Tak będzie wyglądało nowe Atrium Targówek | targowek.info

Tak będzie wyglądało nowe Atrium Targówek

Centrum Handlowe na Głębockiej stanie się nowoczesne i eleganckie. Tylko czy da się do niego dojechać – a potem z niego wyjechać?

 

O planowanej rozbudowie centrum handlowego Atrium Targówek (które, nieco wbrew nazwie, znajduje się na Bródnie) pisaliśmy po raz pierwszy już ponad rok temu. Docelowo, po zakończeniu inwestycji, powierzchnia użytkowa centrum na ul. Głębockiej zwiększy się do 48 tys. m kw, a powierzchnia parkingowa do 22 tys. m kw i w sumie wyniesie około 66 tysięcy m kw. Na terenie „nowego” Atrium będzie około 2600 miejsc parkingowych w wielopoziomowych garażach naziemnych. Według aktualnych obliczeń PAP Biznes inwestycja ta będzie kosztowała właściciela około 85 mln zł.

Rozbudowa centrum przy Głębockiej została podzielona na kilka etapów i już trwa. Niedawno oddano do użytku powiększony o jedno piętro garaż wielopoziomowy, a teraz trwają prace na zlikwidowanym starym parkingu naziemnym. Jednym z elementów modernizacji jest całkowita zmiana elewacji – wreszcie znikną z nich reklamujące wszystko paskudne płachty reklamowe, a bródnowskie Atrium zacznie wyglądać elegancko i nowocześnie.

Portal retailnet.pl pokazał dwie wizualizacje nowego Atrium Targówek w Warszawie. Centrum handlowe na Głębockiej będzie wyglądało tak:

 

Otwarcie całkowicie zmodernizowanego Atrium Targówek w nowym kształcie przewidywane jest na końcówkę 2018 roku. Niewątpliwie większe i efektowne centrum handlowe przyciągnie więcej klientów. Czy jednak wszyscy dadzą radę do niego dojechać?

Już dziś główny dojazd do CH od ulicy Głębockiej bardzo często się korkuje, a wielkie zatory potrafią powstać nawet na terenie garażu piętrowego. W jedną z ostatnich niedziel wyjazd samochodem tylko z garażu w Atrium Targówek zajmował około 40 minut, czego doświadczyliśmy na własnej skórze…


Nie piszemy artykułów bo stoimy w mega giga korku w garażu #Atrium #Targówek. Prędkość samochodów: 30 metrów/h ??? #targowek #bródno #głębocka #warszawa

Post udostępniony przez Targówek – moja dzielnica (@targowek_moja_dzielnica)

Obecnie CH Atrium Targówek na Głębockiej wygląda tak:

 

centrum handlowe targowek
fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “Tak będzie wyglądało nowe Atrium Targówek

 • 23 listopada 2017 o godz. 09:27

  A jak ma się do tego czekająca na zatwierdzenie przez Radę Warszawy Warszawska Polityka Mobilności która zakłada rozwój komunikacji pieszej, rowerowej i zbiorowej z jednoczesnym ograniczeniem ruchu samochodowego?

 • 23 listopada 2017 o godz. 09:29

  Jak duży będzie np. parking rowerowy dla rowerów towarowych którymi mieszkańcy przyjadą na zakupy?

 • 23 listopada 2017 o godz. 09:38

  w niedziele to się spędza czas z rodziną… a nie szwęda po sklepach…

 • 23 listopada 2017 o godz. 09:53

  Przydałoby się wydzielenie (jak przy Ikea) szlaków dla pieszych, nie mówiąc już o dofinansowaniu przez operatora centrum linii autobusowej dla klientów. Kolejne ułatwienie to odblokowanie wjazdu na rondo przy Głębockiej od strony zaopatrzenia – nie trzeba będzie jeździć dookoła i stać w korku razem z kierowcami, którzy planują jechać na Białołękę.

 • 23 listopada 2017 o godz. 10:14

  Dojazd tam z Targówka to masakra, już bliżej do Wileńskiego i Arkadii.

 • 23 listopada 2017 o godz. 10:50

  Nowe miejsca spacerów dla Januszów i Grażyn i nowe miejsca pracy wg Helmutta w sam raz dla polskiej młodzieży… i za 5 razy mniej niż w Rzeszy :))))) Pod batem polskojęzycznych konfidentów wypinających panom z korporacji, co sprzedadzą rodaka za 5 zł.
  A polskie firmy plajtują (patrz szkieletor na Łodygowej…). Czas na podatek handlowy, podatek galeriowy, wolne niedziele. Tylko w tak naiwnym i poddańczym kraju jak Polska to, co się dzieje, jest możliwe.

 • 23 listopada 2017 o godz. 11:11

  Drogi „wyzyskiwany tandeciarzu” z komentarza wyżej. Ta polska firma odpowiedzialna za szkieletor na łodygowej, oszukała swoich klientów na setki tysięcy, ostatnio ci „polscy przedsiębiorcy” zostali zatrzymani łącznie ze swoimi „skokowymi” wspólnikami w oszustwie. Więc nie rozczulaj się nadto nad „polskim biznesem”

 • 23 listopada 2017 o godz. 11:15

  WSPANIALE :) WIĘKSZY SKLEP WIĘCEJ NAJEŹDŹCÓW Z OKOLICZNYCH WSI. W SOBOTĘ I W NIEDZIELĘ, GŁĘBOCKA JAK STANIE TO OD RONDA ŻABY BĘDZIE STAŁA :) ALEŻ SUPER WIADOMOŚĆI!!!

 • 23 listopada 2017 o godz. 11:52

  Drogi anonimoe z cala pewnoscia pomyliles sie jeszcze o kilka zer :) przeciez chodzi o bagatela 1.5 miliarda przewalku :)

 • 23 listopada 2017 o godz. 12:31

  Bródno to część Targówka O_o

 • 23 listopada 2017 o godz. 13:30

  No ale smród, roznoszący się lesie Bródnowskim z Atriumowych frytkowni i hamburgerowni, pozostanie nadal. Nie da się nic z tym zrobić? Tu pole do popisu dla ekologów jakich w kraju nie brakuje. Bardziej śmierdzi niż palenie w piecach różnymi rzeczami.

  85 mln na przebudowę? To z naszych pieniędzy przecież. To ile my ich tam zostawiamy…?

 • 23 listopada 2017 o godz. 17:33

  Przede wszystkim z Targówka nie ma tam praktycznie żadnego dojazdu (!) Kiedyś było 140 jadące co pół godziny, teraz trzeba się przesiadać pod ratuszem. Targówek jeździ zatem na zakupy do Tesco na Stalową albo na Wileński.

 • 23 listopada 2017 o godz. 19:51

  do sef: masz 500 autobus marzen . zawsze pusty, na czas i omija korki. polecam.

 • 23 listopada 2017 o godz. 20:39

  Dojazd tam to porażka. Rowerem owszem można jechać, ale jak w zimę z dziećmi, jak ma się jeszcze zrobić duże zakupy. Ostatnio to był 1 wielki korek już od połowy Malborskiej. Niestety są tam tylko dwa wjazdy i rondo, przez które wszyscy muszą przejechać, żeby dojechać do zielonego Targówka lub castoramy.

 • 23 listopada 2017 o godz. 22:55

  sef, ale jak się chce do kina to już trzeba do Arkadii, tam najszybciej. 500 tylko 3-4 przystanki (zależy gdzie ktoś wsiada), jakieś 10 minut. Wbrew pozorom na tym odcinku w tym kierunku już korka nie ma :P. Tłok czasami, ale nie o każdej godzinie.

  Nazwa „Targówek” przy tamtym centrum handlowym ma taki sens, jak używanie tej nazwy w stosunku do całej dzielnicy ;)

 • 24 listopada 2017 o godz. 01:52

  dsfasdfasdf
  Z tą nazwą to 100% racja, kiedyś niewielkie względem Bródna osiedle mieszkaniowo-fabryczne gdzieś za polem PGR dziś chrzczą wszystko co się da nazwą „Targówek” .
  A podniecone chłopki co wynajmują tu mieszkania od kilku lat wypisują jeszcze jakieś bzdury że Bródno to część Targówka – chyba u ciebie na wsi płaski blacie.
  Ale tak to jest jak słoje zasiadają w urzędzie miasta oraz dzielnicach i uchwalają tego typu pierdy lub podobne jak konieczność uspokojenia ruchu przez zwężenie ulic np: Kondratowicza podobnie do Świętokrzyskiej.

 • 24 listopada 2017 o godz. 10:04

  do @ anonim z 23 listopada 2017 o godz. 11:11: gamoniu gimnazjalny, czytaj ze zrozumieniem, nie wyzyskiwany tandeciarz, tylko centrum wyzysku i tandety. Twoje tvn-y i korporacje też oszukują na miliony, a na dodatek niszczą umysły i środowisko naturalne.

 • 24 listopada 2017 o godz. 10:46

  Na szczęście już niedługo w niedziele ten syf i śmietnik będzie wymarły. Brawo PIS!

 • 24 listopada 2017 o godz. 11:59

  od 1 marca :) a od 2019 w niedziele bez handlu!!! Boze bedzie mozna isc do lasu obok i nie bedzie tryliarda ludzi i samochodow .

  do JARO: Bródno to część Targówka…. słoiku

 • 24 listopada 2017 o godz. 14:22

  BRÓDNO to NIE Targówek.
  Za moich czasów podwórkowych w latach 80tych to każdy dostał by odrazu strzał w morde za takie spasowanie.
  Odnośnie rozbudowy centrum to mam nadzieję, ze ktoś pomyślał o poszerzeniu Głębokiej i sprawniejszym przepływie aut bo inaczej słoje z białołeki nas zablokują.

 • 25 listopada 2017 o godz. 11:15

  Greg, miasto odchodzi od poszerzania ulic a wręcz idzie w kierunku komunikacji zbiorowej, pieszej i rowerowej. Przypomnij sobie plany dotyczące Kondratowicza. Były nie tak dawno informacje ze po wybudowaniu metra zostanie przy Parku Bródnowskim zwezona a samochody będą tam traktowane jako goście.

 • 25 listopada 2017 o godz. 11:45

  A po kiego tam miejski autobus? Rozbudowują się wyzyskiwacze a na autobus bezpłatny im szkoda. Niech jeździ zdezelowane 132 co godzinę na dawnej trasie Targówek-Mańki Wojdy (żaden słój nie wie, jak to było…) Bródno Zacisze i tak dojdzie krótki spacerek

 • 26 listopada 2017 o godz. 22:21

  A ja czekam na kręgielnie, pytanie czy tym razem będzie?

 • 27 listopada 2017 o godz. 11:15

  do dsfafafa: 500 w 10 minut? Chyba w niedziele o 22 :)

 • 29 listopada 2017 o godz. 12:33

  estetyczny koszmar. Kto im to zaprojektował?????

 • 2 grudnia 2017 o godz. 02:52

  do art i do Jolka:
  Słuchajcie niewolnicy! Nie macie własnej woli i trzeba Was prowadzić w życiu za rączkę! Kto Was zmusza do zakupów w niedzielę? Kto Wam zabrania spędzać niedzielę z rodziną? Tylko Wy sami!!!
  Uważacie, że kierowcy autobusów, pielęgniarki, energetycy też nie chcieliby mieć niedziel wolnych?
  A swoją drogą, czy zakupy robione w niedzielę z całą rodziną to nie jest wspólne przebywanie?
  Słuchajcie „pasibrzuchów” (polityków i związkowców), a znajdziecie się na bruku, jak kilka tysięcy pracowników marketów, którym oni zafundowali „wolne niedziele” (a nawet całe tygodnie).

  PS>Pozostałych przepraszam, że trochę nie na temat.

 • 2 grudnia 2017 o godz. 10:38

  najpierw niech poszerzą głębocką i przedłużą budowlaną do jagiellońskiej chociaż

 • 2 grudnia 2017 o godz. 11:20

  do @wawat: co to za abstrakcyjny bełkot?

 • 3 grudnia 2017 o godz. 02:48

  do uruk hai
  Świat nigdy nie rozumiał wielkich artystów! ;o)))))))))))))) Ale zawsze na nich zarabiał !! ;o)))))

 • 14 grudnia 2017 o godz. 00:25

  Ten moment kiedy jesteś lepszy od słoja bo pamiętasz jaką trasą jeździł autobus B)

  Boże, widzisz i nie grzmisz…

 • 12 marca 2018 o godz. 14:04

  BUAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH

  Już widzę te tłumy, które stoją na Głębockiej, poem stoją w drodze na parkingi i z parkingu.

  AAAAAAAAAaaaaaaaaaaa, a jak tam z parkingiem będzie, bo jakoś nie widzę takiego co obsłuży planowane ilości samochodów :D
  Kto w ogóle na to pozwolił??

 • 12 marca 2018 o godz. 16:18

  Parkingów będzie wystarczająca ilość, wszystko się buduje, gorzej oczywiście będzie z dojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.