Zwiedzanie budowy metra albo Targówka na rowerze. Co jeszcze do robienia w weekend?

1
Share

Robi się trochę cieplej, po zimowej przerwie wracają też imprezy plenerowe. W ten weekend na Targówku nie trzeba się nudzić. O to spis ciekawszych wydarzeń. 

 

Zwiedzanie budowy metra

To pierwsza okazja, żeby zajrzeć na budowę nie tylko przez płot. Wykonawca zaprasza na plac budowy, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć z bliska tarczą drążącą tunel.  Ścieżka dla zwiedzających będzie prowadziła po powierzchni placu budowy na strop przyszłej stacji, wzdłuż otworu technologicznego, przez który będzie można zobaczyć z góry pracującą maszynę TBM „Maria” oraz przygotowywaną do drążenia tuneli maszynę „Anna”. Na budowie będą także stoiska informacyjne

Zwiedzanie odbędzie się w sobotę i niedzielę w godz. 12.00 – 15.30. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy, ale obsługa będzie miała prawo wstrzymać wejście, jeśli chętnych będzie za dużo. Powinno się przyjść w długich spodniach i zakrytym obuwiu na płaskiej podeszwie. Wykonawca ostrzega, że nie można być pijanym ani pod wpływem środków odurzających.

Wejście na plac budowy odbywać się będzie korytarzem dla pieszych pomiędzy dwoma częściami placu budowy do którego dojście jest od ulic Orłowskiej i Janinówka.

Rajd rowerowy

Wycieczek z przewodnikiem po Targówku jest sporo, ale rzadko na rowerze. W ten weekend można połączyć przyjemną wycieczkę z ciekawymi historiami o dzielnicy, a nawet z kiełbaską z ogniska.

Rajd odbywa się w ramach akcji odjazdowy bibliotekarz, dlatego zaczyna się pod Czytelnią Naukową nr 1 przy św. Wincentego 85. (sobota, godz. 10) Potem wycieczka pojedzie na Targówek Fabryczny, przez las na Utracie nad Zalew Bardowskiego, przez Zacisze do PGR Bródno, gdzie zaplanowano ognisko i pieczenie kiełbasek.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Po drodze m.in. quiz wiedzy o Targówku, a przewodnik ze Stowarzyszenia Kolejka Marecka będzie opowiadał o ciekawych mijanych miejscach.

 

Pchli Targ na Targówku Fabrycznym

W Cafe Sąsiad przy ul. Ziemowita 16 można oddać niepotrzebne rzeczy albo coś przygarnąć. Pchle targi odbywały się w dzielnicy w zeszłych latach, w tym roku pierwszy mamy na Targówku Fabrycznym. I to już w piątek w godz. 16 – 20 albo w sobotę w godz. 9 – 13. 

 

Sportowa sobota

Przypominamy też o darmowych zajęciach sportowych, które przez cały maj odbywają się w różnych punktach dzielnicy. Szczegóły tutaj. 

Jak co tydzień o godz. 9 w Parku Bródnowskim odbywa się też Parkrun, czyli darmowy bieg na 5 km z pomiarem czasu. Zbiórka przy Domku Herbacianym.

Letnie Osiedle Wilno

W niedzielę na terenie Osiedla Wilno rusza akcja dla rodzin pod hasłem „Letnie Osiedle Wilno”. Na otwarcie zaplanowano m.in. koncert zespołu In Love, warsztaty kulinarne z blogerem Marcinem Kucem czy czytanie bajek przez Tomasza Bednarka, aktora i lektora dubbingowego, którego głos znany jest m.in. ze Shreka czy Pingwinów z Madagaskaru.

Wśród atrakcji są też m.in. zabawa na Szalonym Torze Przeszkód, spektakle i zajęcia dla dzieci. Odwiedzający Letnie Osiedle Wilno mają do wykorzystania dwa boiska: do siatkówki plażowej oraz drugie wielofunkcyjne. Wstęp na wszystkie wydarzenia i korzystanie z boisk jest bezpłatne.

Letnie Osiedle Wilno będzie otwarte do 2 września.

Na pierwszym zdjęciu pawilon informacyjny budowy metra / fot. targowek.info

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx