Przetarg na projektanta nowej ulicy Kondratowicza

27
Share

Na głównej ulicy Bródna ma być lepiej, ładniej i bardziej „po ludzku”. Z tym, że w roku 2022.

 

O miejskiej wizji przebudowy ulicy Kondratowicza pisaliśmy na targowek.info już w kwietniu ubiegłego roku. Koncepcja dotyczy wyglądu ulicy po roku 2022, gdy na Bródnie zostaną otwarte dwie stacje metra. Władze Warszawy zapowiadają, że Kondratowicza przejdzie przemianę porównywalną z tą, jaka nastapiła na ul. Świętokrzyskiej po zakończeniu budowy centralnego odcinka II linii metra.

 

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

 

Pomysł zmian na Kondratowicza zakłada przekształcenie tej ruchliwej – i dziś bardzo niebezpiecznej – ulicy w miejską aleję, wygodną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców.

Według bazowych założeń pozostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku – lecz będą one węższe niż dziś i znacznie bliżej siebie. W zatokach wzdłuż jezdni znajdzie się miejsce do parkowania aut. Dzięki temu możliwe będzie wygospodarowanie przestrzeni na dodatkową zieleń uliczną (szpalery drzew po obu stronach i między jezdniami, krzewy itd.), zaś po obu stronach Kondratowicza powstaną drogi dla rowerów, a także szerokie chodniki.

Ale jak to będzie wyglądało dokładnie, dowiemy się po powstaniu szczegółowego projektu przebudowy ulicy. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił w piątek przetarg na wykonanie niezbędnej dokumentacji. Zwycięska firma będzie miała 1,5 roku na przygotowanie symulacji ruchu na ul. Kondratowicza i opracowanie na ich podstawie szczegółowych rozwiązań drogowych.

Dokumentacja ma być gotowa w drugiej połowie 2019 roku – tak, aby na jej podstawie można było zrealizować przebudowę ulicy w ramach odtworzenia po budowie końcowego odcinka II linii metra, której zakończenie znów jest zapowiadane na rok 2022.

Wedłuch pierwszych wizualizacji pełna zieleni ul. Kondratowicza ma za cztery lata wyglądać mniej więcej tak:

Z góry zaś  będzie to wyglądało tak:

 

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Bródnie (i Zaciszu)

 

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx