Zaczyna się remont ul. Złotopolskiej. To objazd budowy metra

11
Share

Mała ulica na Targówku zyskała na znaczeniu po wytyczeniu objazdu budowy metra. Remont zacznie się akurat po długim weekendzie. Szkoda, że nie w trakcie. 

 

Złotopolska to mała uliczka w enklawie starego Targówka w pobliżu Borzymowskiej. O zapomnianej części dzielnicy wszyscy przypomnieli sobie, gdy wytyczono tędy objazd budowy metra. W codziennym, porannym korku stoi Lusińska, ale problemy są też na Złotopolskiej, którą wielu kierowców jadących Korzona chce sobie skrócić drogę.

Jezdnia jest w fatalnym stanie „od zawsze”. To nie jedyny problem. Ulica od niedawna jest jednokierunkowa, ale nikt tego nie przestrzega. Złotopolska jest też bardzo wąska, dlatego samochody często jadą częściowo po chodniku, żeby móc się wyminąć. Tak jak ten dostawczy na zdjęciu.

Ruch na Złotopolskiej / fot. targowek.info

Wkrótce poprawi się przynajmniej stan jezdni. Jutro (czwartek 4.05) zaczyna się remont ulicy.  W jego ramach wymienione zostaną chodniki, wykonana zostanie podbudowa jezdni oraz położony nowy asfalt. Koszt prac to 225 tys. zł.

Remont potrwa 18 dni – tak przynajmniej podaje urząd dzielnicy w oficjalnym komunikacie, choć na znakach drogowych napisano, że tylko 10 dni. Tak czy inaczej, gdyby zacząć prace na początku długiego weekendu (tak jak frezowanie Radzymińskiej), to mielibyśmy pięć dni mniej utrudnień. Bo ruch w majówkę jest tam znikomy. Ale remontu nie prowadzi warszawski Zarząd Dróg Miejskich (jak na Radzymińskiej), a nasz lokalny urząd dzielnicy, więc nie spodziewajmy się cudów.

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx