Trasa Świętokrzyska prawie gotowa

11
Share

Urząd miasta potwierdza: budowa Trasy Świętokrzyskiej zbliża się do końca. Termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony.

 

Podczas znacznie przedłużonego remontu ul. Zabranieckiej niektórzy zaczęli podejrzewać, że opóźnienie może pojawić się także na jednej z nielicznych punktualnych inwestycji na Targówku – czyli budowie Trasy Świętokrzyskiej, która połączy pod torami kolejowymi Targówek Fabryczny (od Zabranieckiej) z Pragą (przy Dworcu Wschodnim od strony Kijowskiej).

Mamy jednak dobre wieści: urząd m.st. Warszawy potwierdza, że zakończenie budowy naszego odcinka trasy nastąpi we wrześniu 2017 roku – czyli za około 4 miesiące.

Niemal gotowe są już jezdnie, tunele kolejowe, chodniki i drogi rowerowe.  Drogowcom zostały jeszcze do zbudowania jezdnie przy tunelach, ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni na jezdniach, oznakowanie, montaż sygnalizacji świetlnych. I urządzenie zieleni – posadzonych zostanie 140 drzew, ok. 4 tys. krzewów a trawniki zajmą ok. 4,5 ha terenu – informują urzędnicy ze stołecznego ratusza (budowę wizytował wczoraj wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski).

Długość tego odcinka Trasy Świętokrzyskiej to 1,2 km. Droga przekracza w trzech miejscach tory biegnące do Dworca Wschodniego (są tam tunele). Trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, chodniki, drogi rowerowe. Jest także miejsce na planowaną (w bardzo odległej przyszłości) trasę tramwajową  – do czasu jej wybudowania będzie zieleń.

Pierwsza zupełnie nowa droga, wybudowana na Targówku od niepamiętnych czasów, jest coraz bliżej. A że równocześnie wciąż jest daleko do powstania obwodnicy Śródmieścia, oznacza to, że coraz bliżej są też korki, które po otwarciu trasy pojawią się w okolicy ul. Zabranieckiej.

 

wszystkie zdjęcia: Urząd Miasta Warszawa

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx