Rozpoczął się odstrzał dzików [MAPA]

29
Share

Jeśli usłyszycie strzały na Bródnie – nie dziwcie się. To myśliwi strzelają do dzików. Zobaczcie na mapie, gdzie dokładnie będą polować.

 

Mamy mieszane uczucia. Z jednej strony ciągle wychodzące z lasu i włóczące się po połowie Bródna i Targówka dziki stanowią zagrożenie zarówno dla ludzi (choć nie odnotowaliśmy przypadków ataków), jak i dla ruchu drogowego (wypadki z ich udziałem już były). Z drugiej strony – dziki były tu wcześniej, nim ludzie zaczęli zabudowywać ich tereny. I choć powodują szkody, to budzą też sporą sympatię.

Jakby nie było – po wielu miesiącach zwierzęcych wędrówek Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję o sanitarnym odstrzale dzików. Odstrzał jest prowadzony od 2 listopada do 15 grudnia 2017 r. na terenie Warszawy oraz okolicznych powiatów. Łącznie ma zostać zastrzelonych 240 dzików, w tym na terenie Warszawy 50 sztuk.

Jak podaje urząd, odstrzał dzików na terenie Warszawy będzie prowadzony w wyznaczonych rejonach na terenie dzielnic: Ursynów, Włochy, Wilanów, Wawer, Targówek, Mokotów, Rembertów, Wesoła, Bielany, Bemowo oraz Białołęka.

Gdzie dokładnie będzie prowadzony odstrzał w naszej dzielnicy pokazuje poniższa mapka:

Rejon odstrzału dzików na Bródnie /mat. UM Warszawa

 

W skrócie: polowania będą się odbywać w Lasku Bródnowskim, na wschód od ulic Głębockiej i Przy Grodzisku oraz na północ od Kondratowicza i Bystrej. Więc np. spacerujący w okolicach ulicy Skierskiego mogą się na myśliwych natknąć.

Kiedy nastąpi odstrzał dzików w naszej dzielnicy? Oprócz ramowych dat (2.11-15.12) dokładnie nie wiadomo. Osoby prowadzące odstrzał są jednak zobowiązane przed przystąpieniem do prowadzenia odstrzału powiadomić telefonicznie Komendę Stołeczną Policji, Straż Miejską oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy, o planowanej godzinie rozpoczęcia odstrzału oraz obszarze, na którym będzie on prowadzony. Myśliwi zobowiązani zostali także do poinformowania wymienionych służb o godzinie zakończenia odstrzału wraz z podaniem informacji o ilości zabitych dzików.

 

Dziki na ulicy Kondratowicza /fot. Instagram/rainy_darkness

 

zdjęcie na górze: UM Warszawa

29
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx