Agresywny Rumun zaatakował policjantów dwoma nożami | targowek.info

Agresywny Rumun zaatakował policjantów dwoma nożami

Niebezpieczna interwencja policji na Targówku Mieszkaniowym.

 

Do groźnej awantury na ul. Goławickiej doszło w ostatnią sobotę.  Do policjantów z komisariatu na Targówku dotarła informacja od zaniepokojonej mieszkanki osiedla o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który w dodatku posiadał nóż. Natychmiast we wskazany rejon pojechali funkcjonariusze prewencji.

Jak informuje policja, mundurowi usiłowali nawiązać kontakt z mężczyzną, pytając o dokument tożsamości – on jednak nie reagował. Nie odpowiadał na pytania, unikał kontaktu wzrokowego i wykonywał nerwowe ruchy.

W pewnym momencie agresywny mężczyna na ul. Goławickiej wyjął z plecaka dwa noże i ruszył z nimi w stronę policjantów. Nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, a zagrożenie jakie stwarzał nie tylko dla innych, ale i dla siebie, było wyraźnym sygnałem dla policjantów do jego zatrzymania. Mundurowi, korzystając ze wparcia północnopraskiej załogi patrolowej, obezwładnili osobnika. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

40-latek został przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Tam policjanci ustalili jego tożsamość, którą potwierdzili na podstawie badania daktyloskopijnego. Mężczyzna okazał się obywatelem Rumunii, nieposiadającym stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski.

Śledczy zebrali materiał dowodowy z którego wynikało, że 40-latek był wielokrotnie zatrzymywany i karany, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji.

40-letni Rumun w prokuraturze w obecności tłumacza został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące stawiania czynnego oporu wobec interweniujących funkcjonariuszy. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego 2-miesięczne tymczasowe aresztowanie. Za czyn, jakiego się dopuścił, może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Policja; zdjęcie na górze: archiwum/Policja

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “Agresywny Rumun zaatakował policjantów dwoma nożami

 • 8 czerwca 2017 o godz. 09:07

  zapraszam na Zacisze. Bułgarów i rumunów całe busy …. i będzie coraz gorzej…. więcej bloków więcej potencjalnych agresorów

 • 8 czerwca 2017 o godz. 09:23

  Wydaje mi się, że w tym przypadku obezwładnienie napastnika było zbędne. Zdecydowanie szybciej by poszło przy użyciu broni, i mniej formalności. Do bezdomnej to potrafili strzelać.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 10:46

  Zbliża się mecz z Rumuńczykami i napięcie rośnie. Taką mam koncepcję.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 11:34

  do abc: polacy to też rumuni. … tylko myślą, że są lepsi.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 12:16

  Nie do końca rozumiem jakie znaczenie dla sprawy ma to że był to obywatel Rumunii. Nie wystarczy napisać że był to mężczyzna z nożem ? No chyba, że udowodniono gdzieś, że Polak z nożem czy Czech z nożem to jakiś inny poziom zagrożenia… Taki tytuł niczemu dobremu raczej nie sprzyja a co najwyżej nakręca spiralę hejtu (jak widać po niektórych komentarzach). Z drugiej stony jak ktoś za granicą napisze podobnie o całych busach polaków w Anglii czy Niemczech to traktowane jest to już jak zniewaga …

 • 8 czerwca 2017 o godz. 12:50

  Człowieku bez noża, chyba nie masz tego towarzystwa po sąsiedzku, i nie widziałeś ich w akcji. Słowo hejt wsadź sobie do słownika – to jest tylko reakcja obronna na nie do końca przystający do naszej kultury element napływowy. Czy jak Bułgarzy bawili się w skimmerów przy bankomacie, to informację o ich narodowości również uważasz za informację bez znaczenia?

 • 8 czerwca 2017 o godz. 13:39

  deportacja!

 • 8 czerwca 2017 o godz. 13:41

  Człowiek bez noża mieszka w Wilanowie obok bogatych anglików i po prostu nie widział rumuna a tym bardziej noża.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 15:09

  Człowieku bez noża, w obecnych czasach w kontekście tego co np. stało się w Wielkiej Brytanii bardzo ważne jest określenie narodowości napastnika. Tam było aż trzech nożowników i też nie byli to miejscowi czyli Anglicy. Określenie ich narodowości było bardzo ważne dla sprawy. Zatem obecnie w każdym przypadku ważne jest jakiej narodowości jest napastnik.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 15:22

  No jakoś mnie nie rusza, że akurat Bułgarzy skimmowali bankomatyw Warszawie. W Gdańsku i Olsztynie robili to Łotysze a w Radomi i Wrocławiu Rumuni. My dla równowagi specjalizujemy się za granicą w kradzieżach sklepowych, włamaniach do domów czy napadach na TIRY. I też bynajmniej nie uważąm że w tym kontekście media powinny jakoś nadzwyczajnie podkreślać narodowość.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 16:45

  Punkt widzenia niestety zależy od punktu siedzenia. Zapraszamy z Janem na Zacisze a zobaczysz co to jest uciążliwe sąsiedztwo. Z dzielnicowym zapewne też nie rozmawiałeś nigdy, więc nie wiesz dokładnie co się dzieje w dzielnicy i że ich obecność jest delikatnie mówiąc kłopotliwa.

  Jeśli dla Ciebie standardem jest to, że koło własnego domu masz obawy o dziecko wracające ze szkoły (ze względu na wałęsające się i najwyraźniej nic nie robiące całymi dniami dzieci Bułgarów) to wiedz, że inni mają trochę inne wymagania co do własnego otoczenia.

  Kiedyś w mojej okolicy była masa Ukraińców. Nie powiem, byli zdecydowani cichsi, ale z kolei ich śladami podążali ich pobratymcy, czytaj ochroniarze, którzy regularnie robili naloty na ich kwatery i wymuszali należności za „ochronę”. Też uważasz, że to normalne i powinniśmy w imię tolerancji innych narodowości przyjąć jako standard?

 • 8 czerwca 2017 o godz. 17:06

  Naprawdę rozumiem problem z uciążliwym sąsiedztwem, bo też tu mieszkam (może nie bezpośrednio obok) i nigdzie nie zachęcam również do akceptowania tego stanu rzeczy czy uznawania go za standard. Zwróciłem jedynie uwagę na to, że wskazywanie w tytule narodowości sprawcy nie sprzyja rozwiązaniu problem a tylko podsyca negatywne emocje i jest krzywdzące dla danego społeczenstwa jako całości (nie wszyscy Bułgarzy to skimmerzy, nie wszyscy Rumuni to nożownicy i nie wszyscy Polacy to złodzieje). Problem powinien być rozwiązywany niezależnie od tego kto go generuje. Tak więc zarówno uciążliwe sąsiedztwo bułgarskie, jak to ma miejsce w przypadku Zacisza, jak i uciążliwe sąsiedztwo polskie, jak to ma miejsce w przypadku Bródna – patrz artykuł w Targówek Info sprzed paru tygodni „Męczarnia z Patologią w Bloku” (http://www.targowek.info/2017/04/meczarnia-z-patologia-w-bloku/) powinno być doprowadzone do porządku, bez wzgędu na narodowość.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 17:21

  Rysiek z Kranu: mieszkam na Zaciszu. I nie mam takich problemów. Tzn jest problem smrodu na klatce i smazonej cebuli codziennie, ale to kwestia wentylacji… cebulaki są wszedzie.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 17:22

  tzn. Zielonym Zaciszu :) ale wiem co się dzieje na Zaciszu Zaciszu

 • 8 czerwca 2017 o godz. 19:19

  to Rumun i cygan myślę i tyle w temacie
  krótka piłą szkoda miejsca na takiego nieroba dobrze że nie zabił żadnego Polska tym nożem…

 • 8 czerwca 2017 o godz. 21:34

  Tak się składa, że akurat widziałam całe zajście, dla mnie ” ten ktoś pochodzenia rumuńskiego” wyglądał na pana o śniadej karnacji z brodą, chyba wiecie o jakim typie mówie…
  Widziałam całe zajście, byłam niedaleko koleś był strasznie agresywny, jak zaczął szukać wręcz szarpać swoją kurtkę myślałam że pod nią ma zupełnie coś innego niż nóż, ale jak go wyjął zaczął być jeszcze bardziej agresywny w stronę policjantów, zaczął wymachiwać nim i krzyczeć po tym nie zrozumiałym języku. Widziałam jak kobieta też z dzieckiem z wózkiem zaczeła uciekać, gdy koleś zaczął machać tym nożem.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 21:39

  Tak. Na pewno jak ISIS bedzie chcialo uderzyc w IV RP to uderzy na Targowku.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 21:54

  Śmiej się śmiej, bo mi do śmiechu nie było. W artykule napisane jest że wyjął z plecaka noże, wyjął nóż spod kurtki, niedaleko tuż za blokiem gdzie miało to miejsce jest plac zabaw.

 • 8 czerwca 2017 o godz. 21:55

  Odezwal sie prawdziwy lewak. Brawo

 • 8 czerwca 2017 o godz. 22:58

  Przecież to oczywista oczywistość, że Polak, katolik o alabastrowej cerze, błękitnych oczach i bląd włosach, wymachując przed policjantami nożem wyjętym z plecaka i jeszcze jednym wyjętym spod kurtki nie wzbudziłby takiej paniki i takiego zainteresowania jak pan o śniadej karnacji, z brodą, wiadomo w jakim typie… Bójmy się Rumunów, bo nikt nie może być pewny, kiedy po niego przyjdą…

 • 8 czerwca 2017 o godz. 23:16

  Nie bój się narodowości – bój się agresywnych zachowań…

 • 9 czerwca 2017 o godz. 15:19

  Ciekawe jest to, ze policjant morduje taserem leżącego mężczyznę, a w tym przypadku czekali na wsparcie, obezwladnili, przywieźli, umyli, ogolili, przesluchali, poczęstowali papieroskiem, zapewnili wikt i opierunek na dwa miechy…

  Fajny kraj… nie ma co. Z jedenej strony bezbronnego się zabija, a z drugiej troszczy sie o uzbrojonego…

 • 12 czerwca 2017 o godz. 09:23

  Natychmiastowa deportacja z całą rodziną z zakazem wjazdu do polski.

 • 16 czerwca 2017 o godz. 12:03

  Szybka i sprawna akcja Policji, można się cieszyć że tym razem im się udało. Mam nadzieję że to oznacza ogólny trend poprawy efektywności działania naszych służb mundurowych bo na Targówku jest wiele do zrobienia, bez znaczenia czy problemem są obywatele Rumunii, Ukrainy, Polski czy też ISIS które pani Agata widziała przy placu zabaw.

 • 23 czerwca 2017 o godz. 10:25

  Przy Ossowskiego jest blok komunalny, oddany do użytku był bardzo ładny. Teraz w środku wygląda jak blokowisko w slumsach – wszystko zniszczone. I mieszkają tam Polacy. Więc w każdej kulturze są „tacy” i „owacy”. Głowa do góry. :)

 • 23 czerwca 2017 o godz. 10:26

  Pisałem to oczywiście w kwestii Zacisza i rodzin cygańskich z Bułgarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.