Ścieżka rowerowa aż do Ząbek – rusza budowa

20
Share

Rowerzyści z Zacisza już zacierają ręce – a i kierowcy się ucieszą, bo jednoślady znikną z głównej jezdni ul. Radzymińskiej.

 

O planach przedłużenia ścieżki rowerowej (formalnie DDR – drogi rowerowej) wzdłuż al. Solidarności i ul. Radzymińskiej pisaliśmy już wiosną. Teraz rusza jej budowa.

Obecna ścieżka kończy się do wysokości OBI na granicy Zacisza z Targówkiem Mieszkaniowym. Teraz zostanie pociągnięta dalej – do skrzyżowania Radzymińskiej z ulicą Bystrą i potem Bystrą bezpośrednio do Ząbek. Choć dla mieszkańców tej części naszej dzielnicy ważniejsza będzie oczywiście możliwość bezpiecznego pojechania rowerem w drugą stronę, do centrum Warszawy.

Pełnomocnik Rowerowy Prezydenta Warszawy poinformował, że prace rozpoczną się już w tym tygodniu. W ramach inwestycji Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty” wykona blisko 3-kilometrowy odcinek asfaltowej drogi dla rowerów wraz z mostem pieszo-rowerowym na Kanale Zaciszańskim. Droga rowerowa będzie przebiegać po północno-zachodniej stronie jezdni Radzymińskiej oraz po północnej stronie ul.Bystrej do granicy z Ząbkami. Będą też zbudowane przejazdy dla rowerzystów, a także progi zwalniające, zostanie także przebudowane oświetlenie uliczne i uporządkowana zieleń uliczna. Roboty potrwają do 2018 roku.

 

Wizualizacja projektowanej drogi dla rowerów w okolicach skrzyżowania z ul.Blokową

 

To dopiero pierwszy etap inwestycji przy wylocie Radzymińskiej. Na drugi – od ul. Bystrej do Trasy Toruńskiej w Markach – jeszcze trochę poczekamy. Ten drugi odcinek, choć znacznie krótszy, przebiega przez Warszawę, Ząbki i Marki, więc aż trzy miasta muszą się w tej sprawie porozumieć. Całość będzie kosztowała aż 14 mln zł – co w dużej części zostanie pokryte ze środków unijnych.

 

zdjęcia: ZDM

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx