak samo jak Wincentego. Wszystkie WWL będą zapychać ulice a parking nawet też poziomowy nie jest z gumy. I co jak się miejsca skończą. Samochody będą parkować gdzie się tylko da w okolicznych uliczkach. Brdzie jeden wielki ścisk. Jeden taki parking nie załatwia sprawy. Powinny być minimum dwa ale przy każdej stacji.

 • 16 maja 2017 o godz. 10:03

  To zmieńmy miejsce na stworzenie petycji i zebranie podpisów sprzeciwu,
  Targówek.info jeśli można podać jeśli nie to przepraszam
  Fb Targówek Bródno Zacisze Hyde Park

 • 16 maja 2017 o godz. 10:07

  Po co zachęcać kierowców do przyjazdu w środek osiedla ?! Parking jeśli w ogóle powinien powstać to dla okolicznych mieszkańców, najlepiej z powierzchnią handlową, usługami na parterze.

 • 16 maja 2017 o godz. 11:23

  TAAAK ZWALCIE NAM WSZYSTKIE WWL I INNE. TARGÓWEK JUZ TERAZ JEST NIEPRZEJEZDNY A CO DOPIERO JAK ZROBIĄ P+R. TAKI PARKING POWINIEN BYC ZROBIONY GDZIES NA POLU W MARKACH A NIE W DZIELNICY, KTORA JUZ TERAZ JEST SPARALIZOWANA.

 • 16 maja 2017 o godz. 11:27

  ZBUDUJA METRO I ZMNIEJSZY SIE RUCH NA TARGOWKU? HAHAAAHHA NIE OSŁABIAJCIE MNIE.
  SAMOCHODY ZAWSZE BYŁY I BEDA. A BEDZIE ICH JESZCZE WIECEJ.
  TROCKA STANIE JUZ OD RADZYMINSKIEJ I BEDZIE SIE CIAGNELA AZ DO SW. WINCENTEGO. A ZE TAM TEZ 1 PAS TO BEDZIEMY STALI WSZEDZIE

 • 16 maja 2017 o godz. 12:22

  Na Targówku to mieszka gorszy sort, który potulnie zgodzi się na zrobienie sobie na głowę komunikacyjnej smrodliwej i hałaśliwej kupy. Nie to co lepsze państwo na Ursynowie. Tam metro jeździ już ponad ćwierć wieku ale władze i mieszkańcy bardzo skutecznie torpeduję wszelkie plany dojazdu do stacji dla wszystkich co mieszkają poza ich wielkopańska dzielnicą Bardzo charakterystyczny był artykuł o dojeździe w Wilanowa. Władze Wilanowa zbudowały wreszcie 1,5 km drogi dojazdowej ale brakuje jeszcze 200 m po stronie ursynowskiej. Władze Ursynowa teoretycznie mają obowiązek ją dokończyć. No ale teraz okazało się że na jednym drzewie w pasie budowanej drogi gniazdo uwiła sójka. Oczywiście roboty wstrzymane. W tamtym terenie , jak jest 5 drzew i dziesięć krzaków do wycięcia to nie ma możliwości by na kilku z nich nie było w kwietniu ptasiego gniazda. Burmistrz Ursynowa celowo prowadził proces uzyskiwania pozwoleń tak aby wydano je dopiero w kwietniu.
  **
  Potem będzie już środek lata, potem np. wykonawca zrezygnuje (za odpowiednią gratyfikacją) , potem nowy przetarg, potem jesień i zima, potem rok wyborczy i nie będzie można zrobić przykrości dzielnicy stale głosującej na PO. W sumie jestem przekonany, że zanim mieszkańcy Konstancina i Wilanowa dojadą do metra to na Targówku będzie od dawna funkcjonował terminal przesiadkowy klasy tego na Marymoncie. Skutecznie zmieniający charakter spokojnej dzielnicy w slums.
  Tymczasem racjonalne i nie tak kosztowne rozwiązanie istnieje. Pisałem o tym tutaj kilka tygodni temu, ale mało kto się tym zainteresował.

 • 16 maja 2017 o godz. 13:03

  Nie bądźcie smieszni. Gdyby nie bylo planu budowy metra to bylby placz, ze metro roboa a o parkingu nikt nie pomyslal.
  Tak, parking w Markach. Ciekawe kto bym tam stawal. Cgyba widze co sie dzieje od zawsze. Moejsce jest blok dalej ale 4 liter sie nie cce ruszyc i wszystkie miejsca pod klatkpod ssypem (miejsce pppzarowe) sa zajete.
  bardzo dobrze, ze bedzie parking. Powinnien byc jak najblizej wyjscia z metra czyli na tym „prywatnym parkingu” ktory jest na dzien dzisiejszy.
  juz widac ze bedzie to duzy parking. I oby byl jak najwiekszy.

  Ktos tam pisal ze brudny i smierdzacy – dobrze ze twoj blaszak pachnie

 • 16 maja 2017 o godz. 17:18

  Czego narzekacie przeciez to nie bedzie duzy parking.Kilkaset miejsc rozlozone na kilka godzin wiec duzego ruchu nie bedzie, poza tym jakby byl za maly albo wcale tez byscie narzekali… niektorym nie dogodzi.

 • 16 maja 2017 o godz. 18:05

  Według mnie to metro powinno od wilenskiego lecieć wzdłuż Radzyminskiej i odbić w okolicy mcdonalda na Bródno. Parking powinien być na Radzyminskiej i byłoby po problemie. Nikt nie musiałby wjeżdżać w osiedle żeby dostać się do metra a mieszkańcy Targówka tez mieliby blisko. Drugi wariant realny na chwile obecna to zrobienie parkingu np w okolicy Radzyminskiej /Szwedzkiej tak jak była np jednostka. Tez będzie blisko stacji metra

 • 16 maja 2017 o godz. 19:22

  Też jestem przeciwna budowaniu Parkingu w środku osiedla. W godzinach szczytu już stoi Wincentego. Za chwilę dojdą jeszcze mieszkańcy z nowo budowanych osiedli przy cmentarzu. Jeżeli do tego dojdą jeszcze samochody na podwarszawskich numerach to w żaden sposób nie wydostaniemy się z Targówka. Jeżeli my mieszkańcy z okolicznych ulic nie wyrazimy zdecydowanego sprzeciwu to inni zdecydują za nas. Nie pozwólmy im na to!

 • 16 maja 2017 o godz. 21:25

  Parking podziemny nie szpeciłby okolicy, ale powstanie koszmarek bo tańszy. Tak czy siak oba warianty są niekorzystne ( w I wszyscy tracą pętlę w II mieszańcy parking; wygląda na zamierzony plan skłócenia reszty Targówka w właścicielami tych miejsc parkingowych, a oni to CI Źli).

  Można przypuszczać, że ZTM w ramach cięć linii kombinuje jak zlikwidować większość linii na Targówku mieszkaniowym. 160 i 162 do kasacji ( jest metro), 517 od Wileńskiego. Co z pętlą w wariancie I, skoro ma być tylko pętla techniczna? Jak pozwolimy urzędasom to ją skasują ( autobusów nie będzie to po co pętla; za to jak widzę szykują wcisnąć nam zajezdnię – taka nowomowa: „pętla techniczna dla 15 autobusów ZTM – bez dostępu dla pasażerów”; już widzę tych śmierdzących meneli co są wyrzucani przed zajezdnią – będą spali po krzakach, a w zimę na państwa klatkach schodowych…). Dadzą co 30 min jakiś śmieszny lokalny busik co będzie stał w korku jak 212…

  Poza tym nie każdy ma 20 – 40 lat i może 500 – 700 m w jedną stronę chodzić do metra w słoty i deszcz… Targówek się i tak zakorkuje, ale nie życzę sobie by tu robili slumsy. Nie dajmy sobie wszystkiego zabrać, metro dużo daje, ale w połączeniu z rozsądnie rozplanowanymi autobusami.

 • 16 maja 2017 o godz. 22:25

  To jest ostatni dzwonek na wywalczenie czegoś. Zrobienie protestu na Tockiej (dojazd do budowy metra) lub Handlowej (objazd budowy) i wszyscy zauważą postulaty np. budowy Nowotrockiej.

  Tylko kogo to interesuje ? PO przecież tego nie zrobi. PIS na Targówku nie istnieje a Spółdzielcy to liczą tylko kasę.

 • 17 maja 2017 o godz. 08:01

  Taka inwestycja jest potrzeba ale na końcowej stacji metra, a z zapowiedzi wiemy ze metro ma być przedłożone w kierunku Bródna i dalej wiec po co taki parking na trasie metra? Niezrozumiała decyzja i lokalizacja, chyba tylko po to żeby jeszcze bardziej „zabetonować” okolice. Urzędnicy powinni zrobić konsultacje z mieszkańcami a nie uszczęśliwiać ich na siłę.

 • 17 maja 2017 o godz. 08:09

  Teren pętli należy do miasta, teren parkingu również chociaż został przekazany RSM Praga w zarządzanie i spółdzielnia na tym terenie zrobiła działalność gospodarczą ponieważ mieszkańcy nawet ci członkowie spółdzielni muszą płacić abonament miesięczny za korzystanie z tego parkingu. Nadal ten teren jak i cały pas ziemi pomiędzy Radzymińską a Korzona nie ma uregulowanego stanu, chociaż sprawa toczy się już wiele lat, dla przypomnienia dodam że rozprawa pierwsza od dwóch lat odbędzie się 29 maja 2017 roku o 12 w Sadzie Okręgowym w Warszawie al. Solidarności syg akt IC 116/12 może warto przyjść i zobaczyć co i jak w tym bardzo ważnym temacie się dzieje. Szczególnie jeśli PIS chce wprowadzić uwłaszczenie to brak uregulowania gruntów będzie zasadniczą przeszkodą.

 • 17 maja 2017 o godz. 11:52

  TO CO MIALO W REKACH RSM JUZ JEST SPRZEDANE DEWELOPEROM . ONI BY ODDALI NAWET TEREN NA KTORYM STOI RATUSZ, BYLE SPRZEDAĆI $$$$$$

 • 17 maja 2017 o godz. 12:27

  A według mnie najlepsze miejsce na taki parking byłoby za Tesco. Niedaleko wejścia i miejsca sporo koło zajezdni na taką inwestycję. A nawet jeśli nie wystarczająco to sklep z miłą chęcią odda kawałek swojego parkingu licząc na codzienny przypływ klientów którzy z metra zajdą do Tesco przed powrotem do domu. Problem byłby tylko z wyjazdem w stronę marek ale na przebudowę jest miejsce.

 • 17 maja 2017 o godz. 13:16

  Absolutnie nie zgadzam się na żaden parking P+R nie dość że mało miejsca na parkingu przy blokach to jeszcze dodatkowy smog .

 • 17 maja 2017 o godz. 19:48

  Zamiast zbudować parking w okolicy stacji „M” Targówek -wjazd od Radzymińskiej na wysokości przejazdu kolejowego przy Naczelnikowskiej, w okolicy ma powstać stacja kolejowa.
  Wzdłuż nasypu do Ronda Żaba ma powstać ulica. To w tamtym rejonie jest miejsce i można powiedzieć potrzeba na wybudowanie P&R.
  Trocka jest zbyt wąska by przyjąć taki ruch.

 • 17 maja 2017 o godz. 23:23

  Michał, Twoja propozycja jest najlepsza. Tam właśnie stworzenie węzła komunikacyjnego ma sens. Dojazd z Radzymińskiej, wyjazd w kierunku Marek Stalową i Szwedzką. Parking powinien być możliwie największy. Tesco byłoby szczęśliwe.

 • 19 maja 2017 o godz. 08:16

  Podczas tworzenia projektu mają być 2 razy zorganizowane konsultacje z mieszkańcami. Zgłaszajcie tam swoje uwagi.

 • 22 maja 2017 o godz. 17:26

  wydostaniecie się z osiedla bo będziecie mieć metro. Wiec nie piszcie o banialukach ze się nie wydostaniecie. Co chcecie i metro i szerokie puste ulice? tak się nie da:(

 • 30 maja 2017 o godz. 17:19

  może i się wydostaniemy ale jak zlikwidują parking to nie będę miała gdzie samochodu zaparkować. Na Askenazego (przynajmniej pod moim blokiem) nie ma miejsc bo parkują z Korzona.

 • 30 maja 2017 o godz. 20:06

  Cała trocka i okolice będzie obstawiona WWL. Nic i nikt tego nie zmieni! A najgorsze jest to , że większość z wwl to dziwne osoby. Nie wiedzą jak włączyć kierunek, trąbią jakby to była zabawka , na pasach gnają . Może powinni sprawdzić ośrodki szkolenia tych przyszłych kierowców .
  Wszyscy mi mówią , że wartość mojego mieszkania się powiększy . Jak wartość ? Blok 40 letni zastawiony samochodami.
  Oj trzeba zwijać się z tej okolicy

 • 7 czerwca 2017 o godz. 18:56

  Na spotkaniu z mieszkańcami, przez rozpoczęciem budowy metra, RSM twierdziła, że parking za Topazem nie zostanie zlikwidowany i dlatego część aut ze zmniejszonego parkingu na Askenazego została tam przeniesiona. Trzymam ich za słowo, bo sam z Żoną mamy 2 auta i nie wyobrażam sobie, co by się stało, gdyby ten parking został zlikwidowany. Zaparkowanie auta w godzinach popołudniowych pod blokami na Askenazego już teraz graniczy z cudem. Mimo wszystko jestem za zbudowaniem P+R na terenie pętli. Ta nie zostanie zlikwidowana, tylko jakaś część parkingu zostanie na ten cel wydzielona. Ponadto moim zadaniem, część parkingu powinna zostać przeznaczona na darmowe miejsca dla mieszkańców.

 • 4 lipca 2017 o godz. 08:14

  WWL a może LLU BIA/BI itd. Marki to nie całe WWL, które jest Wołomin Radzymin, zielonka, Kobyłka itd. Zaparaszam do Marek zobaczyć jak stado tirów i przyjezdnych korkuje miasto. Zobaczycie jak wam S8 się ubiję po otwarciu obwodnicy. To nawet Radzymińską nie dojedziecie do tego metra.

 • 15 lipca 2017 o godz. 12:26

  STANOWCZE NIE DLA PARKINGU PRZY STACJI TROCKA!!!!

  Ludzie to będzie całkowity paraliż naszego osiedla. Trocka i Korzona to wąskie uliczki jak wyobrażacie sobie pojechać rano do pracy, gdy nagle kilkaset innych osób będzie tam się przeciskać. Na dzień dzisiejszy autobusy mają problem by wyjechać z Borzymowskiej i wskoczyć na Św Wincentego!
  To jest ABSURD!!

 • 24 lipca 2017 o godz. 15:09

  Nie chcemy na naszym osiedlu parkingu!!!

 • 13 września 2017 o godz. 08:47

  Pomysł dobry i potrzebny mieszkańcom, przede wszystkim w tak dużym i zatłoczonym mieście. Kwestią priorytetową jest moim zdaniem, komfortowa lokalizacja do pozostawienia naszego pojazdu, między innymi dlatego od lat korzystam z http://lotniskomodlin.org/ i jestem zadowolony.

 • 13 września 2017 o godz. 13:58

  Moim zdaniem budowa szpetnego parkingu dla mieszkańców Białołęki na Targówku jest bez sensu!! Przecież metro Targówek będzie dla mieszkańców Targówka a potem kolejne stacje będą budowane, więc po co budować tutaj parking??? Pętla autobusowa powinna zostać i powinna być przemyślana komunikacja alternatywna dla metra… Ale znając władze warszawy zrobią wszystko byleby się im lepiej żyło… a wiadomo pewnie mając wille w Konstancinie ten Targówek ich g… obchodzi

 • 6 kwietnia 2018 o godz. 14:11

  Rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami parkingów osiedlowych na Targówku (w okolicach trockiej) aby ustalić miejsce na budowę P+R. Z tego co wiadomo, na spotkaniu pojawili się przedstawiciele 5 parkingów. Czy redakcja ma jakieś aktualne informacje odnośnie decyzji jakie zapadły?

 • 25 września 2019 o godz. 09:52

  MIESZKAŃCY TROCKIEJ NIE CHCĄ P+R!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.