Konni policjanci wyprowadzili się z Targówka

17
Share

Po cichu i niemal niezauważenie policyjne Ogniwo Konne opuściło tereny PGR Bródno. Kto teraz będzie patrolował lasek Bródnowski?

 

Policjanci i policjantki jeżdżący konno po Lesie Bródnowskim oraz jego okolicach przez długie lata byli nieodłącznym elementem Bródna. Można było spotkać ich tym częściej, że konna baza mieściła się przy stadninie PGR Bródno, skąd funkcjonariusze regularnie wyruszali na patrole, i gdzie czasem też z dużym hukiem ćwiczyli swoje konie.

Ale to się właśnie zmieniło. Jak zauważył nasz czytelnik Andrzej, kilka tygodni temu policyjny oddział zniknął z Targówka. Potwierdziliśmy to w Komendzie Stołecznej Policji.

– Ogniwo Konne Sekcji Konnej WWP KSP z dniem 14.03.2017 r. zmieniło swoją siedzibę i mieści się ona teraz przy ul. Kozielskiej 4 w Warszawie – informuje nas asp. szt. Tomasz Oleszczuk z KSP.

Ulica Kozielska znajduje się na Powązkach, od dawna działa tam „Stowarzyszenie Klub Jeździecki Legia„. To dość daleko od naszej dzielnicy . Czy to oznacza, że nie zobaczymy juz więcej konnych patroli na Bródnie? Policjanci zaprzeczają.

– Na terenie kompleksu leśnego Las Bródnowski są przewidziane patrole policji konnej, tak jak było to praktykowane dotychczas – zapewnia asp. szt. Tomasz Oleszczuk

Czy dalej będzie praktykowane także rozrzucanie policyjnych końskich kup po Targówku – o to, prawdę mówiąc, nie odważyliśmy się zapytać :)

 

Pamiątka po przejeździe konnego patrolu Policji na Bródnie / fot. archiwum targowek.info

 

zdjęcie na górze: policjanci z warszawskiego Ogniwa Konnego / fot. www.policja.waw.pl

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx