Przedszkole dalej w budowie – na trzy dni przed otwarciem

13
Share

Czy 150 dzieci pójdzie w piątek do przedszkola na ulicy Kunieckiej?

 

Nowe publiczne przedszkole nr 432 przy ul. Kunieckiej 8 ma zacząć działać 1 września 2017 r., czyli już w najbliższy piątek. Władze dzielnicy w oficjalnych oświadczeniach twardo powtarzają, że tak się właśnie stanie. Dla ścisłości – ostatnia informacja na ten temat pochodzi z połowy lipca, gdy w odpowiedzi na nasz artykuł oburzony wiceburmistrz dzielnicy Grzegorz Gadecki zapewniał, że wszystkie prace będą wykonane w terminie. Od tamtego czasu władze dzielnicy dyplomatycznie na ten temat milczą.

Wczoraj zajrzeliśmy na ulicę Kuniecką. Na trzy dni przed otwarciem przedszkola wciąż trwają wokół niego prace budowlane. Roboty są zaawansowane, jednak placówka na pewno nie wygląda na gotową do zapewnienia opieki dla 150 małych ludzi.

Od strony ul. Kunieckiej wciąż stoją budowlane baraki oraz trwa budowa dużej części ogrodzenia. Od strony ulicy Cmentarnej robotnicy za zdemontowanym płotem dopiero montują urządzenia na placu zabaw, pomiędzy porozrzucanymi materiałami budowlanymi. Na całym terenie nie ma ani źdźbła trawy, jest za to towarzyszący każdej budowie kurz i pył.

Na trzy dni przed terminem otwarcia przedszkole nr 432 na warszawskim Targówku wygląda tak:

 

Przedszkole nr 432 od strony ulicy Kunieckiej Przedszkole nr 432 od strony ulicy Cmentarnej

 

Dla porównania przypomijmy, że poprzednie nowe przedszkole na Targówku – przy ul. Sternhela – było gotowe na początku wakacji 2014 roku, a długo przez otwarciem z przyjemnością oglądaliśmy jego piękne wnętrza. Wtedy nikt nie miał wątpliwości, że placówkę uda się otworzyć w terminie. Teraz do środka przedszkola na Kunieckiej nikt z zewnątrz nie może wejść – bo to wciąż zakurzony plac budowy.

Inną kwestią jest sam wygląd przedszkola – który znów mocno odbiega od efektownych wizualizacji, jakimi chwalili się urzędnicy. Zamiast eleganckiej elewacji mamy na ścianach różnokolorowe łaty, efektowną szklaną ścianę zastąpiły zwykłe tanie okna, zrezygnowano nawet z murku z sympatycznym napisem „Przedszkole”. Podobny rozdźwięk między zapowiedziami i rzeczywistością odnotowaliśmy przy przebudowie liceum Lisa-Kuli.

 

Przedszkole przy Kunieckiej na wizualizacjach / materiały prasowe UD Targówek

 

W sześciu oddziałach publicznego przedszkola nr 432 na Targówku ma ostatecznie znaleźć się miejsce dla około 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ale czy stanie się to już w najbliższy piątek?

AKTUALIZACJA 1.09.2017:

 

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx