Remont małej ulicy potrwa 3 miesiące

128
Share
W poniedziałek rozpoczyna się remont ulicy Motyckiej na Targówku. Uliczka mała, ale jest przy niej komisariat. Czy to znaczy, że w razie potrzeby nie dostaniemy się na policję? Nie wiadomo, bo informacji brakuje.

 

Tablice z informacją o remoncie stanęły u obu wylotów Motyckiej w piątek. Nawierzchnia ulicy jest w fatalnym stanie i od dawna prosi się o remont. Tylko dlaczego będzie on trwał aż 3 miesiące? Według informacji na tablicy prace mają skończyć się 15 sierpnia.

Remont Motyckiej owiany tajemnicą

Zapewne remont będzie prowadzony odcinkami. Trudno bowiem całą Motycką odciąć od świata jednocześnie. Znajduje się tu rewir dzielnicowych, czyli taki niższy rangą komisariat, a także przynajmniej dwa duże budynki mieszkalne, które wyjazdy z garaży mają właśnie na Motycką.

Aby nie odciąć mieszkańców i policjantów od dojazdu, zapewne najpierw będzie remontowane pół ulicy, a potem druga część. To tylko nasze domysły, bo oficjalnych informacji urząd dzielnicy nie podał. Jeśli więc w poniedziałek rano będziecie mieć potrzebę zgłoszenia czegoś na komisariacie, to lepiej od razu jechać na Chodecką.

Złotopolska po remoncie

Zakończył się za to remont Złotopolskiej. Zaskoczenia nie ma, zarówno nawierzchnia jak i chodniki są z tej samej kostki co zwykle. Skrzyżowanie z Chyrowską jest nieco wyniesione ponad poziom jezdni tworząc próg zwalniający.

Napisał do nas Mariusz, mieszkaniec Chyrowskiej, który ma zastrzeżenia do tego remontu:

„Remont został zakończony krawężnikiem na ulicy Chyrowskiej. Jednak dalej został niechlujnie wylany beton na stare kocie łby. Łączenie nowej nawierzchni ze starą jest tragiczne (szczególnie, że coś robione jest od podstaw). Remont Chyrowskiej nie jest przewidziany. Dlatego chciałbym aby za każdym razem, gdy kładziona jest kolejna warstwa „czegoś” na stare kocie łby, była warstwą równą, a nie setnym plackiem z uskokami. Wszystko to się kruszy po zimie a nikt naszej ulicy nie sprząta z tego typu pozostałości.

Dziwi także jeszcze jedna kwestia. Mianowicie wszystkie ulice dookoła będą wyremontowane. Jedynie Chyrowska pozostanie bez remontu. Dlaczego?”

Na zdjęciu Motycka przed remontem / fot. targowek.info

128
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx