Raport z budowy metra: co zbudowano w czerwcu 2017? | targowek.info

Raport z budowy metra: co zbudowano w czerwcu 2017?

Dwa tunele metra na Targówku, łączące stacje Trocka i Ossowskiego, są już wydrążone. Ale to nie jedyne prace, jakie wykonano na budowie naszej podziemnej kolejki.

 

Poniżej przekazujemy szczegółowe informacje o postępach na budowie II linii metra na Targówku w poprzednim miesiącu – i pokazujemy najciekawsze aktualne zdjęcia z inwestycji.

Stacja C17 Targówek (ul. Ossowskiego)

 • Zakończono budowę ścian szczelinowych, wykopu podstropowego, płyt stropowych oraz płyty dennej.
 • Wykonano 30% izolacji na stropie głównym.
 • Zakończono  wykonanie instalacji kanalizacji w stropie stacji na  poziomie -2 (z wyjątkiem wyjść ze stacji i otworów montażowych).
 • Rozpoczęto montaż ostatniego odcinka przebudowy sieci gazowych nad stropem stacji w rejonie osi nr 9.
 • Zakończono przebudowę sieci i przyłączy wodociągowych.
 • Kontynuacja budowy uziemienia korpusu stacji oraz połączeń wyrównawczych zgodnie z projektem.
 • Rozpoczęto budowę 40-otworowej docelowej kanalizacji teletechnicznej na stropie korpusu stacji

Stacja C18 Trocka (ul. Trocka)

 • Zakończono budowę ścian szczelinowych, wykopu podstropowego, płyt stropowych oraz płyty dennej.
 • Trwa wykonywanie słupów docelowych stacji (zaawansowanie 20%).
 • Rozpoczęto wykonywanie ścian szachtu windowego 107B.
 • Zakończono wykonywanie stropu górnego na torach odstawczych.
 • Trwa wykop podstropowy do poziomu -1 na torach odstawczych (zaawansowanie 70%).
 • Trwa wykonywanie izolacji stropu górnego na torach odstawczych (zaawansowanie 30%).
 • Rozpoczęto wykonywanie przyłączy wod-kan do stacji w rejonie torów odstawczych (odcinek P11-P15).

źródło, zdjęcia: Metro Warszawskie

Zobacz raporty z budowy metra na Targówku z poprzednich miesięcy

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Raport z budowy metra: co zbudowano w czerwcu 2017?

 • 14 lipca 2017 o godz. 07:58

  Czy ktoś wie co z dalszą budową metra ?

 • 14 lipca 2017 o godz. 08:45

  Pewna jak 500+

 • 14 lipca 2017 o godz. 09:11

  No właśnie, co z dalszą budową metra? Z punktu widzenia zarządzania projektem przez miasto to byłaby istotna informacja. Na jakim jesteśmy etapie? Decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę, uzgodnienia branżowe, wykupy gruntów, projekt wykonawczy, procedury przetargowe?? Jeśli chodzi o obecnie budowany odcinek to już miasto tu nie ma nic do powiedzenia – wykonawca ma wybudować i tyle, umowa podpisana.

 • 14 lipca 2017 o godz. 09:14

  RAPORT Z BUDOWY AHAHAHHA. METRA NIE MA A DOJAZD DO M1 SPARALIŻOWANY. MIMO, ŻE SĄ WAKACJE AUTOBUS NR 500 JEDZIE DO GDANSKIEGO MIN. 30 MINUT. NIE WSPOMINAJĄC ILE JEST W ŚRODKU LUDZI. NIE WAŻNE CZY O 7:40, CZY 8 CZY 9:30. PO PROSTU JAK BYDLE SIE NAS TRAKTUJE. NIE WSPOMINAJĄC, ŻE KLIMA JEST WYŁĄCZONA JAK JEST 25 STOPNI A JAK JEST 18 I CHLODNO TO KLIMA NA FULLA.

  WTF ZTM? WTF!

 • 14 lipca 2017 o godz. 09:41

  Do Jan – niestety ale 100% racji-mnie na samą myśl, że znów muszę jechać i wrócić z pracy komunikacją robi się słabo. Wczoraj powrót na Bródno z centrum ponad godzinę…To skandal, ale bufetowa ma ważniejsze sprawy-skacze na trampolinie na bulwachach. W tramwajach skwar, smród, tłok – ludziom cieknie pot z czoła, klimy brak, a okna poblokowane Trzeba mieć końskie zdrowie. Ale też trochę sami jesteśmy sobie winni – nikt nie reaguje, każdy z chustką w ręku ociera pot z czoła jak stado baranów na rzeź.. Jak ja próbuje interweniować u tych „kierowców” z bożej łaski to czuje że zaraz nie tylko oni rzucą się na mnie z pazurami ale i część pasażerów też..ręce już opadają

 • 14 lipca 2017 o godz. 12:21

  @jan @abc
  Cieszcie się dniem dzisiejszym, bo będzie dużo gorzej. Po oddaniu obecnie budowanego odcinka metra, trochę osób mieszkających na Bródnie i Białołęce będzie chciało z niego skorzystać i pozostawić swoje samochody gdzieś koło budowanych stacji. Czyli absolutnie nieuchronnie liczba skręcających z Wincentego w Borzymowską i Kołową bardzo znacznie wzrośnie. Wszystkie trzy ulice są idealne z punktu widzenia obowiązujących w ratuszu poglądów na komunikacje. Są to wąskie jednopasmówki. Już obecnie znikoma liczba skręcających korkuje skutecznie Wincentego. Po uruchomieniu metra będzie Armagedon. Gilarska też wąska i bardzo szybko się zatka. I na to, aż do ukończenia kolejnych trzech stacji nie będzie rady. To można tylko przeczekać, jeżeli się uda.

 • 14 lipca 2017 o godz. 14:00

  do kartownik i abc: Ależ oczywiście. Tu nie trzeba być prorokiem. Przypomnę tylko osiedla:

  1. Osiedla przy Lidlu na Borzymowskiej
  2. Osiedle tuż przy Kołowej
  3. Osiedle przy Głębockiej
  4. Osiedle przy Kondratowicza, tam gdzie kiedyś było ELE
  5. Oczywiście osiedle na polu PGR

  to nie są osiedla dla 50 osób. To są GETTA, MOLOCHY. Każdy mieszkaniec ma 1,2 samochodu na głowe. I parskam ze śmiechu jak słysze, że miejsca garażowe. Tak miejsca trzeba wykupić. Albo samochodów jest prawie x2 więcej. A miejsc parkingowych zazwyczaj na takich osiedlach jest kilkanaście.

  To samo komunikacja miejska. Jeżeli teraz W WAKACJE jedzie się 35-60 minut ODCINEK RATUSZ-DW. GDAŃSKI to co będzie potem? Jak wykończą osiedla? Św. Wincentego stanie i się nie ruszy. Do pracy na 9 będzie się wychodziło 0 7. Ale po co nam drogi nowe, buspasy itp. Przecieć BYDŁO może jeździć zawalonymi po sufit autobusami :)

  Czekam teraz na obrońców. Jakie argumenty przytoczą?
  Tylko błagam nie piszcie, że DZIELNICA SIĘ ROZWIJA bo napluje Ci od smiechu w twarz :)

 • 14 lipca 2017 o godz. 14:04

  Wszystko się buduje i mysli jakbyśmy mieli za miesiąc mieć otwartę 2 linię metra na Bródnie i Targówku.
  A tu niestety jeszcze parę LAT! Mnie interesuje co jest teraz. Korki , zapchana komunikacja….
  Mamy przez 5-10 lat stać w korkach bo metra kiedyś będzie?

  Co mi da metro 2 linia jak ja chce do Gdańskiego się dostać a nie stać w korku na Kołowej, wzdłuż cmentarza, przed Żabą, czy na Starzyńskim. G__W_O mnie to obchodzi

 • 15 lipca 2017 o godz. 18:58

  Macie racje dla tej czesci Bródna która ma za daleko do tramwaju jazda sw.Wincentego w szczycie to dramat.Tak jakby urzednicy mysleli na zasadzie ze Bródno ma tramwaje… ma ale niecałe!!!
  Co do metra to podobno w 2018r. ma rozpocząć sie budowa a w 2021r.ma byc koniec.Znajac zycie i procedury,odbiory itd. to wczesniej niz w 2022r. nie pojedziemy.

 • 17 lipca 2017 o godz. 04:12

  Zgadza się, zatem do 2022 będziemy raczej stać w korkach, a te osiedla które wspomniał Jan to raczej pikuś bo tak naprawdę to za zakorkowanie Wincentego odpowiada Białołęka tam znacznie więcej osiedli się wybudowało i to stamtąd płynie główny strumień samochodów wystarczy spojrzeć jak korkuje się Wincentego przed skrzyżowaniem z Kondratowicza. Wystarczy porównać ile teraz mieszka tam osób a ile mieszkało przed 15 laty. Trzeba patrzeć głównie co tam się buduje. A jeszcze jak dojdzie kiedyś do poszerzenia Wincentego to strumień ten dwukrotnie wzrośnie bo wiadomo Toruńska w szczycie w permanentnym korku i tyle będziemy mieli z większej przepustowości, wszystko stanie przed Żabą i korek powróci.

 • 17 lipca 2017 o godz. 13:33

  DO BORYS: OCZYWISCIE. BIALOLEKA TO 65 % PROBLEMOW W NASZEJ DZIELNICY. BRÓDNO MA 4 STRONY NIE TYLKO TAM GDZIE TRAMWAJE I AUTOBUSY.

  TO RÓWNIEŻ 3 INNE STRONY GDZIE NIE MA TRAMWAJÓW A ZA TO JEST JEST JEDNA DROGA DO CENTRUM.
  ALE PRZECIEZ METRO BEDZIE ZA 10 LAT, TO MOZNA JUZ ZACZAC LIKWIDACJE. EH BRAK SLOW. GODZINE JECHAC 5 PRZYSTANKOW :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.