16-latek pod wpływem narkotyków uciekał samochodem przed policją

8
Share

Jakby tego było jeszcze mało, spowodował wypadek…

 

Cała historia rozegrała się około północy, gdy patrolujący Zacisze funkcjonariusze wydziału wywiadowczo patrolowego w rejonie skrzyżowania ul. Gilarskiej i Samarytanka chcieli zatrzymać kierującego samochodem BMW. Jednak kierowca na widok mundurowych zaczął uciekać.

Pościg nie trwał długo – już przy ul. Seledynowej samochód wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Pomimo tego zdarzenia kierowca BMW próbował dalej uciekać na piechotę, ale bezskutecznie.

Po złapaniu i wylegitymowaniu uciekiniera okazało się, że za kierownicą siedział zaledwie 16–letni „mężczyzna”. Dodatkowo przy kontroli bagażu 16-latka ujawniono zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Późniejsze badania lekarskie potwierdziły obecność środków odurzających w organizmie nieletniego.

16-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przedstawili nieletniemu trzy czyny karalne dotyczące prowadzenia pojazdu znajdując się pod wpływem środków odurzających, nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków odurzających. Natolatek odpowie również za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

 

zdjęcie: archiwum/Policja

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx