Tak wyglądał Orszak Trzech Króli na Bródnie [DUŻO ZDJĘĆ] | targowek.info

Tak wyglądał Orszak Trzech Króli na Bródnie [DUŻO ZDJĘĆ]

Oprócz samych króli byli też m.in. szczudlarze, żołnierze z różnych epok i kilka tysięcy mieszkańców Targówka. Zobaczcie, jak wyglądał sobotni przemarsz na ul. Wysockiego.

 

Orszak Trzech Króli na Bródnie oczywiście nie dorównywał rozmachem lewobrzeżnemu, większemu orszakowi na placu Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu. Ale nasz też był udany i przyciągnął wielu fantastycznie przebranych uczestników, obserwujących barwny korowód mieszkańców oraz lansujących się na religijnej imprezie samorządowców.

Procesja przeszła w sobotę po godz. 13 na nowej, skróconej trasie po ulicy Wysockiego – ze startem i metą pod Domem Kultury Świt i kulminacyjnymi momentami pod kościołem Matki Bożej Różańcowej.

Było fajnie, a kto nie dotarł, może zobaczyć próbkę wczorajszego orszaku na Bródnie na naszych zdjęciach:

 

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Tak wyglądał Orszak Trzech Króli na Bródnie [DUŻO ZDJĘĆ]

 • 7 stycznia 2018 o godz. 11:24

  super, mam nadzieję że Polska znów obroni europę przed niewiernymi tak jak Jan 3 Sobieski wiele lat temu

 • 7 stycznia 2018 o godz. 12:53

  Proponuję sprawdzić kiedy używamy „króli” a kiedy „królów”…

 • 7 stycznia 2018 o godz. 13:33

  Urzad zorganizował orszak , wszystko było OK,tylko organizatorzy niepotrzebnie przyszli , super rozumowanie.

 • 7 stycznia 2018 o godz. 13:51

  W pierwszym zdaniu atykułu jest błąd. Powinno być „oprócz samych królów”. Mówimy :Orszak Trzech Króli , bo zachowała się stara końcówka językowa ” i” Jest to archaizm. Zgodnie ze współczesną normą językową forma D. I m rzeczownika król powinna mieć końcówkę – ów.

 • 7 stycznia 2018 o godz. 16:41

  gdyby tych kilku „króli” spózniło się 2 tygodnie to nie byłoby archanioła, ucieczki do egiptu, rzezi niewiniątek i zbawiciela, to wczoraj to chyba jakaś sekta

 • 7 stycznia 2018 o godz. 20:17

  Do lokalnego patrioty. Jesteś kompletnym ignorantem.” Nie byłoby Archanioła ” . Archanioł Gabriel zwiastował Maryi , że będzie w ciąży przynajmiej 9 miesięcy przed narodzeniem Jezusa . Co mieli do tego królowie ? ” Gdy oni odjechali oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł : Wstań , weź Dziecię i Matkę Jego i uchodźcie do Egiptu ; pozostańcie tam ,aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia ….” Czy sądzisz , że to królowie wysłali anioła z ostrzeżeniem?

 • 7 stycznia 2018 o godz. 20:51

  sądzę, że herod zarządził rzez niewiniątek bo słyszał o wizycie kilku „króli”, którzy przybyli w dniu narodzin a nie 2 tygodnie pózniej, dlatego archanioł musiał reagować wtedy a nie 6 grudnia

 • 7 stycznia 2018 o godz. 22:04

  „gdyby tych kilku „króli” spózniło się 2 tygodnie…”

  Spóźnić się nie mogli, gdyż byli prowadzeni przez gwiazdę betlejemską, najpewniej kometę – wg najnowszych badań. Zatem kometa ta musiała być zsynchronizowana z ciążą Maryji albo raczej ciąża z kometą, bo ruchu ciał niebieskich nie da się zmienić ot tak, nawet z okazji cudu. Taką mam koncepcję.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 12:45

  jak zwykle jakis Polonista Poliglota i tu sie trafi!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.