Julianowska jednokierunkowa

30
Share

Nowa organizacja ruchu na Bródnie jeszcze nie obowiązuje, ale już powoduje zamieszanie.

 

Urzędnicy z Targówka wprowadzają nową organizację ruchu na ulicy Julianowskiej – wkrótce ta ulica będzie jednokierunkowa, a przejazd będzie możliwy tylko od Rembielińskiej w kierunku Ogińskiego.

Oznajmujące to znaki drogowe stanęły pomiędzy świętami a nowym rokiem. Przez kilkanaście godzin były odsłonięte, wprowadzając duże zamieszanie na ulicy (wielu kierowców nie zwracało na nie uwagi i jechało pod prąd), ale potem zostały przesłonięte niechlujną czarną folią – co jednak oznacza, że jeszcze nie obowiązują. Folia będzie zdjęta najpewniej zaraz po nowym roku i wtedy jednokierunkowa Julianowska stanie się faktem.

Pojawienie się znaków spowodowało spore oburzenie wśród okolicznych mieszkańców i handlowców z bazarku przy Rembielińskiej. Ulica Julianowska jest dość szeroka i samochody nie mają na niej problemów z mijaniem się w obu kierunkach (chyba, że przyblokują je niechlujnie zaparkowane inne auta). Jest też głównym dojazdem do bazarku, zarówno dla klientów, jak i dostawców, którzy przy nowej organizacji będą musieli sporo naddawać drogi.

 

Znaki na Julianowskiej i okolicznych uliczkach jeszcze nie obowiązują – o czym ma świadczyć powieszona na nich czarna poszarpana folia / fot. targowek.info

 

Skąd więc ta zmiana na Julianowskiej? Przed nowym rokiem nie udało nam się otrzymać oficjalnej odpowiedzi z urzędu dzielnicy Targówek (to właśnie dzielnica zarządzą tą drogą), jednak głównym powodem jest zapewne próba poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Julianowskiej z Rembielińską.

Bezpieczeństwo dramatycznie pogorszyło się tam od czasu niesławnego remontu linii tramwajowej w 2015 roku – gdy tramwajarze zlikwidowali przystanek obok bazarku. Wcześniej tramwaj w stronę centrum zarzymywał się na przystanku przed skrzyżowaniem Julianowskiej i Rembielińskiej, a potem powoli z niego ruszał. Było go więc dobrze widać. Po remoncie tramwaje pędzą tam bez zatrzymywania, co czasem im się udaje, a czasem kończy się zderzeniem z samochodem.

Puszczenie ruchu aut tylko w jedną stronę Julianowskiej powinno zmniejszyć ilość wypadków w tym miejscu – choć zapewne jeszcze bardziej poprawiłoby bezpieczeństwo przywrócenie zlikwidowanego przystanku, co Tramwaje Warszawskie obiecywały wielokrotnie przez cały rok 2016, ale teraz już przestały udawać.

 

Nie wszystkie znaki na Julianowskiej są zasłonięte, powiększając zamieszanie… / fot. targowek.info

 

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx