Awaryjne frezowanie Zabranieckiej. Ale część dziur i tak zostanie

10
Share

Czekając na otwarcie Trasy Świętokrzyskiej nieoczekiwanie doczekaliśmy się weekendowego remontu kawałka prowadzącej do niej ulicy.

 

Weekendowe frezowanie ulicy Zabranieckiej – na odcinku od ul. Księżnej Anny do przejazdu kolejowego – zacznie się dzisiaj, w piątek 6.10 o godz. 22:00 i potrwa do poniedziałku 9.10 do godz. 04:00.

Roboty nie były wcześniej planowane i – jak informuje ZDM – „są wynikiem awarii”. Awaria nie jest jednak taka nagła: Zabraniecka, jak większość ulic Targówka Fabrycznego, od wielu lat ma koszmarnie dziurawą nawierzchnię. Jej aktualny stan – liczne wykruszenia i nierówności – dodatkowo pogorszył się po ostatnich opadach deszczu. Dlatego aby poprawić bezpieczeństwo ruchu, który na pewno wzrośnie po otwarciu Trasy Świętokrzyskiej, stołeczni drogowcy zdecydowali o przeprowadzeniu prac.

 

 

W związku z pracami remontowany odcinek między torami kolejowymi a ul. św. Anny będzie wyłączony z ruchu. Objazd poprowadzono ulicami Księżnej Anny, Rzeczną i Księcia Ziemowita. Droga na remontowanym odcinku zyska nową, równą nawierzchnię i nowe oznakowanie poziome.

To już trzeci kawałek Zabranieckiej, który w ostatnich miesiącach zyskuje nowy asfalt – do tej pory zbudowane od nowa zostało skrzyżowanie ulicy z Trasą Świętokrzyską, a także wymieniono nawierzchnię między trasą a skrzyżowaniem Zabranieckiej z Naczelnikowską i Ziemowita.

Niestety, do pełni „szczęścia” brakuje jeszcze remontu fragmentu tej ulicy między trasą a torami kolejowymi – tam dalej będziemy jeździć drogą pełną dziur i kolein.

A co się dzieje z samą Trasą Świętokrzyską? Budowa jest już całkowicie zakończona, lecz drogowcom nie udało się jej otworzyć w zapowiadanym terminie, czyli we wrześniu 2017 r. Spowodowane to jest bałaganem w dokumentach, przez który opóźniło się wydanie pozwolenia na użytkowanie ulicy. Jednak nie ma wątpliwości, że otwarcie trasy, która pod torami kolejowymi połączy Targówek Fabryczny z Pragą, jest tuż tuż. Kto wie, może uda się je nawet zgrać z otwarciem wyfrezowanego nowego kawałka Zabranieckiej?

 

 

wszystkie zdjęcia: ulica Zabraniecka przed frezowaniem / fot. ZDM

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx