Tak zwiedzaliśmy budowę metra [ZDJĘCIA]

7
Share

Takiej frekwencji organizatorzy chyba się nie spodziewali. W sobotę i niedzielę mieszkańcy Targówka oglądali budowę stacji metra Trocka. Przyszły tłumy. 

 

Zainteresowanie było ogromne, ale i organizacja sprawna, więc zwiedzanie przebiegało płynnie. Po wejściu na teren budowy mijało się namioty promocyjne i schodziło na poziom -1. Stąd widać było tarczę Anna, bo Maria już „wgryzła się” w tunel. Można było ją oglądać na ekranie monitora.

Dużą atrakcją był betonowy krąg, który posłuży za obudowę tunelu. Na razie oddano go w ręce mieszkańców, którzy mogli zostawiać na nim swoje wpisy. Jako pierwsza zrobiła to prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, potem setki, jeśli nie tysiące mieszkańców Targówka. W niedzielę brakowało już miejsca na zostawienie swojego podpisu – cały krąg był szczelnie zapisany.

Na budowie byli rzecznicy prasowi Zarządu Transportu Miejskiego i wykonawcy metra, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania dociekliwych zwiedzających. Oprócz samego zwiedzania, były też atrakcje dla dzieci, m.in. quiz z zagadkami o metrze i stoliki do rysowania.

Nam się podobało. Oby budowanie szło tak samo sprawnie, jak podglądanie budowy. Z resztą zobaczcie sami:

 

 

W niedzielę tłum taki sam jak w sobotę. Trzeba przyznać, że dobrze to zorganizowali.

Opublikowany przez Targówek – moja dzielnica na 14 maja 2017

Budowa stacji metra Trocka / fot. targowek.info

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx