Remont ruchliwej wylotówki. Ale chodników dalej nie będzie

6
Share

W najbliższy weekend drogowcy planują frezowanie ul. Janowieckiej i kawałka Swojskiej. To dobrze. Choć mogłoby być lepiej.

 

O nadchodzącym remoncie ciągu ulic Swojska – Janowiecka informowaliśmy już w czerwcu. To bardzo ruchliwa droga, którą codziennie przemierzają tysiące samochodów rano jadących z Ząbek do centrum Warszawy, a po południu z powrotem. W 2015 roku nazwaliśmy Janowiecką „najgorszą wylotówką z Warszawy” i po dwóch latach wreszcie ma to się zmienić.

Początkowo ustawione przy drodze znaki informowały, że remont tych ulic zacznie się już 1 września, ale ostatecznie termin został przesunięty o tydzień. Teraz Zarząd Dróg Miejskich podaje, że prace rozpoczną się w piątek 8 września o godz. 22.00 i zakończą w poniedziałek 11 września o godz. 4.00. W tym czasie nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta z Zabkami. Asfalt będzie też położony na odcinku ul. Swojskiej, gdzie obecnie znajduje się trylinka.

Na zlecenie ZDM dodatkowe ekspertyzy przeprowadził Instytut Badawczy Dróg i Mostów, który zbadał w jakiej kondycji jest obecnie nawierzchnia i podbudowa ulicy (podpowiadamy: fatalnej), a także zaproponował technologię jej naprawy i wzmocnienia. Dzięki temu, jak zapewniają drogowcy, wyremontowana Janowiecka będzie o kilka lat dłużej służyć mieszkańcom.

Niestety – wyłącznie tym zmotoryzowanym. Piesi mieszkańcy dalej będą na tej pozbawionej chodników ulicy ryzykować życie. Weekendowy remont nie obejmuje bowiem budowy nowego chodnika. W ramach robót niweleta drogi zostanie podniesiona i wyprofilowana, zaś pobocza zostaną uzupełnione kruszywem. Aż i tylko tyle.

Uwaga, w związku z pracami przez cały weekend zamknięty dla ruchu będzie ciąg ulic Swojska – Janowiecka, na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie z ul. Jesiotrową. Objazd wyłączonych z ruchu ulic zaplanowano ulicami: Księcia Ziemowita – gen. T. Rozwadowskiego – Radzymińska – Łodygowa.

Frezowanie utrudni też dotarcie do zalewu Bardowskiego – przez dwa dni nie da się tam dojechać ani samochodem, ani autobusem 170. Trochę szkoda, bo w weekend zapowiadana jest poprawa pogody i piękne słońce.

 

na zdjęciach: ulica Janowiecka – najgorsza wylotówka z Warszawy / fot. archiwum targowek.info

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx