Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej | targowek.info

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej

Zakazy skrętu w lewo mają, zdaniem drogowców, poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Na razie wielu kierowców jeździ „po staremu”.

 

Od weekendu nie wolno skręcać w lewo na najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu Bródna. Po trwającej półtora miesiąca przebudowie Zarząd Dróg Miejskich wprowadził tam nową organizację ruchu: obowiązuje zakaz skrętu w lewo z Bazyliańskiej w kierunku Annopolu i z Rembielińskiej w Bazyliańską.

W zamian kierowcy z obu tych ulic muszą wjechać w ul. Kondratowicza na nową zawrotkę z wydzielonym pasem do zawracania (a więc np. jadąc Remblieńską od Galerii Renova trzeba skręcić w prawo w Kondratowicza, tam zawrócić i dopiero pojechać w Bazyliańską).

Takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo ruchu w rejonie skrzyżowania Kondratowicza/Rembielińska – twierdzą drogowcy, choć nie wszyscy podzielają tę opinię (dlaczego naszym zdaniem na skrzyżowaniu dalej mogą być wypadki – a na pewno będą się tworzyły korki – pisaliśmy już w zeszłym roku – kliknij i przeczytaj tutaj).

Na razie u zbiegu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej panuje podwójne zamieszanie: wielu kierowców jeździ bowiem „na pamięć”, skręcając w lewo po staremu, mimo wyraźnych znaków zakazu. Jeden z naszych czytelników zauważył wczoraj nawet tak jadącą „naukę jazdy”…

Jakie są wasze pierwsze wrażenia na temat zakazów skrętu w lewo i zawrotki na Kondratowicza?

 

zdjęcie na górze: ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej

 • 29 maja 2017 o godz. 11:51

  Bzdura do kwadratu !!! Wystarczyło wyciąć krzaki z pasa zieleni rozdzielającego jezdnie. Rozumiem że tylko ja widzę tam lekki łuk i to ze krzaki ograniczają widoczność ????
  Ale zielsko najważniejsze !
  Co za idiota nasadził tego badziewia tuż przed skrzyżowaniem na łuku drogi ????

 • 29 maja 2017 o godz. 12:01

  Kasa wywalona w błoto. Zaraz i tak rozkopią całe skrzyżowanie pod budowę metra.

 • 29 maja 2017 o godz. 12:29

  W najgorszym razie, za około dwa trzy lata kiedy rozpocznie się budowa stacji metra i tak skrzyżowanie a wraz z nim ta durna organizacja ruchu przejdą do historii. W najlepszym za dwa tygodnie wielkiego chaosu i korków powróci stara organizacja. Co ciekawe niemal bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wystarczy odkręcić kilka znaków i puszka farby.

 • 29 maja 2017 o godz. 13:30

  P A T O L O G I A to teraz bedzie

 • 29 maja 2017 o godz. 14:26

  Przecież to jest bzdura co zrobili. Będzie tyle.samo wypadków ponieważ ludzie nie będą chcieli nakładać niepotrzebnie drogi i będą jeździć „po staremu”

 • 29 maja 2017 o godz. 14:33

  Jest Ok

 • 29 maja 2017 o godz. 15:50

  Jechałem po nowemu. Na zawrotce krzaki bardziej ograniczają widocznosc niz po staremu.

  Oprócz tego, zawrotka jest poprostu niebezpieczna.

  Ale architekt kase dotal, ktos z urzedasow przytulil ktos wykonal, wszyscy zadowoleni, a kierowca sie nie liczy. Bo przeciez o jakim bezpiecznym rozwiązaniu tu mowimy.

 • 29 maja 2017 o godz. 19:42

  Jeden wielki BURDEL. Kierowcy znaki drogowe mają w d..ie. Skracają po staremu. Jadąc Kondratowicza w Bazylianska, człowiek teraz nie spodziewa się pojazdu, a tu nagle niespodzianka. BURDEL i tyle. Zrobiły się dwa lewoskrety.

 • 29 maja 2017 o godz. 21:08

  Może ta zawrotka za wąska i trochę trzeba przyciąć krzaki bo trzeba się wychylać żeby coś zobaczyć 3+

 • 30 maja 2017 o godz. 08:32

  mam pytanie: jak przejedzie pojazd uprzywilejowany jadący od bazyliańskiej czy rembielinskiej w kierunku np. Annopolu przy zakorkowanej nawrotce?

 • 30 maja 2017 o godz. 18:20

  Podjedzie dalej do skrzyżowania

 • 31 maja 2017 o godz. 10:52

  Co to za teksty ze beda wypadki bo sie nie spodziewa samochodu itp?
  Od kiedy to siebjezdzi na pamiec? Przez takich pseudo kierowcow najczesciej sa wypadki

 • 31 maja 2017 o godz. 16:02

  Policja stanie parę razy za tym skrzyżowaniem to ludzie nauczą się w końcu jak się teraz tu jeździ. Ale widać już jednak, że prognozowane korki na tej zawrotce się nie sprawdziły.

 • 31 maja 2017 o godz. 17:07

  Najważniejsze że na budowie zawrotki „szwagier” zarobił, morda gamonie!

 • 2 czerwca 2017 o godz. 10:31

  A krzaczki na pasie dzielącym jak rosły tak rosną i skutecznie zasłaniają dalej!!!

 • 3 czerwca 2017 o godz. 23:46

  Zawrotka jest za blisko skrzyzowania. Zeby skrecic w z Rembielinskiej w Bazylianska trzeba dwa razy przebic sie przez wszystkie pasy na Kondratowicza. Bedzie miejsce do oblewania dla Worda hehe. Zbyt mala plynnosc zmiany pasa i kolejny termin. A z plynnoscia to i starzy wyjadacze nie wyrobia tutaj w szczycie.

 • 5 czerwca 2017 o godz. 14:19

  Wcześnie było źle go krzaki zasłaniały widok od Kondratowicza tylko tym co chcieli skręcać w kierunku Annopolu a teraz zasłaniają dodatkowo tym co chcę skręcić w Bazyliańską (na zawrotce). Krzaki jak przeszkadzały tak dalej przeszkadzają a do tego zwiększyło się ryzyko wypadku bo jadąc od Rembielińskiej trzeba przeciąć 3 pasy i ominąć pieszych żeby się wbić w zawrotkę. Dramat a nie poprawa bezpieczeństwa !!!

  Muszą teraz poprawić światła bo skręcający z Rembielińskiej do zawrotki nie mają szans na przejechanie spokojnie, szczególnie że ruch pieszych jest tam spory a jadący od Annopola blokują lewy pas po przejechaniu skrzyżowania.

 • 12 czerwca 2017 o godz. 14:11

  SPOKOJNIE PAN ROMAN, WUJEK BRATA OJCA SYNA BURMISTRZA I SZWAGIER Z ZDM MUSIAŁ ZAROBIĆ. TU NIE CHODZI O PŁYNNOŚĆ RUCHU

 • 22 czerwca 2017 o godz. 11:49

  Co do nowej organizacji to brakuje tam chyba dobrego oznakowania.
  Jadąc od Bazyliańskiej jest tylko znak zakazu skrętu w lewo – brakuje informacji jak kierowca ma pojechać, gdy chce skręcić w lewo – tzn, że należy pojechać na skrzyżowaniu prosto i zawrócić.
  Dalej dojeżdżając do zawrotki są znaki informujące o pasie do skrętu w lewo – chyba właściwe powinny być znaki o pasie do zawracania.
  Są to może szczegóły, ale jak jedzie tam kierowca, który nie zna okolicy to ma to znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.