Agresywny Rumun zaatakował policjantów dwoma nożami

26
Share

Niebezpieczna interwencja policji na Targówku Mieszkaniowym.

 

Do groźnej awantury na ul. Goławickiej doszło w ostatnią sobotę.  Do policjantów z komisariatu na Targówku dotarła informacja od zaniepokojonej mieszkanki osiedla o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który w dodatku posiadał nóż. Natychmiast we wskazany rejon pojechali funkcjonariusze prewencji.

Jak informuje policja, mundurowi usiłowali nawiązać kontakt z mężczyzną, pytając o dokument tożsamości – on jednak nie reagował. Nie odpowiadał na pytania, unikał kontaktu wzrokowego i wykonywał nerwowe ruchy.

W pewnym momencie agresywny mężczyna na ul. Goławickiej wyjął z plecaka dwa noże i ruszył z nimi w stronę policjantów. Nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, a zagrożenie jakie stwarzał nie tylko dla innych, ale i dla siebie, było wyraźnym sygnałem dla policjantów do jego zatrzymania. Mundurowi, korzystając ze wparcia północnopraskiej załogi patrolowej, obezwładnili osobnika. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

40-latek został przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Tam policjanci ustalili jego tożsamość, którą potwierdzili na podstawie badania daktyloskopijnego. Mężczyzna okazał się obywatelem Rumunii, nieposiadającym stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski.

Śledczy zebrali materiał dowodowy z którego wynikało, że 40-latek był wielokrotnie zatrzymywany i karany, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji.

40-letni Rumun w prokuraturze w obecności tłumacza został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące stawiania czynnego oporu wobec interweniujących funkcjonariuszy. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego 2-miesięczne tymczasowe aresztowanie. Za czyn, jakiego się dopuścił, może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Policja; zdjęcie na górze: archiwum/Policja

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx