Kierowca autobusu zawiózł potrącone dziecko do szpitala. Rodzina mu dziękuje

11
Share

Szczęśliwe zakończenie wypadku na Bródnie.

 

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Chodeckiej i Suwalskiej w ostatni piątek. Około godziny 7:40 samochód osobowy potrącił dziecko na przejściu dla pieszych.

Uderzone przez auto dziecko nie straciło przytomności, choć było mocno oszołomione. Wypadek widział jadący właśnie Chodecką kierowca autobusu 414, który szybko zareagował: zatrzymał pojazd, zabrał poszkodowanego chłopca do autobusu i zbaczając z trasy zawiózł bezpośrednio do szpitala Bródnowskiego na ul. Kondratowicza.

Dzisiaj do Zarządu Transportu Miejskiego dotarła wiadomość od ojca chłopca, który dziękuje za zachowanie kierowcy miejskiego autobusu – i opisuje, że sprawa zakończyła się szczęśliwie:

Chciałbym tą drogą podziękować Panu Adamowi – Kierowcy Autobusu linii 414, który w ubiegły piątek (12.01.2018 o 7:40) podniósł z asfaltu i zawiózł Mojego Syna do Szpitala Bródnowskiego. (…)

Dziś mogę już odetchnąć z ulgą, gdyż poza licznymi potłuczeniami i bólem pleców oraz kolana, Syn trwale nie ucierpiał, z czego wszyscy bardzo się cieszymy. (…) Jestem ogromnie wdzięczny za szybką pomoc ze strony Pana Adama, któremu osobiście uścisnąłem dłoń po całym zdarzeniu, jednak swym wpisem chciałem jeszcze raz dać temu wyraz, aby Jego wyczyn nie był anonimowy oraz stanowił wzór dla Nas Wszystkich. Jeszcze raz bardzo serdecznie Panu dziękujemy za taki wyraz empatii i odpowiedzialności społecznej.

 

zdjęcie na górze: archiwum ZTM

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx