Więcej drzew w dzielnicy. Oby nie uschły... | targowek.info

Więcej drzew w dzielnicy. Oby nie uschły…

Akcja reklamowa w centrum Warszawy niespodziewanie zaowocowała wiekszą ilością drzew na Targówku.

 

Jeśli byliście w zeszłym tygodniu na placu Bankowym, to widzieliście „Las w mieście” – dziki zagajnik gościł na parkingu w okolicach pomnika Słowackiego w dniach 17-25 czerwca. Była to niecodzienna akcja reklamowa firmy Skoda. Dzięki niej w sercu Warszawy można było odetchnąć zapachem dodatkowej zieleni, przespacerować się wśród drzew, skorzystać ze specjalnej strefy zabaw dla dzieci czy obejrzeć filmy. Projekt był powiązany z promocją nowego modelu samochodu Skody.

W wyniku rozmów władz Targówka i Zarządu Dróg Miejskich, zieleń z placu Bankowego trafiła na teren przy placu zabaw przy ulicy Tużyckiej. Drzewka zostały zasadzone i właśnie powstaje tam zielony skwer, który będzie służył mieszkańcom Zacisza.

Pielęgnacją zieleni zajmie się producent samochodów, który był pomysłodawcą akcji. Mamy nadzieję, że Skodzie wyjdzie to lepiej niż miejskich służbom, bo jak zauważyli nasi czytelnicy, ostatnie miejskie nasadzenia drzew na Targówku, m.in. na Żurominskiej i Malborskiej, masowo usychają…

 

 

Tak wyglądało sadzenie drzew obok placu zabaw na ul. Tużyckiej (wszystkie zdjęcia: ZDM)

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Więcej drzew w dzielnicy. Oby nie uschły…

  • 28 lipca 2017 o godz. 07:43

    Hi everyone, it’s my first pay a visit at this website, and piece of writing is truly fruitful in support of me, keep up posting these content.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.