Na Bródnie zrobiło się jaśniej

11
Share

Łojewska, Krasnobrodzka, Bartnicza i nie tylko. ZDM zainstalował na Bródnie mnóstwo nowych latarni – i to zdaje egzamin.

 

Wymianę starych latarni na Bródnie i instalowanie zupełnie nowych  zapowiadaliśmy na targowek.info wiosną. I tak się stało, choć trwało to całe lato, a ostatnie prace będą jeszcze toczyły się do końca października.

Efekt jednak widać już teraz, po coraz wcześniejszym jesiennym zmroku – chodniki, które dotąd były ciemne, teraz są bardzo dobrze doświetlowne, jasno jest też na wielu przejściach dla pieszych.

Najwięcej zmieniło się na Łojewskiej. Kosztująca 420 tys. zł kompleksowa przebudowa oświetlenia na tej ulicy zakładała demontaż wyeksploatowanych słupów żelbetonowych razem z fundamentami. W zamian wzdłuż ulicy pojawiły się 62 nowe aluminiowe słupy wraz z oprawami. Teraz na Łojewskiej są trzy rodzaje oświetlenia – drogowe (wysokość 10 m), słupy do oświetlenia chodnika o wysokości 4,5 m (oprawy LED) oraz słupy oświetlające przejścia dla pieszych o wysokości 6 m (oprawy LED).

Nowe latarnie pojawiły się też przy Krasnobrodzkiej, która równocześnie w lecie zyskała nową nawierzchnię (choć nie całym odcinku). Najnowsze zmiany latarń to przejścia dla pieszych na ulicy Bartniczej – przy Ogińskiego i Bolesławickej, a także na Wyszogrodzkiej.

Dzięki tym wszystkim pracom na bródnowskich ulicach zrobiło się jaśniej – a co za tym idzie znacznie bezpieczniej. Liczymy na więcej podobnych prac w dzielnicy w przyszłym roku.

 

Dwa pokolenia latarń na Bródnie – te najstarsze już znikają /fot. ZDM

 

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx