Trasa Świętokrzyska OTWARTA!

19
Share

Z miesięcznym opóźnieniem, po cichu, bez fanfar – ani nawet bez wcześniejszej zapowiedzi – drogowcy otworzyli „nasz” odcinek Trasy Świętokrzyskiej.

 

Miała być wybudowana do końca września 2017 r. – i nawet była. Ale bałagan w dokumentacji spowodował, że na otwarcie Trasy Świętokrzyskiej musieliśmy czekać do ostatniego dnia października. Wreszcie dzisiaj ok. godz. 19 drogowcy usunęli barierki blokujące przejazd i wpuścili kierowców na nową drogę.

Długość tego odcinka Trasy Świętokrzyskiej to 1,2 km. Droga rozpoczyna się na Targówku Fabrycznym przy skrzyżowaniu z ul. Zabraniecką, następnie przekracza w trzech miejscach (są tam tunele) tory kolejowe biegnące do Dworca Wschodniego i wjeżdża w ul. Kijowską na Pradze.

Trasa ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, chodniki, drogi rowerowe. Miało też być miejsce na planowaną (w bardzo odległej przyszłości) trasę tramwajową – ale szeroką na kilka metrów rezerwę na tory tramwajowe pozostawiono tylko na części Trasy Świętokrzyskiej. Niestety, po protestach mieszkańców Szmulek na wysokości Parku Michałowskiego tę rezerwę zlikwidowano. Pozostał chodniczek na kilkadziesiąt centymetrów…

Budowę Trasy Świętokrzyskiej obserwowaliśmy na targowek.info od początku. Tutaj przeczytacie nasze archiwalne artykuły na ten temat. A tutaj zobaczycie gotową Trasę Świętokrzyską na Targówku i Pradze z lotu ptaka (właściwie drona).

To zaledwie czwarta droga prowadząca z całej dzielnicy Targówek w kierunku centrum Warszawy. Od teraz kierowcy jadący w stronę Śródmieścia, Grochowa oraz innych rejonów miasta mają dogodny dojazd omijający zatłoczone okolice Ząbkowskiej i placu Wileńskiego. Choć w godzinach szczytu, szczególnie na skrzyżowaniu z Zabraniecką, i tak możemy się spodziewać korków…

 

 

Pierwszy przejazd "naszą" trasą Świętokrzyską ???????? #trasaświętokrzyska #targówek #warszawa

Post udostępniony przez Targówek – moja dzielnica (@targowek_moja_dzielnica)

zdjęcie na górze: Twitter/Michał Olszewski

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx