Trasa Świętokrzyska OTWARTA! | targowek.info

Trasa Świętokrzyska OTWARTA!

Z miesięcznym opóźnieniem, po cichu, bez fanfar – ani nawet bez wcześniejszej zapowiedzi – drogowcy otworzyli „nasz” odcinek Trasy Świętokrzyskiej.

 

Miała być wybudowana do końca września 2017 r. – i nawet była. Ale bałagan w dokumentacji spowodował, że na otwarcie Trasy Świętokrzyskiej musieliśmy czekać do ostatniego dnia października. Wreszcie dzisiaj ok. godz. 19 drogowcy usunęli barierki blokujące przejazd i wpuścili kierowców na nową drogę.

Długość tego odcinka Trasy Świętokrzyskiej to 1,2 km. Droga rozpoczyna się na Targówku Fabrycznym przy skrzyżowaniu z ul. Zabraniecką, następnie przekracza w trzech miejscach (są tam tunele) tory kolejowe biegnące do Dworca Wschodniego i wjeżdża w ul. Kijowską na Pradze.

Trasa ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, chodniki, drogi rowerowe. Miało też być miejsce na planowaną (w bardzo odległej przyszłości) trasę tramwajową – ale szeroką na kilka metrów rezerwę na tory tramwajowe pozostawiono tylko na części Trasy Świętokrzyskiej. Niestety, po protestach mieszkańców Szmulek na wysokości Parku Michałowskiego tę rezerwę zlikwidowano. Pozostał chodniczek na kilkadziesiąt centymetrów…

Budowę Trasy Świętokrzyskiej obserwowaliśmy na targowek.info od początku. Tutaj przeczytacie nasze archiwalne artykuły na ten temat. A tutaj zobaczycie gotową Trasę Świętokrzyską na Targówku i Pradze z lotu ptaka (właściwie drona).

To zaledwie czwarta droga prowadząca z całej dzielnicy Targówek w kierunku centrum Warszawy. Od teraz kierowcy jadący w stronę Śródmieścia, Grochowa oraz innych rejonów miasta mają dogodny dojazd omijający zatłoczone okolice Ząbkowskiej i placu Wileńskiego. Choć w godzinach szczytu, szczególnie na skrzyżowaniu z Zabraniecką, i tak możemy się spodziewać korków…

 

 

Pierwszy przejazd "naszą" trasą Świętokrzyską ???????? #trasaświętokrzyska #targówek #warszawa

Post udostępniony przez Targówek – moja dzielnica (@targowek_moja_dzielnica)

zdjęcie na górze: Twitter/Michał Olszewski

PRZECZYTAJ TEŻ:

19 komentarzy na temat “Trasa Świętokrzyska OTWARTA!

 • 31 października 2017 o godz. 21:32

  jupi, pijemy i jedziemy!
  …tzn, wpierw jedziemy potem pijem :))

 • 31 października 2017 o godz. 22:18

  Wielkie podziękowania dla P.Michała Olszewskiego za wsparcie dla Targówka.Czekamy na obwodnicę.

 • 31 października 2017 o godz. 23:21

  Witam. A czy tamta trasa zostanie uruchomiona jakąś linia autobusowa w stronę centrum logistycznego zabrsniecka/utrata ?

 • 1 listopada 2017 o godz. 06:45

  Brzmi troche jak prima aprilis:)
  Nie lubię narzekać, ale już widzę te korki:)

 • 1 listopada 2017 o godz. 08:48

  super ale bardziej przydałaby się trasa od budowlanej do jagiellońskiej, też około 1,5 kilometra, no ale dobre i to.

 • 1 listopada 2017 o godz. 10:19

  A siooo na wiochy roboty z koncernów! Podobno na Targówku jeździ się starymi gratami, a co dzieje się na ul. Przy Grodzisku- 500 m uliczki gęsto zastawione trupami a nawet parking pod laskiem, rejestracje to cała geografia Polski.

 • 1 listopada 2017 o godz. 11:27

  @hegemon – przynajmniej masz możliwość nauki geografii…

 • 1 listopada 2017 o godz. 13:04

  To, co się dzieje na ul. Przy Grodzisku, woła o pomstę do nieba. Zagracona cała ulica. A na parkingu podziemnym wiele miejsc. Ale po co wykupić miejsce za 10 tys. zł (były obniżki)? Przecież można za to kupić kolejnego rupiecia. Czy Straż Miejska nie może kilka razy w tygodniu wlepić 10-20 mandatów? Ktoś, kto ma miejsce w garażu podziemnym, gdy z niego wyjedzie, nie może się minąć na tej ulicy z drugim, nadjeżdżającym autem, bo ulica służy do parkowania a nie do jazdy.

 • 1 listopada 2017 o godz. 17:06

  Witam, dziś jechałem tą trasą ale rowerem około 8 rano, trasa otwarta ale ścieżki rowerowe zamknięte dlaczego.

 • 1 listopada 2017 o godz. 17:09

  Parkingi pod laskiem powinny być głównie dla użytkowników Lasku Bródnowskiego a nie mieszkańców osiedla. Często z rana podjeżdżam pod lasek z zamiarem rannego pobiegania po lasku. CORAZ TRUDNIEJ

 • 1 listopada 2017 o godz. 17:18

  CORAZ TRUDNIEJ jest o miejsce do zaparkowania się na godzinkę lub dwie. Parkują tam głównie tubylcy a przecież w zamierzeniu parking miał być głownie dla korzystających czynnie sportowców i miłośników NW , chodzących i biegających po lesie.

 • 1 listopada 2017 o godz. 23:17

  @Anonim
  Cyt.: „Witam, dziś jechałem tą trasą ale rowerem około 8 rano, trasa otwarta ale ścieżki rowerowe zamknięte dlaczego.”

  Pewna odpowiedź jest na filmie z „pierwszego” przejazdu. Kierujący autem, ZMIENIAJĄC KIERUNEK RUCHU, skręcając w prawo, bezrefleksyjnie na pełnej możliwej prędkości na zakręcie, przecina pas dla rowerów. Gdybyś tam się znalazł… kolokwialnie: kaplica ;-) Dla Ciebie śmierć, dla niego wyrok.

 • 2 listopada 2017 o godz. 09:16

  Wczoraj zrobiliśmy próbny przejazd. Świetnie! Czekamy na ciąg dalszy.
  Mam tylko jedno spostrzeżenie: przejazd wzdłuż dworca ul. Kijowską przebiega przez dwa lub trzy przejścia dla pieszych. Jedno z nich usytuowane jest tuż za przystankiem autobusowym. W sytuacji , gdy na przystanku stoi autobus , to pieszy wyłania się zza autobusu. Potrzebna jest wyjątkowa ostrożność!

 • 2 listopada 2017 o godz. 13:35

  na skrzyżowaniu ziemowita z naczelnikowską/zabraniecką przydałyby się światła. wołomin i ząbki nadal będą jeździły ząbkowską, bo z ziemowita w zabraniecką rzadko uda się skręcić

 • 2 listopada 2017 o godz. 14:20

  Co robi Rada Dzielnicy, żeby mieszkańcy Targówka mogli skorzystać z szybkiego dojazdu do Targowej przez nowy odcinek drogi? 517 powinno szybko się tam znaleźć i szybko jechać do Targowej i centrum.

  Ale znając życie to ZTM i radni ogłoszą sukces jak pojedzie tam – jak wcześniej mówiono – 156. Co pół godziny.

 • 2 listopada 2017 o godz. 16:19

  Teraz powinni puscic jakis autobus Do Utraty np. z placu Hallera albo z ronda Wiatraczna. Mogliby puscic tamtedy 138. A Ząbkowska 338 i weekendy 157.

 • 3 listopada 2017 o godz. 08:51

  Pod wiaduktami rezerwa pod tramwaj jest a zaraz za nimi znika. Czyli jak w przyszłości dojdzie do przedłużenia linii od Wschodniego to czeka nas przebudowa Trasy

 • 4 listopada 2017 o godz. 01:45

  Do Mieszkańca.Plany Tramwajów Warszawskich na trasę do Ząbek to rok 2030.Od Wschodniego tramwaj poprowadzony by był ulicą Kawęczyńską do Trasy Świętokrzyskiej.

 • 10 listopada 2017 o godz. 07:24

  Stan na dzień 9 listopad, lampy w tunelach rowerowych na ścieżce po północnej stronie (południowa ścieżka zamknięta) doszczętnie pobite, na nawierzchni leży masa szkła. I to nie wszystko.. budka klozetowa przewrócona. Możliwe że jest więcej zniszczeń, ale jadąc przez takie odludzie to strach się nawet rozglądać.
  No cóż, biedne bezrobotne dzieci w dresach muszą coś ze sobą zrobić, energia ich rozpiera, odpowiedzialności żadnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.