Znikające tramwaje: 4 i 25 zawieszone, 3 drastycznie skrócone, jedynka…

56
Share

ZTM nie oszczędził na wakacje żadnego tramwaju na Bródnie! Oberwą wszystkie linie – sprawdźcie, co dokładnie zniknie i kiedy.

 

Do corocznego wakacyjnego psucia komunikacji miejskiej w Warszawie jesteśmy przyzwyczajeni. Tym razem na wakacje nałożyły się dodatkowo dwie duże inwestycje przecinające tory (rozkopanie Targowej z związku z budową II linii metra i kolejny remont mostu Śląsko-Dąbrowskiego w związku z klęską poprzednich remontów tej przeprawy).

Efekt: czekają nas olbrzymie zmiany w komunikacji tramwajów, których nagłe zniknięcie boleśnie odczuje całe Bródno.

Oto szczegóły dotyczące naszej dzielnicy.

* linie 4 oraz 25 znikną całkowicie – ich kursowanie zostaje zawieszone.

* linia 3 zniknie w połowie – będzie dalej jeździć z Żerania przez Bródno, ale po skróconej trasie: tylko do przystanku Ratuszowa-Zoo.

* na linii 1 znikną niektóre kursy – częstotliwość kursowania w szczycie zmniejszy się do 6 minut. „Na pocieszenie” przynajmniej trasa jedynki się nie zmieni.

Innymi słowy – w te wakacje żaden tramwaj na Bródnie nie będzie oszczędzony…

„W zamian” za te wszystkie cięcia i zniknięcia dostaniemy tylko jedną linię 28, która tymczasowo pojedzie z Annopola przez Rembielińską, Matki Teresy i Odrowąża na most Gdański, a dalej przez al. Jana Pawła i Powstańców Śląskich na ul. Górczewską. Żebyśmy się do niej za bardzo nie przyzwyczaili, linia 28 będzie kursować z częstotliwością zaledwie 12 minut w szczycie – a poza szczytem jeszcze rzadziej.

Ważne: wszystkie powyższe zmiany nastąpią w najbliższą niedzielę 25 czerwca 2017 r.

A do kiedy potrwają utrudnienia? Tego ZTM nie podaje.

Prawdopodobnie tramwaje wrócą na początku września. O ile wszystkie wrócą – Bródno wciąż pamięta, że zawieszona rok temu oficjalnie tylko na wakacje linia 41, tak naprawdę zniknęła na zawsze…

 

zdjęcie na górze: fot. archiwum targowek.info

56
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx