Zwłoki bezdomnego na Kolejarskiej

9
Share

To prawdopodobnie pierwsza ofiara zimy w tym roku w naszej dzielnicy.

 

Ciało bezdomnego mężczyzny znalazł wczoraj patrol medyczny Straży Miejskiej, który po pierwszym ataku zimy patrolował na Zaciszu pustostany, w których często koczują osoby bezdomne.

Strażnicy, wraz z ratownikiem z Fundacji „Lekarze Nadziei”,  pracowali 21 listopada przy ulicy Kolejarskiej. W pierwszym odwiedzonym przez nich budynku zastali kobietę i mężczyznę, którzy nie wymagali pomocy medycznej. Wskazali jednak kolejną lokalizację, gdzie mieli spać dwaj kolejni mężczyźni.

We wskazanym pustostanie funkcjonariusze faktycznie spotkali dwóch bezdomnych. Jeden z nich po obudzeniu stwierdził, że wszystko z nim w porządku i nie jest mu potrzebny lekarz. Natomiast drugi mężczyzna nie reagował na próby obudzenia, leżał na brzuchu z twarzą w poduszce.

– Ratownik nie wyczuł pulsu, żadnych funkcji życiowych nie wykryto też po przewróceniu leżącego na plecy. Źrenice nie reagowały na światło latarki, nie oddychał, jego ciało było sztywne. Ratownik stwierdził też na twarzy i rękach mężczyzny początki plam opadowych – opisują szczegółowo wydarzenie strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie i policję, ale lekarz pogotowia potwierdził zgon bezdomnego mężczyzny.

Towarzysz zmarłego nie potrafił niczego o nim powiedzieć oprócz imienia. Dane mężczyzny udało się ustalić dopiero na podstawie znalezionego przy nim mandatu.

 

zdjęcie na górze jest ilustracyjne / fot. archiwum targowek.info

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx