Targówek coraz większy. Świetnie widać to na tych zdjęciach z satelity

22
Share

Dziś bardziej niż do czytania, zapraszamy was do oglądania. Bo o tym, że na Targówku przybywa nowych osiedli, napisano już wiele. Ale dopiero porównanie zdjęć satelitarnych pokazuje skalę zjawiska. 

 

Od dawna opisujemy deweloperski boom na Targówku i na co dzień obserwujemy jego efekty. Trudno być przeciwko nowym blokom, bo wiadomo że mieszkań wciąż brakuje, ale dobrze, gdyby w parze szła też budowa szkół, przedszkoli, dróg i innej infrastruktury.

Na razie czekamy na metro, a reszta, wiadomo: mamy głównie ulice i budynki użyteczności publicznej z lat 70-tych.

Dziś jednak nie skupiamy się na narzekaniu, a chcemy pokazać wam skalę zjawiska. W statystykach powiększania się Targówka nie widać, bo nie wszyscy od razu się meldują. Ale na zdjęciach satelitarnych Googla widać, jak tereny które do niedawna były nieużytkami albo polami uprawnymi, w ciągu ledwie 15 lat zamieniły się w osiedla na dziesiątki tysięcy mieszkańców.

Okolice ratusza

Najlepiej widać to w samym sercu dzielnicy, w okolicach ratusza. Teren między św. Wincentego a Lasem Bródnowskim jeszcze kilka lat temu był jego otuliną, ale stopniowo powstawały tam osiedla.

Ten proces wciąż trwa. Przy Głębockiej powstaje Osiedle Moderna, na terenie dawnej jednostki wojskowej przy Gilarskiej też ma się pojawić osiedle.

 

 

Okolice Rembielińskiej

W 2000 roku dopiero widać zarys obecnej Galerii Renova. Sad jest sadem i nic nie zwiastuje, że niedługo zniknie. 16 lat później w jego miejscu są już tylko osiedla. Na plus dodajmy, że w parku pojawiły się boiska Syrenki i wielki plac zabaw.

 

Osiedle Wilno

To już Elsnerów, czyli drugi koniec dzielnicy. Jeszcze siedem lat temu były tu pola, teraz z roku na rok powstają budynki mieszkalne. Tu akurat o infrastrukturę zadbał deweloper, który wybudował dla mieszkańców stację kolejową.

Łodygowa

Gdyby zgodnie z obietnicą ulicę Łodygową wyremontować i poszerzyć 15 lat temu, dziś nie byłoby sporu o jej modernizację. Powstające od lat 90-tych osiedla dostosowałyby się do nowej szerokości ulicy. Ale u nas kolejność jest zazwyczaj odwrócona. Najpierw powstają osiedla, potem dopiero ulice.


Pole PGR
Na polu PGR ostatnio zaczęły się dwie duże budowy, na zdjęciach Google z 2016 r. nie widać jeszcze inwestycji Dom Developemnt. Ale widać za to kilka innych nowych bloków, jak choćby Osiedle Samarytanka. Pamiętacie jeszcze, że 14 lat temu w jego miejscu był… zbiornik wodny?

 

Radzymińska

Na Targówku Mieszkaniowym też wkrótce czekają nas duże zmiany. Na pierwszym zdjęciu widać jeszcze zakłady tłuszczowe, na drugim już tylko pusty plac czekający na nową inwestycję. Już za kilka lat w tym miejscu zamieszka 15 tysięcy nowych mieszkańców.

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx