Przystanek Julianowska będzie przesunięty (tymczasowo)

20
Share

Tramwajarze żonglują przystankami tramwajowymi. Znów mieszkańcom będzie bliżej do bazarku – ale za to dalej do Lidla.

 

Od czasu niesławnego remontu linii tramwajowej na Bródnie minęły ponad dwa lata, a ciągle borykamy się z jego „sukcesami”. Przypomnijmy, że głównym efektem zrealizowanej z wielkim trudem i kosztem modernizacji torów jest przyspieszenie tramwajów na trasie Annopol – Centrum Warszawy o trzy minuty. Osiągnięto to głównie likwidując, ku powszechnemu zaskoczeniu, przystanek tramwajowy w stronę centrum, położony obok bazarku przy ul. Julianowskiej.

Okoliczni mieszkańcy zaprotestowali, interweniowały nawet władze dzielnicy i Tramwaje Warszawskie jeszcze jesienią 2015 roku obiecały natychmiastową budowę tymczasowego przystanku oraz odbudowę stałego na wiosnę 2016 roku. Potem „obiecane” terminy zaczęły się gładko przesuwać – wpierw o miesiące, potem o lata.

Minął cały rok 2016, minął cały 2017, gdzieś w tzw. międzyczasie przy Julianowskiej zostały położone betonowe płyty pod tymczasowy przystanek, ale żaden tramwaj nigdy się przy nich nie zatrzymał. Zmienić ma to się wreszcie w kwietniu 2018 roku (jeśli ktoś jeszcze chce wierzyć na słowo tramwajarzom).

Nowy termin padł w odpowiedzi na wspólną interpelację dwóch targówkowskich radnych, Joanny Mroczek i Katarzyny Górskiej-Manczenko:

Uruchomienie tymczasowego przystanku tramwajowego planowane jest w kwietniu 2018 r. Obecnie istniejący ww. przystanek tramwajowy [na wysokości sklepu Lidl przy ul. Bolesławickiej – przyp. red.] zostanie tymczasowo przesunięty w kierunku Julianowskiej (tj. naprzeciwko istniejącego przystanku tramwajowego „Julianowska 02”) i po okresie eksploatacji testowej, na podstawie opinii pasażerów oraz w uzgodnieniu z Urzędem Dzielnicy Targówek, zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji przedmiotowego przystanku tramwajowego „Julianowska 01”

– czytamy w piśmie podpisanym przez Roberta Grzywacza, dyrektora Biura Infrastruktury Tramwajów Warszawskich sp. z o.o.

Czyli: kwietniowa zmiana będzie tymczasowa i ostateczny układ przystanków w tej okolicy będzie zadecydowany później.

Co jednak jeszcze ważniejsze, tramwajarze nie planują przywrócenia stanu przystanków sprzed remontu – czyli istniejących przez ponad 40 lat przystanków zarówno przy bazarku (Julianowskiej), jak i przy Lidlu (Bolesławickiej). Po prostu będą pytali mieszkańców, gdzie wolą bardziej chodzić na piechotę.

Jakakolwiek będzie ostateczna decyzja – zyskają tramwajarze, a stracą mieszkańcy tej części Bródna… No to, gdzie wolicie chodzić bardziej?

 

zdjęcie na górze: tymczasowy (ale ciągle niedziałający) przystanek przy Julianowskiej w stronę centrum / fot. targowek.info

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx