Orszak Trzech Króli na Targówku – nowa trasa, nowe objazdy

16
Share

To już 9. Orszak 3 Króli na Bródnie. W tym roku uroczystości odbędą się na nowej trasie.

 

Przemarsz w święto Trzech Króli (Objawienia Pańskiego) to już bródnowska tradycja.  Uliczne jasełka co roku przygotowują szkoły, parafie, rodziny i dzieci. Oprawę artystyczną zapewni chór kameralny „Ars Cantata”.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się jak zwykle 6 stycznia 2018 r. (sobota). Wpierw odbędzie się msza św. w kościele Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej o godzinie 12. Właściwy przemarsz ruszy godzinę później, o godzinie 13 z parkingu pod Domem Kultury Świt.

W tym roku zaplanowano nową trasę procesji – praktycznie cały przemarsz będzie miał miejsce na ulicy Wysockiego z „zawrotkami” przy ul. Matki Teresy z Kalkuty oraz Bartniczej. Dokładna trasa:

ul. Wysockiego 11 (rejon Domu Kultury „Świt”) – zawrotka na wysokości ul. Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – zawrotka na wysokości ul. Bartniczej – ul. Wysockiego 11 (rejon Domu Kultury „Świt”)

W związku z organizacją bródnowskiej procesji mogą wystąpić utrudnienia w przejeździe dla linii autobusowych w okolicach ulicy Wysockiego. ZTM informuje, że w przypadku braku możliwości przejazdu ciągiem ulic Bartnicza – Wyszogrodzka autobusy linii 176 i 204 będą kierowane na poniższe trasy objazdowe:

176: w obu kierunkach od skrzyżowania Wysockiego/Bartnicza: Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża i dalej swoją trasą.

204: w obu kierunkach od skrzyżowania Rembielińska / Bartnicza: Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża i dalej swoją trasą.

W godzinach 10.00 – 15.00 uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71 kursująca na trasie: ANNOPOL – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. „Solidarności” – Wolska – CM.WOLSKI.

Kierowcy, którzy 6 stycznia 2018 r. pomiędzy godz. 13 a 15 planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję. Niemożliwy może też być przejazd ulicami poprzecznymi (np. Syrokomli).

Uzupełnieniem Orszaku Trzech Króli na Bródnie będzie koncert kolęd w urzędzie dzielnicy Targówek przy ul. Kondratowicza. Koncert rozpocznie się o godz. 16, kolędy będzie śpiewać Agata Steczkowska z chórem. Wstęp wolny.

 

 

zdjęcie na górze: Orszak Trzech Króli na Targówku / fot. Mateusz Wyszogrodzki/archiwum

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx