Wybuch w bankomacie w centrum handlowym. Policja złapała sprawcę

5
Share

Policjanci schwytali złodzieja „specjalizującego się” w wysadzaniu bankomatów – i to nie tylko w naszej dzielnicy.

 

Do opisywanego wybuchu doszło w nocy 1 sierpnia 2017 roku przy ul. Głębockiej w Warszawie w okolicach CH Atrium Targówek. Sprawca zdetonował tam w bankomacie bliżej nieustaloną substancję, a następnie ukradł znajdujące się rozprutej maszynie pieniądze i uciekł. Służby nie ujawniają jaka kwota została wtedy skradziona.

Po upływie dwóch i pół miesiąca żmudna praca policjantów z elitarnego wydziału, zajmującego się zwalczaniem terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, przyniosła skutek. Funkcjonariusze  zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do tego bankomatu oraz kradzież znajdującej się w nim gotówki.

Zatrzymany to 46-letni Mirosław K. Jak wynika z pracy operacyjnej Policji, 46-latek typowany jest nie tylko do eksplozji na Głębockiej, ale też do innych zdarzeń dotyczących kradzieży z włamaniem do bankomatów na tzw. „wybuch” na terenie Warszawy oraz całej Polski. Niewykluczone, że to on stał też za drugą eksplozją bankomatu w naszej dzielnicy, do której doszło 28 września w Parku Handlowym Targówek (obecnie już Homepark Targówek).

Mało tego, okazuje się też, że Mirosław K. był już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności – skazano go na 1,5 roku więzienia za kradzież z włamaniem w Małopolsce. Mężczyzna jednak od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i jak widać utrzymywał się z wysadzania bankomatów.

Po przedstawieniu zarzutów sąd aresztował Mirosława K. na 3 miesiące, jednak nie ma wątpliwości, że spędzi za kratkami znacznie więcej czasu. Na razie policjanci nie informują o innych zatrzymanych w tej sprawie.

 

46-letni Mirosław K. w Komendzie Stołecznej Policji / fot. KSP

Centrum Handlowe Atrium Targówek przy ul. Głębockiej /fot. mat. prasowe/Atrium Targówek

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx