Kiedy zacznie się właściwy remont Łodygowej? | targowek.info

Kiedy zacznie się właściwy remont Łodygowej?

Czekając na koniec „prac przygotowawczych” zerknijcie, jak ulica Łodygowa wygląda teraz – już częściowo rozkopana, jeszcze nie zamknięta.

 

Termin rozpoczęcia głównego etapu remontu ulicy Łodygowej – czyli rozpoczęcia przebudowy głównej jezdni – jest chyba najpilniej strzeżoną tajemnicą Warszawy. Wykonawca wszedł na ulicę już blisko dwa miesiące temu, ale ciągle trwają prace przygotowawcze: rozkopane są pobocza, wycinane drzewa, przekładane instalacje podziemne.

Przy tej okazji budowlańscy trafiają na różnie „niespodzianki”. Np. kilka dni temu, o czym napisał portal zabki24.pl, na wysokości przystanku autobusowego Klamrowa wykopano z ziemi ludzkie szczątki, prawdopodobnie pochodzące z czasów II wojny światowej…

Wciąż jednak nie znamy oficjalnego terminu rozpoczęcia przebudowy głównej jezdni, ani ostatecznego projektu czasowej organizacji ruchu w tym rejonie. Wiadomo, że główny objazd dla mieszkańcow Ząbek będzie pokierowany nowootwartą Trasą Świętokrzyską – natomiast szczegóły dojazdów dla mieszkańców okolic samej Łodygowej nie są jeszcze ujawnione.

Czekając na te wszystkie wiadomości, zerknijmy jak wygląda ulica Łodygowa teraz, już częściowo rozkopana podczas prac przygotowawczych, jeszcze nie zamknięta na zasadniczy remont. Poniższe zdjęcia wykonał nasz czytelnik i mieszkaniec Zacisza Michał:

 

Ulica Łodygowa po generalnym remoncie będzie miała dwie jezdnie, każda o szerokości 7 m. Jezdnie zostaną rozdzielone 2,5 metrowym pasem dzielącym o długości 1230 m. Wybudowane zostaną również drogi serwisowe o długości 1100 m. Oficjalny termin zakończenia prac, podawany aktualnie przez miejskich urzędników, to listopad 2018 roku.

Tak ma wyglądać Łodygowa po remoncie / wizualizacja ZMID

 zdjęcia: Michał, czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Kiedy zacznie się właściwy remont Łodygowej?

 • 28 listopada 2017 o godz. 11:32

  A KIEDY ZACZNIE SIE BUDOWA NOWOTROCKIEJ? JAJAJA
  A KIEDY PRZEJAZD Z KONDRATOWICZA DO RONDA ŻABA BĘDZIE KRÓTSZY NIŻ 40 MIN OD 7 DO 18? T
  A KIEDY ZAMIAST CENTRUM HANDLOWEGO I OSIEDLI BEDZIE KREGIELNIA ALBO COS TAKIEGO?

 • 28 listopada 2017 o godz. 11:34

  W tym kraju wszyscy dążą do tego, by nachapać się jak największej kasy a nie coś zrobić. Co drugi patrzy, by wykiwać trzeciego. Zacznijmy od najwyższych władz, które sprzedały swój kraj i rodaków obcym za srebrniki. Zakłady, handel, media. Naród zrobiony wyrobnikiem za pensje kilkakrotnie niższe niż za Odrą. Kierownikom słoma z butów wystaje, wszystkie książki i dzieła na temat zarządzania to bajeczki dla studenciaków. W urzędach siedzą całe klany i rodziny, np. na Kondratowicza trzeba brać przepustki, by nikt nie widział jak się godzinami obijają. Targówek ma 25 radnych, którzy nic nie mogą i niczego nie reprezentują, poza nazwą partii, na którą to właśnie bezmyślnie lud głosuje. Powstają projekty, prowizorki, za które znajomi królika przytulają jak za zboże, aby potem wszystko szło do szuflady. Konsultacje głupich wizji.
  I jeszcze wmawiają naiwnym, że zrobią drogę w rok, skoro budowy nie można ruszyć od 30-40 lat… zresztą droga to DONIKĄD (żeby mieszkania w blokowiskach lepiej się sprzedawały?), a nadal nie ma Nowotrockiej czy przejezdnej Wincentego!

 • 28 listopada 2017 o godz. 11:53

  Remont Łodygowej z pewnością by się przydał, chodniki i ścieżki rowerowe też – ale po co aż tak szeroka ma być ta ulica? Na defilady dla Antoniego? Przecież on woli gdzie indziej ….

 • 28 listopada 2017 o godz. 12:36

  do @michał: defilady to będziesz miał jak Antoni nie dozbroi polskiej armii…. panów w damskich ciuchach i pań z przyrodzeniem męskim i wtedy będziesz musiał woleć gdzie indziej buhahhaha

 • 28 listopada 2017 o godz. 12:49

  Shit reality – niestety taka prawda. Zobacz jak wygląda nasze wspaniałe metro – mówię o 2 linii i najnowszych etapach 1 linii. Wszędzie gdzie nie spojrzeć, wypasione materiały, kamienie (oczywiście nie z polskich kamieniołomów), stal nierdzewna, wodotryski, nie wspominając o grafikach Fangora. Wszystko fajne, ale czy ktoś sobie odpowiedział na pytanie, czy jesteśmy na tyle bogatym krajem, że na to nas stać? Dokładnie to samo, mam na myśli funkcję, użyteczność a także architekturę i wnętrza dało się zrobić co najmniej o połowę taniej używając racjonalnie dobieranych materiałów (choćby durne nierdzewne guzy na skrajach peronów – po co? Skoro można było wyciąć i wymienić na ryflowane, kafle w posadzce).

 • 28 listopada 2017 o godz. 13:07

  Metro, to metro, ale zobacz na wywalanie 35 miliardów na zamykanie lotniska i budowę jak w PRLu centralnego portu lotniczego. Przy miliardzie na 3 stacje to jest setka stacji metra, czyli z 5 całych linii. :)
  Ale jedziemy do prlu.

 • 28 listopada 2017 o godz. 14:00

  HAHAHAH ŁODYGOWA :d TEMAT RZEKA

 • 28 listopada 2017 o godz. 14:16

  A która stolica ma lotnisko niemalże w Centrum miasta? Dziesiątki tysięcy pustych hektarów na terenie lotniska. Strefy uciążliwości, ograniczenia w budownictwie. Budowa obecnych terminali była już bez sensu. Lotniska są za miastem. Gdzie jest w Paryżu lotnisko CDG? W mieście? Lotnisko pomiędzy Warszawa i Łodzią to dobra decyzja.

 • 28 listopada 2017 o godz. 16:37

  A która stolica ma jedną linię i jedną trzecią drugiej metra? A która stolica nie ma domkniętej obwodnicy miasta? A która stolica ma sieć nierozwijaną sieć dróg. Na Targówku tylko gadanie o budowie Nowotrockiej, czy przebudowie Wincentego.
  To są problemy, które dotyczą codzienności mieszkańców stolicy, a nie wydumany port lotniczy w Baranowie.
  A przykład takich działań to lotnisko w Radomiu, też pełen sukces, synekury są, a 0 (słownie zero) lotów.
  Więc tak, to dobra decyzja, na rozwalanie znajomkom pieniędzy.

 • 28 listopada 2017 o godz. 17:00

  Remont/budowa/ Łodygowej jako dwupasmówki wydaje mi się ze wszech miar konieczna/nie raz i nie dwa stałem tam w gigantycznych korkach/ i być może te pieniądze będą wydane z pożytkiem /nie wnikam jakie pieniądze/ ale to co zrobili na starej Radzymińskiej to dopiero jest kuriozum.Z dwóch pasów w każdą stronę zrobili tylko po jednym bo na drugim powstał „piękna” ścieżka rowerowa i miejsca parkingowe przy krawężniku. Wyobrażam sobie te olbrzymie korki szczególnie rano w stronę Wisły i bardzo nisko kłania się ustawa antysmogowa -samochody stojące w korkach i dymiące z rur. Dla mnie to jest wyjątkowe marnotrawstwo dużych pieniędzy a także bijące po kieszeni kierowców. No cóż taką mamy Warszawę

 • 28 listopada 2017 o godz. 17:33

  Lodygowej nie zaczęli, obwodnicy Marek nie mogą skończyć i tak ze wszystkim. Niby jest ale nie ma ale ma być

 • 28 listopada 2017 o godz. 19:06

  do @an: wysiuńdź chłopku czasem z samochodu- to nie ścieżka rowerowa została zrobiona z trzeciego pasa, tylko BUSPAS. Dzięki nim tysiące ludzi może szybko dojechać do centrum autobusami, nie stojąc za sznurem kaszlaków z równin wołomińskich.

 • 28 listopada 2017 o godz. 19:08

  a kiedy przedłużenie budowlanej do jagiellońskiej chociaż?!

 • 28 listopada 2017 o godz. 20:16

  Jakie rząd i władze w GDDiA takie tempo prac przy obwodnicy Marek.Apropos Łodygowej to jest jedyna większa inwestycja drogowa w naszej dzielnicy, dobre i to. A ci co uważają to inwestycje za niepotrzebną zapraszam na Łodygową po opadach deszczu, poczujecie co to mokro. Na dodatek im bliżej Ząbek tym bardziej wali szambem.

 • 29 listopada 2017 o godz. 11:43

  do nie odróżnia ścieżki rowerowej od buspasa: hej Mądrala an napisał co zrobiono ze STARĄ Radzymińską, może warto sprawdzić informacje zanim coś się napisze to po pierwsze, a po drugie to co właśnie zrobiono to jest GRANDA W BIAŁY DZIEŃ!!! Jakiś ….. (tu na usta ciśnie mi się niecenzuralne słowo) wydumał, żeby ścieżkę rowerową wymalować NA ZIMĘ!!!!!!!!!!! (jak wiadomo w zimie ruch rowerowy jest ogromny, po prostu bicykl z bicyklem i oczywiście prawie zamiera w sezonie wiosenno-letnim :-))). Czasami myślę, że to wszystko to jest celowe działanie, aby utrudnić ludziom życie. Ja nie mam żadnych uprzedzeń do rowerzystów, ale na Boga Ojca nie można było zaczekać z tym do wiosny?????? Owszem jest przebitka z Targówka do Kijowskiej, ale Kijowska to jeden gigantyczny korek a wjazd w lewo w Targową to hardcorowe przeżycie. Pozdrawiam wszystkich

 • 29 listopada 2017 o godz. 13:52

  do nie odróżnia !zanim coś napiszesz spróbuj przeczytać ze zrozumieniem
  1.Dotyczy starej Radzymińskiej- od wiaduktu do Ząbkowskiej
  2.Od kiedy buspasy maluje się na czerwono z białymi kwadracikam
  więc może sam wsiuńdż panie do wozu albo i wielocyped i se pojedź obejżeć

 • 29 listopada 2017 o godz. 18:21

  Do „Mieszkaniec” Spierxxxxj!

 • 29 listopada 2017 o godz. 19:14

  do @an: fakt, nie doczytałem że o szmulkowską Radzymińską chodzi. Zwracam honor. Ale generalnie ścieżka przydatna, choć podejrzewam, że raczej o miejsca parkingowe chodzi.
  Jazda welocypedem nawet przy -10 nie jest straszna, gdy ubierzemy odpowiedni strój (ochrona na ręce, twarz, kolana). Nie stoi się w korku i na średnie dystanse bywa szybciej i taniej niż samochodem.

 • 29 listopada 2017 o godz. 22:29

  Arek co ma lotnisko finansowane z budżetu centralnego do inwestycji finansowanych przez miasto czyli metro i drogi (nie wszystkie bo drogi ekspresowe nie są finansowane przez miasto). A tak ogólnie to obecna polityka mobilności prowadzona przez miasto ma zniechęcać do jazdy samochodem na rzecz roweru i komunikacji miejskiej. Nie raz o tym w mediach było.

 • 30 listopada 2017 o godz. 00:08

  ^^
  Polityka mobilności to tylko piękne slogany w mediach.

  Przykład? Z jednej strony miasto zastanawia się wspólnie z nami czy kładka rowerowa przez Wisłę ma powstać na wysokości ul. Ratuszowej czy ul. Okrzei. Ok, rozumiem, że pieniędzy na obie kładki nie ma. To akurat bardzo drogie inwestycje, a kładka na wysokości Okrzei (Karowej) wydaje się sensowniejsza. Z drugiej strony zastanówmy się jednak dokąd miałyby prowadzić hipotetyczne magistrale rowerowe, które zbiegałyby się na kładce przy ul. Okrzei. Wszak może za 20 lat znajdą się pieniądze i na kładkę Ratuszowa, a planować trzeba na wiele lat do przodu. Także infrastrukturę rowerową. Dla mnie osobiście najbardziej naturalnym jest wariant naszkicowany na mapce: https://goo.gl/6tdGBF

  Pozwala on na wygodne poprowadzenie magistrali rowerowej przez sam środek Targówka Mieszkaniowego, w wygodnym, najkrótszym wariancie. A długość w wypadku tras rowerowych ma znaczenie, szczególnie gdy nie mówimy o jeździe sportowej czy rekreacyjnej, ale o codziennych dojazdach do pracy. Czyli o ruchu rowerowym, który ma być alternatywą dla ruchu samochodowego. W takiej sytuacji magistrale rowerowe muszą być bezwzględnie najkrótsze. Nikt nie chce się pocić i męczyć, ale możliwie najszybciej i przy najmniejszym wysiłku dojechać do pracy (zazwyczaj do Centrum).

  I co teraz się dzieje? Na naszych oczach miasto dopina projekt budowy Obwodnicy Śródmiejskiej. Bez lokalnego połączenia drogowego Stalowa – Pratulińska. Tyle na temat szumnej polityki mobilności w wydaniu naszego magistratu.

 • 7 grudnia 2017 o godz. 08:31

  Właśnie dziś się zaczeło .Włączyli nowe światła przy Grodzieńskiej i od razu zrobił się korek-nie można skręcić z Radzymińskiej na przejazd nie z powodu wozów jadących w stronę Marek ale z powodu korka który zaczyna się jeszcze przed przejazdem nie mówiąc o odcinku od przejazdu do Grodzeńskiej gdzie wszystko stoi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.