Powstanie dojazd do stacji PKP Zacisze-Wilno

9
Share

Trwało to długo za długo – ale (prawie) się udało. Zacisze wreszcie otrzyma dostęp do przystanku kolejowego Zacisze-Wilno. Tyle, że to jeszcze potrwa…

 

Stację PKP Zacisze-Wilno zbudował wiosną 2013 roku deweloper dla powstającego na Elsnerowie wielkiego osiedla mieszkaniowego „Osiedle Wilno”. Lecz przez długie lata dojazd do stacji był (i dalej jest) możliwy tylko od jednej strony – czyli właśnie od osiedla Wilno. Współdzielące nazwę przystanku, starsze i o wiele większe Zacisze, pozostaje od pociągów całkowicie odcięte przez ogródki działkowe – a konkretnie przez… 12 działkowców skupionych wokół ROD „Rzodkiewka”, którzy oprotestowali drogę mającą połączyć osiedle z koleją.

Negocjacje urzędników z działkowcami trwały aż cztery lata. Nie nam oceniać, czy to przykład ich obrotności, czy nieudolności. Grunt, że wreszcie się udało! Ratusz Targówka wreszcie dogadał się z działkowcami i właśnie ogłosił przetarg na ulicę, która połączy Zacisze z przystankiem Warszawa Zacisze-Wilno.

Nowa droga będzie biegła między zaciszańską ulicą Tarnogórską a stacją Zacisze-Wilno. W ramach projektu ma powstać ulica dla samochodów, chodnik dla pieszych oraz oświetlenie.

 

 

Jednak nie stanie się to tak szybko. Wykonanie kompleksowych dokumentacji projektowych wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami ma trwać rok, aż do 30.09.2018r. Dopiero później zacznie się budowa samej drogi, która ma powstać po upływie kolejnego roku z okładem, do 20.12.2019 r.

Wtedy minie już ponad 6 lat od otwarcia stacji. Ciesząc się z nadchodzącego rozwiązania problemu dojazdu do stacji Warszawa Zacisze-Wilno, warto pamiętać, ile czasu to trwało.

 

 

wszystkie zdjęcia: przystanek Warszawa Zacisze-Wilno / fot. archiwum targowek.info

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx