Zgodnie z przewidywaniami: nowa linia dla Białołęki kosztem autobusu 176

20
Share

Dziś rano na Bródnie pojawiła się nowa linia autobusowa 376. Mieszkańcy Białołęki się cieszą, mieszkańcy Bródna już mniej.

 

Potwierdziły się informacje, które podaliśmy na targowek.info na początku stycznia: od dzisiejszego poranka ZTM uruchomił nową linię autobusową, która ma ułatwić dojazd z/do tramwaju dla mieszkańców Białołęki. Niestety, potwierdziły się też nasze obawy:  nowa linia 376 powstaje kosztem starej 176.

Autobusy linii 376 kursują w porannym oraz popołudniowym szczycie komunikacyjnym i przeznaczone są dla mieszkańców Choszczówki, Płud oraz os. Marywilska, zapewniając im wygodniejszy dojazd do (i tak już zapchanych) tramwajów jeżdżących ulicą Matki Teresy z Kalkuty.

Trasa linii 376 kończy się wielką pętlą na Bródnie, która jednak w porannym i popołudniowym szczycie mocno się różni. W szczycie porannym autobus jedzie następującymi ulicami: CHOSZCZÓWKA – (…) – Marywilska – Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty – BUDOWLANA 06. Powrót: BUDOWLANA 06 – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Bartnicza – Wysockiego – Marywilska – (…) – CHOSZCZÓWKA.

Natomiast w szczycie popołudniowym: CHOSZCZÓWKA – (…) – Marywilska – Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Wysockiego – BUDOWLANA 02. Powrót: BUDOWLANA 02 – Wysockiego – Marywilska – (…) – CHOSZCZÓWKA.

Zarząd Transportu Miejskiego nazywa 376 „linią wspomagającą” linię 176. Choć my powinniśmy ją raczej nazwać „linią obrabowującą” – bowiem autobusy do obsługi krótszej trasy dla Białołęki zostały zabrane z regulanej trasy 176 do pl. Hallera. Do tej pory w szczycie 176 jeździł co 20 minut, od dzisaj, żeby dojechać z Bródna np. do przychodni przy ul. Dąbrowszczaków (vel Sawinkowa), trzeba poczekać na przystanku aż pół godziny.

Co ciekawe, właśnie z powodu powstania dowozowej linii dla mieszkańców Białołęki, zmieniono organizację ruchu na ulicy Julianowskiej – na początku roku, ku oburzeniu wielu mieszkańców, Julianowska stała się jednokierunkowa. Początkowo bowiem właśnie tędy ZTM planował puścić autobusy 376, które na dwukierunkowej jezdni mogłyby się nie zmieścić.

Przeciwko autobusowi na Julianowskiej skutecznie zaprotestowały jednak sąsiednie wspólnoty mieszkaniowe i ostatecznie ZTM skierował 376 na szerszą ulicę Bartniczą. Nie udało nam się dziś rano dotrzeć w ten rejon Bródna, więc mamy pytanie do czytelników: czy w związku z puszczeniem autobusu inną trasą, Julianowska znów stała się, jak dawniej, dwukierunkowa?

 

zdjęcia na górze: 176 jedzie na Białołękę / fot. Mikiapole3/Warszawikia/archiwum

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx