Rozpoczęła się budowa TBS na Targówku | targowek.info

Rozpoczęła się budowa TBS na Targówku

To budynek dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt, ale zarabiają „za dużo”, żeby dostać mieszkanie komunalne.

 

O nowej formule TBS-ów, wręcz eksperymencie, pisaliśmy na targowek.info kilka razy. Nowy budynek realizowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszwa Północ powstaje przy ul. Korzona, na wąskiej działce zaraz przy ul. Trockiej – na miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu stały zrujnowane pustostany: przedwojenne kamienice. I dosłownie 3 minuty piechotą od przyszłej stacji metra „Trocka”.

Blok będzie miał trzy piętra i podziemny garaż. 56 z 64 mieszkań będzie bardzo małych – jedno i dwupokojowe. Najmniejsze z nich będą miały 27 m kw., największe sięgnie 75 m kw (4 pokoje z kuchnią). Wszystkie mieszkania na parterze będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mieszkania w TBS na ul. Korzona mają być przeznaczone przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, seniorów. Chodzi o osoby, które nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt, ale zarabiają „za dużo”, żeby dostać mieszkanie komunalne.

45 mieszkań zostanie przeznaczonych na wynajem dla mieszkańców, którzy nieznacznie (do 10%) przekraczają kryterium dochodowe, aby otrzymać mieszkanie komunalne. Te mieszkania warszawiacy będą wynajmować bezpośrednio od miasta. Pozostałe 19 lokali TBS Warszawa Północ wynajmie osobom wskazanym przez stołeczny ratusz – zgodnie z założeniami programu Mieszkania2030, będą to warszawiacy, którzy przekraczają kryterium dochodowe do otrzymania mieszkania komunalnego trochę więcej: o 10-40%.

Tak będzie wyglądał TBS przy Korzona:

 

A na razie wygląda tak:

Budowa TBS na Korzona dopiero się rozkręca i ma potrwać niewiele ponad rok. Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 października 2018 r. Koszt przedsięwzięcia to 12 mln zł.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Rozpoczęła się budowa TBS na Targówku

 • 7 lipca 2017 o godz. 09:09

  garaże hahahahhaha

 • 7 lipca 2017 o godz. 09:18

  Czemu taki niski? Szkoda takiego miejsca na mały blok!

 • 7 lipca 2017 o godz. 09:36

  juhuuuu to 7 osiedle w naszej kochanej ZIELONEJ dzielnicy :)

  będzie coraz ciekawiej .

  ulic mniej, bloków = ludzi więcej :) jak t osie skończy?
  Myslicie, ze metro 2 załatwi sprawę?

 • 10 lipca 2017 o godz. 18:24

  Ciekawe czy bezpośrednio przed zburzeniem kamienicy przy ul.Korzona ktokolwiej zajrzał do piwnic i sprawdził czy nie ma tam kotów, które mieszkały tam od lat. Ostatnio chodziła w okolicy, mieszkająca tam ciężarna koteczka, teraz jej nie widzę… mam nadzieję,że nie została z małymi pogrzebana żywcem…

 • 11 lipca 2017 o godz. 15:28

  doprawdy.. wzruszająca historyjka

 • 11 lipca 2017 o godz. 21:05

  Dobre. Komunalne czy inne „prawiekomunalne” a garaze buduja. I wprowadza sie cwaniaki na komunalu i z BEMka w garazu. Zenada.

 • 12 lipca 2017 o godz. 04:30

  Jeżeli chodzi o koty,to doprawdy wzruszająca i przerażająca historia,że nikt się nie zastanowi nad ich losem,skoro wiadomo,że od lat te kamienice były ich domem.
  Można nie lubić tych zwierzaków,ale trzeba mieć świadomość,że bez nich nawet w XXI w. nawet w środku Europy mogą nam zacząć biegać po ulicach upasione szczury większe od samych kotów….

 • 12 lipca 2017 o godz. 09:25

  ED te przedwojenne kamienice zostały zburzone już jakieś 2- 3 lata temu. nie teraz…….

 • 7 sierpnia 2017 o godz. 22:34

  Kolejne mieszkania dla znajomych królika albo cwaniaczków, które będą finansowane z kieszeni uczciwych obywateli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.