Sąsiedzki szlak turystyczny na Targówku Fabrycznym

4
Share

Powstaje pierwszy w Warszawie sąsiedzki szlak turystyczny „Targówek Mówi”, którzy współtworzyli mieszkańcy Targówka Fabrycznego.

 

Szlak turystyczny „Targówek Mówi” będzie się składał z 8 tablic, umieszczonych na terenie Targówka Fabrycznego (m.in. przy placu zabaw między ul. Siarczaną i Rybieńską). Każda z tablic będzie poświęcona innemu aspektowi historii i kultury tej przemysłowej części dzielnicy.

Na tablicach znajdą się informacje i materiały opowiadające o historii zakładów i fabryk z Targówka, o „ostańcach” – drewnianych domach, które wciąż można tu odnaleźć, czy o życiu sąsiedzkim w przemysłowej dzielnicy. Historię i atmosferę Targówka Fabrycznego udało się odtworzyć dzięki materiałom i wspomnieniom mieszkańców tej okolicy. Oprócz tablic na ulicach, powstanie także mapa szlaku oraz multimedialna strona internetowa – przewodnik po dzielnicy.

– Autorami szlaku są sami mieszkańcy Targówka Fabrycznego. Dzięki temu można będzie zwiedzić dzielnicę spoglądając na nią oczami samych mieszkańców – podkreśla Jan Wiśniewski z Towarzystwa Krajoznawczego „Krajobraz”.

Szlak powstał dzięki współpracy Towarzystwa Krajoznawczego „Krajobraz”, fundacji Stocznia i Rady Osiedla Targówek Fabryczny. Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Otwarcie szlaku nastąpi już w środę 14 czerwca o godzinie 18:00 w Cafe Sąsiad, przy ul. księcia Ziemowita 16, skąd wyruszy pierwszy spacer po całym nowym szlaku turystycznym. Więcej na ten temat dowiecie się tutaj.

 

zdjęcia na górze: wizualizacja tablic, które powstają w ramach szlaku / mat. prasowe

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx