Tak będzie wyglądało nowe Atrium Targówek

33
Share

Centrum Handlowe na Głębockiej stanie się nowoczesne i eleganckie. Tylko czy da się do niego dojechać – a potem z niego wyjechać?

 

O planowanej rozbudowie centrum handlowego Atrium Targówek (które, nieco wbrew nazwie, znajduje się na Bródnie) pisaliśmy po raz pierwszy już ponad rok temu. Docelowo, po zakończeniu inwestycji, powierzchnia użytkowa centrum na ul. Głębockiej zwiększy się do 48 tys. m kw, a powierzchnia parkingowa do 22 tys. m kw i w sumie wyniesie około 66 tysięcy m kw. Na terenie „nowego” Atrium będzie około 2600 miejsc parkingowych w wielopoziomowych garażach naziemnych. Według aktualnych obliczeń PAP Biznes inwestycja ta będzie kosztowała właściciela około 85 mln zł.

Rozbudowa centrum przy Głębockiej została podzielona na kilka etapów i już trwa. Niedawno oddano do użytku powiększony o jedno piętro garaż wielopoziomowy, a teraz trwają prace na zlikwidowanym starym parkingu naziemnym. Jednym z elementów modernizacji jest całkowita zmiana elewacji – wreszcie znikną z nich reklamujące wszystko paskudne płachty reklamowe, a bródnowskie Atrium zacznie wyglądać elegancko i nowocześnie.

Portal retailnet.pl pokazał dwie wizualizacje nowego Atrium Targówek w Warszawie. Centrum handlowe na Głębockiej będzie wyglądało tak:

 

Otwarcie całkowicie zmodernizowanego Atrium Targówek w nowym kształcie przewidywane jest na końcówkę 2018 roku. Niewątpliwie większe i efektowne centrum handlowe przyciągnie więcej klientów. Czy jednak wszyscy dadzą radę do niego dojechać?

Już dziś główny dojazd do CH od ulicy Głębockiej bardzo często się korkuje, a wielkie zatory potrafią powstać nawet na terenie garażu piętrowego. W jedną z ostatnich niedziel wyjazd samochodem tylko z garażu w Atrium Targówek zajmował około 40 minut, czego doświadczyliśmy na własnej skórze…


Nie piszemy artykułów bo stoimy w mega giga korku w garażu #Atrium #Targówek. Prędkość samochodów: 30 metrów/h ??? #targowek #bródno #głębocka #warszawa

Post udostępniony przez Targówek – moja dzielnica (@targowek_moja_dzielnica)

Obecnie CH Atrium Targówek na Głębockiej wygląda tak:

 

centrum handlowe targowek

fot. targowek.info

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx