Kondratowicza – najniebezpieczniejsza ulica w dzielnicy

24
Share

Władze Warszawy cieszą się, że na ulicach miasta jest bezpieczniej. Niestety, główna ulica Targówka jest wyjątkiem.

 

Stołeczny ratusz podsumował wczoraj statystyki wypadków samochodowych w Warszawie w 2017 roku i ogłosił, że warszawskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Faktycznie, liczba śmiertelnych zdarzeń w stolicy zmalała. W 2017 roku w całej Warszawie zginęło w wypadkach drogowych 45 osób – o 13 mniej niż w roku 2016.

To dobre wiadomości. Gorsze dotyczą Targówka.

Wczytaliśmy się w policyjne statystyki i poznaliśmy najniebezpieczniejszą ulicę dzielnicy Targówek. Jest nią ulica Kondratowicza, przy której położony jest m.in. dzielnicowy ratusz i największy szpital w tej części stolicy. Na głównej ulicy Bródna w 2017 roku doszło do aż 12 wypadków samochodowych, w których zostało rannych 20 osób (słuczek i mniejszych kolizji nikt nie liczy).

To duży wzrost w stosunku do poprzedniego roku, gdy w 2016 r. na ul. Kondratowicza odnotowano tylko 7 wypadków, choć były tragiczniejsze w skutkach: zginęły w nich 2 osoby. Teraz najniebezpieczniejsze okazały się skrzyżowania Kondratowicza-Chodecka (w 2017 r. 3 wypadki, 4 rannych) oraz Kondratowicza-Łabiszyńska (2 wypadki, 3 rannych).

Drugie miejsce na niechlubnej liście najgorszych ulic Targówka zajęła w 2017 roku ulica św. Wincentego – policja odnotowała na niej 10 wypadków, w których rannych zostało 12 osób.

Na policyjnej liście „tradycyjnie” wysokie miejsca zajmują też ulice al. Solidarności (22 wypadki, 2 zabitych, 36 rannych) oraz Radzymińska (13 wypadków, 1 zabity, 14 rannych), ale duże odcinki tych tras leżą poza Targówkiem – i tam wydarzyła się większość wypadków.

Oczywiście podliczając te wszystkie liczby pamiętajmy, że nie obejmują one Trasy Toruńskiej (S8), która pod względem niebezpieczeństwa znajduje się w zupełnie innej lidze. Do wypadków i kolizji dochodzi tam praktycznie codzienne – ale zwykłe statystyki stołecznej policji jej nie obejmują.

 

zdjęcie na górze: wypadek na ulicy Kondratowicza / fot. archiwum/czytelnik targowek.info

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx