Osiedle „Bródno Centrum” nie dostało pozwolenia na budowę

112
Share

Nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” ma kłopoty.

 

O SM „Bródno” jest w ostatnim czasie wyjątkowo głośno. Teraz współrządzący naszą dzielnicą spółdzielcy mają kolejny problem: urzędnicy odmówili im wydania pozwolenia na budowę nowych bloków przy ul. Kondratowicza.

Jak pisaliśmy na targowek.info już blisko rok temu, zespół bloków pod nazwą „Bródno Centrum” ma się składać z trzech budynków o wysokości od 4 do 9 pięter, w których łącznie ma powstać 81 nowych mieszkań. Najwyższy z tych bloków zaplanowano na miejscu obecnego pawilonu ze sportowym outletem.

 

Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle. Pawilon z outletem będzie zburzony / fot. Wizualizacja SM Bródno i Google Earth

 

Inwestycja od początku wzbudzała protesty okolicznych mieszkańców (też należących do SM Bródno, ale ze starszych bloków).

Chodziło przede wszystkim o to, że nowe bloki miały powstać nie tylko na miejscu sklepu sportowego, ale też na terenie istniejących parkingów. Spółdzielnia zaczęła więc wycinać zieleń między starszymi blokami, żeby wcisnąć tam nowe miejsca postojowe dla samochodów. To oczywiście nie spodobało się tamtejszym mieszkańcom, szczególnie że, jak twierdzą, na nowych parkingach jest mniej miejsc niż na starych.

Inną sprawą jest sposób zapisów na mieszkania w „Bródno Centrum” – zarząd ogłosił ich sprzedaż w lipcu 2016 r. – i bez rozgłosu, bez kampanii reklamowej, bez żadnych innych ogłoszeń w środku wakacji wszystkie 81 mieszkań rozeszło się po cichu w kilka dni.

W dostępnej publicznie informacji o odmowie pozwolenia na budowę nie ma podanych dokładnych przyczyn takiej decyzji urzędników. Wiemy, że Spółdzielnia złożyła wniosek pod koniec marca 2017 r. i dwukrotnie musiała go poprawiać – wpierw z powodu braków formalnych, drugi raz po wezwaniu do uzupełnienia dokumentacji. Poprawki jednak najwyraźniej urzędnikom się nie spodobały – i 30 maja 2017 r. oficjalnie odmówili Spółdzielni wydania pozwolenia.

Dodajmy, że decyzje odmowne targówkowski urząd wydaje tylko w wyjątkowych sytuacjach – dość powiedzieć, że na ponad 100 wniosków o wydanie pozwolenia na budowę, jakie złożono w tym roku na Targówku, jak dotąd dzielnica odmówiła ich tylko dwa razy.

Spółdzielni nie pomógł w przypadku nawet fakt, że burmistrz Targówka Sławomir Antonik jest jednym z najważniejszych działaczy SM Bródno. Jak chyba wszyscy wiedzą, jeszcze do niedawna był przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni, a obecnie – co niektórym mogło umknąć – jest przewodniczącym Prezydium Rady Osiedla „Wysockiego”, jednego z czterech wielkich osiedli składających się na SM Bródno.

 

112
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx